Melegfronti felhőzet vonul nyugatról kelet felé, ami miatt a nap első felében még többnyire közepesen és erősen felhős lesz az ég, de időszakosan be is borulhat.

Főként északon, északnyugaton lehet helyenként eső. Délután előbb a Dunántúlon, később keletebbre is csökken a felhőzet, kiderül az ég. Ekkor már csak elvétve lehet csapadék.

A nyugati, délnyugati szél időnként megerősödik.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 10 és 16 fok között alakul, de északkeleten és a Tiszántúlon néhol 8, 9 fok is előfordulhat.

Időjárási helyzet Európában

Kelet-nyugati irányban hullámzó frontzóna található kontinensünk felett, amelynek északi oldalán hideg légtömeg helyezkedik el, ahol többnyire 10 fok alatt, a Kelet-európai-síkságon 0 fok alatt alakul a csúcshőmérséklet. A frontálzóna déli oldalán meleg légtömeg alakítja az időjárást, arrafelé 15 fok fölé melegszik fel a levegő, de a mediterrán térségben, és a hegyekben a főnhatással érintett tájakon 20 fok is előfordul.

Csapadék leginkább a frontok mentén és az Oroszország felett örvénylő ciklon területén fordul elő. Ennek formája a legtöbb helyen eső, a hegyekben valamint a fagyosabb kelet-európai tájakon havazik. Hétfő estig a Kárpát-medence abban a zónában helyezkedik el, ahol egymást váltják a frontok, ezért szeles, enyhe idő várható elszórtan esővel, záporral - írja az MTI

Aktuális időjárás-előrejelzésünket 24 órás, 5 és 30 napos, valamint település szerinti bontásban, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt megtalálja az Agroinform.hu Időjárás rovatában.

Indexképek: pixabay.com