A kezdetek
„2019 elején létrehoztam egy Instagram-profilt plantprotecting néven. Arra gondoltam, hogy miért ne lehetne online, az Instagram felületén keresztül segíteni másoknak?” – kezdi beszámolóját Gyuris Rita, a MATE végzett növényorvos hallgatója, valamint a Kertészettudományi Doktori Iskola PhD-hallgatója. A projekt célja egy erős, közösségi médiafelületen alapuló online növényvédelmi, szaktanácsadói rendszer kiépítése és fejlesztése volt.
A jelen
Az oldalon jelenleg több, mint 350 kép érhető el növényvédelmi témában, magyar és angol leírással. A felületen növénybetegségek, kártevők és sok más érdekes téma között böngészhetünk. Az oldal nagy népszerűségnek örvend, hiszen 6.200 követővel rendelkezik, amely egy szűrt, zárt csoport.
„A növényvédelmi szaktanácsadás általában személyesen történik, hiszen vizuálisan kell a problémás növényt és az egyéb befolyásoló tényezőket felmérni. Sokszor privát üzenetben keresnek meg és kérik, hogy segítsek” – tájékoztat a MATE hallgatója.
Gyuris Rita: "Arra gondoltam, hogy online, az Instagram felületén segítek másoknak" – fotó: MATE
A következő mérföldkő
Gyuris Rita számára a legfontosabb a folyamatos tartalommegosztás, ezáltal az érdeklődés fenntartása. „Jobb minőségű képeket szeretnék készíteni az oldalra, ehhez pedig eszközfejlesztésre van szükségem. Úgy gondolom, ezzel növelhetem a követőim számát, kialakítva egy még erősebb brandet. További célom, hogy a feleslegesen és helytelenül felhasznált növényvédő szerek mennyiségét csökkentsem, tanácsaim által.” A vállalkozó szellemű hallgató jövőbeli terveihez kapcsolódik egy online szaktanácsadási protokoll kidolgozása, amelyet az Egyetem hallgatói között, workshop formájában népszerűsítene.
Gyuris Rita plantprotecting projektje bejutott a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem hallgatói ötletversenyének – Innopool Campus – legjobb innovációs ötletei közé, így a tavaszra tervezett döntőn jó eséllyel indul a nagyértékű pénznyereményért, amelyet a nyertes hallgató saját ötletének fejlesztésére fordíthat. Az Egyetem kiemelt céljának tartja a hallgatói innovációs ötletek felkarolását, szakmai csapat támogatásával segítenek a fejlesztések kidolgozásában, valamint abban, hogy az ötleteket minél jobban, eladhatóbban prezentálják a hallgatók a piac szereplői felé, továbbá segítséget nyújtanak az anyagi források felkutatásában is.
Ez a megjelenés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel történt együttműködés keretében jött létre.