Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak630 FtBenzin árak614 FtEUR412.37 FtUSD389.71 FtCHF442.28 FtGBP495.79 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz #7838. hozzászólásra
Szia Misi! A fotó galériában lévő, szalmahordós képen látható utánfutóval a traktort is tudod szállítani? Rendesen meg lett pakolva!
Válasz #7836. hozzászólásra
Szia István! Megnéztem a töltögetőkről a képeket, de a táblázatban mind ha 500kg-ot írna a 2 soros súlyára. Vagy valamit elnéztem?
Nos, a traki 100LE/1800fordulat, az IFAban volt 120LE/2300fordulat.
Én ilyen felhúzott gépekkel találkoztam ezek szerint.De gyárilag a linked a helyes.
De akkor sem 90.
nekem 3 éve van japim azóta vizel járok télére le engedem,és egy kis fagyállót nyomok bele, a feltöltés tavasszal a felső holtpont rá rakom a szivattyút, csináltam egy csövet ami a szelepre rá passzol, és mikor duzzad a gumi le veszem, hagyom ki menni a levegőt, és addig csinálom míg víz nem jön belőle, majd meg nézem a nyomást és ha kell rá nyomok egy kis oxigént is, míg nem volt ez a gépem rába-15ösöm volt azzal is így jártam és semmi változást nem észleltem. de ez mindenki egyéni gondolata.
Üdv Kioti. Nem titok mennyi volt az annyi. 90 lett a vége. Ebbe volt 3 elő kamra csere, szelepfészek csere és marás, szelepek köszörülése, motortömb oldali síkolás, nyomáspróbázás, körbe új fagydugók, szelepszár szimeringek, szelepvezetők. Égéstér felhegesztése, mert a 3. hengernél olyan kráteres volt mint a Hold. Meg belül valami kényes helyen meg volt repedve valahol. 2 hetet rágódtak rajta, hogy be e vállalják egyáltalán, mert speciális módon lehet hegeszteni, azt is több lépésben....Erre jött még a hengerfejfömítés, 12 körül volt az is. Hál istennek az összes tavaszi munkát végig nyomtam vele, és rá egy hétre, lett gond. üres pótkocsizás közben.
Válasz #7819. hozzászólásra teljesen egyetértek veled a Rába15 nél nekem gurult el a kerék felni kiszakadás végett a Yanmarnál már láttam lefogazott elsö hajtást, ugy hogy ésszel kel súlyozni az én Yanmaron a hátsó keréknél 2db tzk keréksuly van és az orsulya egy ifa hengerfely igy nem fog tulnagyot már évekota igy használom
MInden keréksuly terheli a kerekeket a felnit a kerékcsapágyakat az elsöhidat. Egyszerű fizika. A Rába 15 ön is ki szokott repedni a felni a keréksulytol. A japán traktorokat elsödlegesen rotáhozz találták ki azért ennyi a sulyuk. Szántani zuzozni csak EU ban használják.
Válasz #7814. hozzászólásra
Így van az öntvény hídra gondoltam, ami benne van az a hajtás része, azt annyival növeli, amennyivel a többlet súly növeli a súrlódást a gumi és a talaj között.
Kérdés mit nevezünk hídnak.
Nálam a híd az első tartószerkezet és a meghajtás összességét jelenti.
Te a hídtokra gondolsz. Azt valóban nem teheli, vagy csak minimális mértékben.
Az első híd erőátvitelét terheli jobban. Nehezebb a kerék, jobb a tapadás, nehezebben hajtja az erőátvitel. A nehezebb kerék mozgatása miatt a kormányösszekötő gömbcsuklókat is terheli kis mértékben. No meg azért valamennyit kap a kerékcsapágy is.
Az orrsúly az első híd tartó szerkezeti elemeit terheli.
A titok a megfelelő méretezésben rejlik. Nem szabad nagyon túlterhelni a gépet súlyokkal.
"Erről a kerékfeltöltésről már én is hallottam,de nem merném kipróbálni nehogy sok legyen az elsőhídnak az állandó plusz súly".
Ezt nem értem! A kerékbe töltött víz, de ugyanígy a keréksúly is, már hogy a fenébe terhelné az első hidat??? Ezek a nehezékek csak a gumit terhelik jobban, sem az első hidat, sem a csapágyakat.
Az orrsúly viszont igen, az már mindent terhel!
Nyugodtan fel lehet tölteni etilén-glikollal (fagyálló) a gumit. Semmi baja nem lesz. Sőt, a tömlő nélküli kerekeket csak ezzel érdemes, ugyanis ennek van korróziógátló hatása. Az tény, hogy a CaCl2 olcsóbb. Amire figyelni kell, hogy mindig a vízhez keverjük hozzá a CaCl2-t és ne fordítva.
A trelleborg honlapján ha jól emlékszem van is kalkulátor, hogy mekkora méretű gumiba hány litert lehet tölteni.
Nálunk van "speckó töltő". Egy 60kg-os olajos hordó fenekét kivágtuk, majd kifelére enyhén kúposra befenekeltük. A kúp végén van egy csap aztán egy cső amit rádugunk a szelepre. A hordó nagyobbik dugóján töltjük be az anyagot. A tetején van egy csatlakozó amin keresztül megnyomatjuk kompresszorral a hordót. A 1.5-2 bar gyönyörűen bekergeti a lötyit a kerékbe. Töltés előtt a gépet felbakoljuk, a szelepet felülre forgatjuk és leengedjük belőle a levegőt.
Ha nem tudod, hogy mennyit kell beletölteni, akkor ne legfelülre forgasd a szelepet, hanem csak kb 3/4 magasságig. Menet közben nézed, ha már folyik a szelepen a víz akkor elég lesz.
Ha jól emléxem, a TSZ-es hősidőkben nagy divatja volt ennek a kerékfeltöltésnek vízzel. A Fortschritt ZT 323-asokét töltötte fel a 2 trakeszos, így a "jóistent is el bírták húzni". A környék köves földjeit szántották elsősorban így. Szakadt az ekefej, meg minden, de a ZT a maga 90 lovával győzött. Persze azokban az időkben nem igazán számított, hogy meddig bírja a gép. Volt szerlőműhely, meg szerlő is bőven.
Ismerőseim,akik egy Jondeert és egy Landinit töltöttek fel, azt mondják, jobb mint a keréksuly!A gördülő suly nem terheli annyira a hidakat! Permetezővel töltötték fel a fagyállót!
A kérdésekre 22 válasz érkezett, ebből 14 jön, 5 nem 2 esetleges, 1 pedig csak akkor jönne, ha 22-e után lenne a találkozó.
Helyszinnek: Misi-féle lovas tanya 13, Dimitrij tanyája 1 szavazat.
A dátumok: A júni 1-re 3-an , Júni 8-ra 10-en júni 22-re vagy utánra 1 javaslat volt. Többeknek mindegy, hogy júni 1, vagy 8.
Traktort 6-an hoznának.
Létszámok: 14 férfi, 12 nő, 4 fiu, 9 leány.
Szállást 3 jelentekező kért, 3 férfi, 3 nő és 5 lány számára, faházban.
Az étkezésről: 8 jelentjező szerint főzessünk a vendéglátóval, 6 szerint magunk főzzünk.
Az italok: 1 fő szerint közösen vásároljuk, a többi szerint ki-ki alapon oldjuk meg. Mindeki hozzon, aztán max. összedobjuk.
Az összesítésben csak azoknak az adatai szerepelnek, aki biztosra jelezték résztvételi szándékukat. A döntés szempontjából ez a fontos. Úgy gondolom, hogy nem okoz problémát, ha időközben még páran csatlakoznak, illetve a feltételesen jelentkezőknek úgy alakul a sorsa, hogy mégis eljönnek.
Tehát a voksolás eredménye:
A találkozó júni 8-n lesz Újszilváson a Misi által javasolt lovas tanyán. Ételt a vendéglátóval főzetünk, az italokat magunk horjuk össze.
Úgy, hogy szerintem megkérjük Misit, hogy ezek tudatában tárgyalja le a dolgot a házigazdával.
Erről a kerékfeltöltésről már én is hallottam,de nem merném kipróbálni nehogy sok legyen az elsőhídnak az állandó plusz súly.Orrsúly az már van a gépen,de azon is gondolkodtam,hogy levenném ha vége a szántásoknak.Egyébként sokat számít szántáskor nagyon, egyszer levettem és úgy szántottam volna,hát ment egy darabig,aztán felállt a két hátsó kerékre,itt lett egy pelenkacsere,aztán visszaraktam az orrsúlyt.
Ha nem fagyállóval töltöd fel ősszel pofon egyszerű le engedni a vizet. Úgy állsz meg ,hogy a szelep a földhöz legközelebb essen kiveszed a szelep tűt és egy szívószálat gyorsan belenyomsz a szelepbe ütközésig és a szívószálon szinte az utolsó cseppig ki folyik.
A vízkörhöz tervezett guminak nem árt,de a kerékgumiba nem javasolt.A CaCl2 Calciumklorid ha jól írom.Nekem ilyet adtak a Kiténél 20 kg 5-6e Ft és megfelelő arányba bekeverve -30 fokos folyadékot kaptam.Ez a mennyiség elég mind a 4 kerékbe.A tömlőt max 75%-ig szabad megtölteni majd felpumpálni a kívánt értékre.A feltöltéshez egy kis szivattyút használtam.
Válasz #7791. hozzászólásra
Köszönöm a javaslatot, ezt a módszert írja a gép üzemeltetési könyve is, de inkább a súlyoknál maradok.Az a helyzet, hogy csak a szántás idejére kellenek a súlyok. Ősszel felszerelem és tavasszal a szántás után leveszem, nyáron nincs rá szükség.De köszi az ötletet!
A súly meg maradhat télen-nyáron. Egyébként jó ötlet. És ilyenkor a nyomást a gumiban hogy oldod meg, "ráfujsz" még levegőt vagy van más módja? Szelep kell más vagy maradhat a klasszikus ami van?
Mi is a Satamo Kft-nél vettük anno a B7000-es kubotát. Korrektek voltak, rugalmasak, ha valmai esetleg kellett. ajánlani tudom őket. A mostani gépet "jancsiszögtől" (Szabó Balázs Székesfehérvár) vettem, cseréltem. Rugalmas volt ő is. Bár idővel megremegett a bizalmam. Állítása szernt új porlasztó csúcsok, és felújított hengerfej volt a gépen. Mint utóbb kiderült, nem volt 2 egyforma porlasztó csúcs a 3 közül. 2 szinte rozsdás Denso volt, más más számozású, meg egy új állapotú, de kukába való olasz. Hengerfej repedt volt, elő kamrák is, a szelepfészkek pedig kráteresek. Szerencsére sikerült Taszáron a Kacsó Gép Kft-nél megcsináltatnom. Olyan lett mint egy új. Azóta is szépen muzsikál a gép vele. Ezek után kételkedek abban is, hogy igaz e amit állított, hogy új gyűrűk vannak benne, és köszörült a főtengely. Bár szerencsére, semmiféle rossz hangja nincs, és erő is van bőven, kompresszió megvan úgyhogy nem panaszkodom. Öreg traktorosok mikor hallják dolgozni, nem győzik dicsérni, milyen szépen jár a motorja. Félreértések elkerülése végett, nem siránkozni akartam, mert megnéztem, megvettem. Tudtam hogy nem új gép.
35441 hozzászólás
Válasz #7840. hozzászólásra
Az utánfutó kölcsönben volt de egyébként fel fél rá kényelmesen. a futón 71 bála volt és röhögve vitte.
Válasz #7838. hozzászólásra
Szia Misi! A fotó galériában lévő, szalmahordós képen látható utánfutóval a traktort is tudod szállítani? Rendesen meg lett pakolva!
Válasz #7836. hozzászólásra
Ez azt hiszem pont jó a kistrakikhoz, bár lehet hogy már nincs is meg, mert fél éves a hirdetés.
Válasz #7836. hozzászólásra
Ez nem borulna fel a hegyoldalon?
Válasz #7836. hozzászólásra
Szia István! Megnéztem a töltögetőkről a képeket, de a táblázatban mind ha 500kg-ot írna a 2 soros súlyára. Vagy valamit elnéztem?
Sziasztok!
nem túl régen beszélgettünk rendfelszedő pótkocsikról. Szerintem ez tök jó lenne a kistrakihoz. Csak most nincs rá "kedvem".
http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Pottinger_rendfelszedo_Hamster_5332219.htm
Válasz #7833. hozzászólásra
Hát nem. Bizony rosszul emlékeztem!
Válasz #7821. hozzászólásra
Szia józs074! Köszönöm a választ, szerintem nem javították drágán, ez egy elfogadható ár. Sok sikert a géphez!!!
Nos, a traki 100LE/1800fordulat, az IFAban volt 120LE/2300fordulat.
Én ilyen felhúzott gépekkel találkoztam ezek szerint.De gyárilag a linked a helyes.
De akkor sem 90.
Válasz #7830. hozzászólásra
Ez a tévedés.A zt303 100LE, a zt323 120LE
ugyanaz a motor csak emelt fordulatszámmal.
De utánakérdezünk, ok? Mindenki tévedhet...
Válasz #7803. hozzászólásra
Köszönjük szépen.74Misinek ugyszintén.
Válasz #7825. hozzászólásra
Csak hogy ne tévedjünk:
http://www.mezogeparchivum.hu/Madat/tra_zt323.htm
ja bocsi el marat sziasztok
Töltögetőt keresőknek:
Forrás:
http://gepkereskedelem.eu/454-talajmuveles-novenyapolas/903-gh-2-gh-4-bakhat-toltogeto-kultivator-2-4-sor.html
nekem 3 éve van japim azóta vizel járok télére le engedem,és egy kis fagyállót nyomok bele, a feltöltés tavasszal a felső holtpont rá rakom a szivattyút, csináltam egy csövet ami a szelepre rá passzol, és mikor duzzad a gumi le veszem, hagyom ki menni a levegőt, és addig csinálom míg víz nem jön belőle, majd meg nézem a nyomást és ha kell rá nyomok egy kis oxigént is, míg nem volt ez a gépem rába-15ösöm volt azzal is így jártam és semmi változást nem észleltem. de ez mindenki egyéni gondolata.
Válasz #7825. hozzászólásra
Oks, lehet, hogy rosszul emléxem.
Válasz #7805. hozzászólásra
nem kukacoskodás, de a 323as 120LE...
Válasz #7823. hozzászólásra
Meg köszi
Válasz #7822. hozzászólásra
Képeket megbírtad nézni?
Tehát ha jól értem a hátsó kerekeket lehet "ész nélkül" súlyozni, csak az első kerekeknél kel vigyázni.
Válasz #7798. hozzászólásra
Üdv Kioti. Nem titok mennyi volt az annyi. 90 lett a vége. Ebbe volt 3 elő kamra csere, szelepfészek csere és marás, szelepek köszörülése, motortömb oldali síkolás, nyomáspróbázás, körbe új fagydugók, szelepszár szimeringek, szelepvezetők. Égéstér felhegesztése, mert a 3. hengernél olyan kráteres volt mint a Hold. Meg belül valami kényes helyen meg volt repedve valahol. 2 hetet rágódtak rajta, hogy be e vállalják egyáltalán, mert speciális módon lehet hegeszteni, azt is több lépésben....Erre jött még a hengerfejfömítés, 12 körül volt az is. Hál istennek az összes tavaszi munkát végig nyomtam vele, és rá egy hétre, lett gond. üres pótkocsizás közben.
Válasz #7819. hozzászólásra teljesen egyetértek veled a Rába15 nél nekem gurult el a kerék felni kiszakadás végett a Yanmarnál már láttam lefogazott elsö hajtást, ugy hogy ésszel kel súlyozni az én Yanmaron a hátsó keréknél 2db tzk keréksuly van és az orsulya egy ifa hengerfely igy nem fog tulnagyot már évekota igy használom
MInden keréksuly terheli a kerekeket a felnit a kerékcsapágyakat az elsöhidat. Egyszerű fizika. A Rába 15 ön is ki szokott repedni a felni a keréksulytol. A japán traktorokat elsödlegesen rotáhozz találták ki azért ennyi a sulyuk. Szántani zuzozni csak EU ban használják.
Válasz #7817. hozzászólásra
Nono!
Válasz #7816. hozzászólásra
Most milyen centrifugális erőre gondolsz?
max 15km/h padló gázon megszámolod az első kerék fordulatát.
Válasz #7815. hozzászólásra
Plusz a centrifugális erő. Szerintem nem kicsi.
Válasz #7814. hozzászólásra
Így van az öntvény hídra gondoltam, ami benne van az a hajtás része, azt annyival növeli, amennyivel a többlet súly növeli a súrlódást a gumi és a talaj között.
Válasz #7813. hozzászólásra
Kérdés mit nevezünk hídnak.
Nálam a híd az első tartószerkezet és a meghajtás összességét jelenti.
Te a hídtokra gondolsz. Azt valóban nem teheli, vagy csak minimális mértékben.
Válasz #7812. hozzászólásra
Amit írtál az is igaz, de magát a hidat nem terheli.
Válasz #7810. hozzászólásra
Az első híd erőátvitelét terheli jobban. Nehezebb a kerék, jobb a tapadás, nehezebben hajtja az erőátvitel. A nehezebb kerék mozgatása miatt a kormányösszekötő gömbcsuklókat is terheli kis mértékben. No meg azért valamennyit kap a kerékcsapágy is.
Az orrsúly az első híd tartó szerkezeti elemeit terheli.
A titok a megfelelő méretezésben rejlik. Nem szabad nagyon túlterhelni a gépet súlyokkal.
Válasz #7810. hozzászólásra
Bt-nek igaza van a kerékben vagy a keréken lévő súly nem terheli a hidat.
Válasz #7802. hozzászólásra
"Erről a kerékfeltöltésről már én is hallottam,de nem merném kipróbálni nehogy sok legyen az elsőhídnak az állandó plusz súly".
Ezt nem értem! A kerékbe töltött víz, de ugyanígy a keréksúly is, már hogy a fenébe terhelné az első hidat??? Ezek a nehezékek csak a gumit terhelik jobban, sem az első hidat, sem a csapágyakat.
Az orrsúly viszont igen, az már mindent terhel!
Válasz #7808. hozzászólásra
Válasz #7803. hozzászólásra
Igenis értettem a dátumot lefixáltam .
Válasz #7802. hozzászólásra
Nem elhanyagolandó, hogy növeli a traktor stabilitását, mivel a sulypont lejjebbre kerül!Nehezebben emeli meg az orrát mint ugyanannyi keréksullyal!
Válasz #7797. hozzászólásra
Nyugodtan fel lehet tölteni etilén-glikollal (fagyálló) a gumit. Semmi baja nem lesz. Sőt, a tömlő nélküli kerekeket csak ezzel érdemes, ugyanis ennek van korróziógátló hatása. Az tény, hogy a CaCl2 olcsóbb. Amire figyelni kell, hogy mindig a vízhez keverjük hozzá a CaCl2-t és ne fordítva.
A trelleborg honlapján ha jól emlékszem van is kalkulátor, hogy mekkora méretű gumiba hány litert lehet tölteni.
Nálunk van "speckó töltő". Egy 60kg-os olajos hordó fenekét kivágtuk, majd kifelére enyhén kúposra befenekeltük. A kúp végén van egy csap aztán egy cső amit rádugunk a szelepre. A hordó nagyobbik dugóján töltjük be az anyagot. A tetején van egy csatlakozó amin keresztül megnyomatjuk kompresszorral a hordót. A 1.5-2 bar gyönyörűen bekergeti a lötyit a kerékbe. Töltés előtt a gépet felbakoljuk, a szelepet felülre forgatjuk és leengedjük belőle a levegőt.
Ha nem tudod, hogy mennyit kell beletölteni, akkor ne legfelülre forgasd a szelepet, hanem csak kb 3/4 magasságig. Menet közben nézed, ha már folyik a szelepen a víz akkor elég lesz.
Válasz #7802. hozzászólásra
Ha jól emléxem, a TSZ-es hősidőkben nagy divatja volt ennek a kerékfeltöltésnek vízzel. A Fortschritt ZT 323-asokét töltötte fel a 2 trakeszos, így a "jóistent is el bírták húzni". A környék köves földjeit szántották elsősorban így. Szakadt az ekefej, meg minden, de a ZT a maga 90 lovával győzött. Persze azokban az időkben nem igazán számított, hogy meddig bírja a gép. Volt szerlőműhely, meg szerlő is bőven.
Válasz #7802. hozzászólásra
Ismerőseim,akik egy Jondeert és egy Landinit töltöttek fel, azt mondják, jobb mint a keréksuly!A gördülő suly nem terheli annyira a hidakat! Permetezővel töltötték fel a fagyállót!
Üdv mindenkinek!
Találkozó - végeredmény.
A kérdésekre 22 válasz érkezett, ebből 14 jön, 5 nem 2 esetleges, 1 pedig csak akkor jönne, ha 22-e után lenne a találkozó.
Helyszinnek: Misi-féle lovas tanya 13, Dimitrij tanyája 1 szavazat.
A dátumok: A júni 1-re 3-an , Júni 8-ra 10-en júni 22-re vagy utánra 1 javaslat volt. Többeknek mindegy, hogy júni 1, vagy 8.
Traktort 6-an hoznának.
Létszámok: 14 férfi, 12 nő, 4 fiu, 9 leány.
Szállást 3 jelentekező kért, 3 férfi, 3 nő és 5 lány számára, faházban.
Az étkezésről: 8 jelentjező szerint főzessünk a vendéglátóval, 6 szerint magunk főzzünk.
Az italok: 1 fő szerint közösen vásároljuk, a többi szerint ki-ki alapon oldjuk meg. Mindeki hozzon, aztán max. összedobjuk.
Az összesítésben csak azoknak az adatai szerepelnek, aki biztosra jelezték résztvételi szándékukat. A döntés szempontjából ez a fontos. Úgy gondolom, hogy nem okoz problémát, ha időközben még páran csatlakoznak, illetve a feltételesen jelentkezőknek úgy alakul a sorsa, hogy mégis eljönnek.
Tehát a voksolás eredménye:
A találkozó júni 8-n lesz Újszilváson a Misi által javasolt lovas tanyán. Ételt a vendéglátóval főzetünk, az italokat magunk horjuk össze.
Úgy, hogy szerintem megkérjük Misit, hogy ezek tudatában tárgyalja le a dolgot a házigazdával.
Sziasztok
Erről a kerékfeltöltésről már én is hallottam,de nem merném kipróbálni nehogy sok legyen az elsőhídnak az állandó plusz súly.Orrsúly az már van a gépen,de azon is gondolkodtam,hogy levenném ha vége a szántásoknak.Egyébként sokat számít szántáskor nagyon, egyszer levettem és úgy szántottam volna,hát ment egy darabig,aztán felállt a két hátsó kerékre,itt lett egy pelenkacsere,aztán visszaraktam az orrsúlyt.
Válasz #7799. hozzászólásra
Én a gépeknek nem fütök, örülök ha a ház fütését meg tudom oldani anyagilag.
Válasz #7795. hozzászólásra
Ha nem fagyállóval töltöd fel ősszel pofon egyszerű le engedni a vizet. Úgy állsz meg ,hogy a szelep a földhöz legközelebb essen kiveszed a szelep tűt és egy szívószálat gyorsan belenyomsz a szelepbe ütközésig és a szívószálon szinte az utolsó cseppig ki folyik.
Válasz #7793. hozzászólásra
Szia Bt! Írtad hogy a vizet télre nem szabad bennehagyni, hát az nem lenne gond, mert fűtött garázsban pihen a kicsike.
Válasz #7792. hozzászólásra
Tisztelt Józsi074! Ha nem titok megírnád, hogy mennyit kértek a hengerfejezésért?
Válasz #7795. hozzászólásra
Jó reggelt!
A vízkörhöz tervezett guminak nem árt,de a kerékgumiba nem javasolt.A CaCl2 Calciumklorid ha jól írom.Nekem ilyet adtak a Kiténél 20 kg 5-6e Ft és megfelelő arányba bekeverve -30 fokos folyadékot kaptam.Ez a mennyiség elég mind a 4 kerékbe.A tömlőt max 75%-ig szabad megtölteni majd felpumpálni a kívánt értékre.A feltöltéshez egy kis szivattyút használtam.
Válasz #7791. hozzászólásra
Köszönöm a javaslatot, ezt a módszert írja a gép üzemeltetési könyve is, de inkább a súlyoknál maradok.Az a helyzet, hogy csak a szántás idejére kellenek a súlyok. Ősszel felszerelem és tavasszal a szántás után leveszem, nyáron nincs rá szükség.De köszi az ötletet!
Válasz #7794. hozzászólásra
És a fagyálló nem árt a guminak?
Válasz #7793. hozzászólásra
Fagyállóval kevert víz csodákra képes
Válasz #7791. hozzászólásra
...csak a vizet télre nem szabad bennehagyni!!!
A súly meg maradhat télen-nyáron. Egyébként jó ötlet. És ilyenkor a nyomást a gumiban hogy oldod meg, "ráfujsz" még levegőt vagy van más módja? Szelep kell más vagy maradhat a klasszikus ami van?
Üdv mindenkinek!
Mi is a Satamo Kft-nél vettük anno a B7000-es kubotát. Korrektek voltak, rugalmasak, ha valmai esetleg kellett. ajánlani tudom őket. A mostani gépet "jancsiszögtől" (Szabó Balázs Székesfehérvár) vettem, cseréltem. Rugalmas volt ő is. Bár idővel megremegett a bizalmam. Állítása szernt új porlasztó csúcsok, és felújított hengerfej volt a gépen. Mint utóbb kiderült, nem volt 2 egyforma porlasztó csúcs a 3 közül. 2 szinte rozsdás Denso volt, más más számozású, meg egy új állapotú, de kukába való olasz. Hengerfej repedt volt, elő kamrák is, a szelepfészkek pedig kráteresek. Szerencsére sikerült Taszáron a Kacsó Gép Kft-nél megcsináltatnom. Olyan lett mint egy új. Azóta is szépen muzsikál a gép vele. Ezek után kételkedek abban is, hogy igaz e amit állított, hogy új gyűrűk vannak benne, és köszörült a főtengely. Bár szerencsére, semmiféle rossz hangja nincs, és erő is van bőven, kompresszió megvan úgyhogy nem panaszkodom. Öreg traktorosok mikor hallják dolgozni, nem győzik dicsérni, milyen szépen jár a motorja. Félreértések elkerülése végett, nem siránkozni akartam, mert megnéztem, megvettem. Tudtam hogy nem új gép.