Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak637 FtBenzin árak617 FtEUR413.74 FtUSD403.71 FtCHF441.89 FtGBP499.25 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
A meleg utan megjott az eso is az amerikai kozepnyugaton. Tegnap 50 millimeter esett a kukoricaov sziveben, es meg tobb varhato.
Oroszorszagban is rekord kukoricatermest varnak.
Erdemes megnezni, hogy hogy viszonyulnak egymashoz az eladok es a vevok arajanlatai a budapesti tozsden (a bazisar a tegnapi kereskedes vegen ervenyes ar, a veteli es eladasi arak a kinalt arak; akkor van uzlet, ha ezek megegyeznek):
Az n 01 itt is ilyesztően zöld, néhol még tejes, nemtudom mikorra érik be... A syngentás (hírtelen nemtudom melyik, talán alpha) pedig egész száraz, arról van képem, jobb helyeken két cső van, rosszabbakon meg a vadak elintézték.
Válasz #9173. hozzászólásra
Igy igaz, nem mindenhol kukoricaszirup az edesitoszer a kolakban. Attol fuggoen, hogy hol milyen izt szeretnek, mas esesitest hasznalnak. Az USA-ban a high fructose corn syrup nem csak a kolakban, de szinte minden etelben benne van. Valamiert nagypn szeretik. Kinaban is fenysebesseggel terjed a hasznalata.
Két perce mértem vizet olyan helyen, ami frissen trágyázott föld volt és egy öntöző mellett van. 16-17-es víz. Ha így halad az idő és nem romlik el, akkor jövőhét szerdán valószínű bele állunk.
Glükóz-fruktózszirup
Az élelmiszeripar, különösen az üdítőitalgyártás újabban nagy mennyiségben használja fel a kukoricakeményítőből gyártott glükóz-fruktózszirupot a valamivel drágább szaccharóz helyett az édes íz elérésére. A kukoricakeményítőt először magas glükóztartalmú kukoricasziruppá hidrolizálják (régebben ez sósavas hidrolízissel történt, ma már többnyire enzimatikus úton végzik), majd a glükóz egy részét (jellemzően 42, 55 vagy 90%-át) enzimatikusan fruktózzá alakítják.
Nem csak az üditőkben használják, hanem mindenben amiben édesitő van, legyen az gumicukor vagy sütemény, szerinted miért zárt be 9 cukorgyárból 8? És nem csak M országon hanem minden kelet közép europai országban, meg nyugaton?
Határ melett lakom, rengeteg kamion viszi a kucca szörpöt, néhalehet venni is 1-2 vödörrel
A kukoricaszirup legpozitívabb tulajdonsága az ára, ezért is használja előszeretettel az édesipar. Olcsóbb, mint a fehér cukor, és az előre csomagolt ételeket is jobban tartósítja, ugyanakkor nagyon magas a fruktóz és glükóz tartalma, és teáskanalanként 17 kalóriát tartalmaz.
Egyes tanulmányok azt mutatták ki, hogy a kristálycukornál is felelősebb az elhízásért, míg mások semlegesnek minősítették.
A kukoricaszirup-rajongó USA-ban az új First Lady, Mrs. Obama nemrégiben azt nyilatkozta, sohasem adna kukoricaszirupot tartalmazó ételt a gyerekeinek.
Néhány édesség elkészítéséhez elengedhetetlen ugyan a különös íze miatt, az ellentmondó tanulmányok tükrében azonban az a legbiztosabb, ha csak mértékkel fogyasztja az ember, és nem erre alapozz a cukormentes étrendet
Az Egyesült Államok Gyógyszer- és Élelmiszeripari Igazgatósága (FDA) és az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal (EFSA) Utobbi kizárólag cukor répából kinyert cukrot enged a cola édesítésére. USA pedig kukorica szirupot használ, egyébként más is az ize az USA colanak!
Mondjuk én nagy Cola függő vagyok, de szerintem a dobozos íze és üveges között is óriási a külömbség és a kis üveges és Petpalackos között is.
Ezt honnan veszed?
Magyarország is rengeteg kukoricaszirupot gyárt, használ, exportál, minden üditőn a cukor melett kis csillagocska van, aminek apró betüvel a magyarázata hogy vagy cukor, vagy glukózszirup, változó arányban.
Most nem keresem meg a cégeket de a tavaj árajánlatot is kértem tőllük mert olcsóbb mint a cukor méhetetésre.
Úgy tűnik, mintha csak minket sújtott volna nagy aszály a környező nagyobb kukoricatermelőkhöz képest. És ez itt a legnagyobb baj, hogy nálunk aszály volt, míg Romániában, Ukrajnában meg jelentéktelen. Ha nálunk is esett volna annyi csapadék mint ott, akkor most nem 5-6 millió tonna között lenne kukorica, hanem 7-8 között. Az a 2-3 millió plusz tonna meg igen jól hozna mindenkinek a 4.000-es árral is. Tavaly az egész világ szerencsétlenül járt aszály miatt, idén térségünkben úgy látszik szinte csak mi.
Válasz #9161. hozzászólásra
Az etanolgyartas mellektermeke a distillers grains, egy feherjeben gazdag (a szenhidrat jelentos resze alakul at alkoholla) allati takarmany. Abban ugyanugy benne marad a GMO, amit aztan megesznek az allatok. Az USA 300-350 millio tonnas kukoricatermelesebol kb. 120-140 millio tonnat hasznalnak etanolgyartasra. Ezen kivul is nagy kukoricafogyasztok. Nem csak a takarmanyozasban, hanem ipari celokra is: pl. nagy mennyisegben gyartanak es fogyasztanak kukoricakemenyitot (ott ezt hasznaljak pl. az etelek suritesere) es magas fruktoztartalmu kukoricaszirupot (ez van a kolakban edesitoszerkent). De a kukorica-etolaj olyan nepszeru ott, mint nalunk a napraforgoolaj. Az ilyen, nem etanol tipusu ipari felhasznalas Kinaban is robbanasszeruen no. Tiz ev alatt alatt a tizszeresere nott, jelenleg 60 millio tonna.
Nalunk is szepen megfigyelheto, hogy az etanolgyartas felfutasaval no az egyeb allati takarmany exportja (pl. iden ugy no ez, hogy kozben a kukoricaexport, a tavalyi rossz termes miatt, alacsony).
Válasz #9159. hozzászólásra
Ha a hús ára a boltokban 2000 FT lenne, akkor talán megérné az állattartás. Más kérdés , hogy ki venne ennyiért? A nagy tömeg biztosan nem.
Ukrajna elképesztően jó adottságokkal bír. Közel egy méteres humuszréteg és mezőgazdasághoz tökéletes éghajlat.
Ha ott lesz pénz megfelelő technikára és technológiára MO-hoz képest kisebb önköltséggel fogják a terményt előállítani.
Válasz #9159. hozzászólásra
Jelenleg eppen az a baj, hogy nem eri meg megvenni a magyar termenyt. A magyar exportorok, akik leszerzodtek x millio tonna kukorica exportjara, inkabb ukran es roman kukoricat fognak venni, es azt leszallitani, mert az olcsobb, mint a magyar. Mivel igy nincs kereslet, a hazai arak is csordogalnak lefele. Ezt az tudna igazan megforditani, ha kiderulne, hogy megsem lesz olyan jo termes Ukrajnaban meg Romaniaban.
Hogy lehet,hogy minden orszŕgnak megčri megvenni a magyar termčnyt?Itt meg a sajŕtom sem čri feletetni. Hajňkŕznak,kamionoznak,stb Ferde tükörkčp! Na ezért nem 32 az a 32.Eladtŕk az orszĺgot aprotŕmogatosdičrt a nyugatiakkal szemben!
namost az a kis balatonnyi mikroklíma például itthon is nagyon jót tesz a dunántúlnak, csak nézd meg milyen eredmények vannak a környező megyékben... Másrészt azért a balatonon kicsit kisebb a tengerjáróhajó-forgalom...
Az, hogy 100 éve mekkora volt románia, meg hogy most mitől lett ekkora, az az árakra lepkefingnyit sincs hatással, csak amikor elfogynak az észérvek, akkor sokaknál előjön a demagógia! És nekem nem kell kereskednem vele egyetlen kukoricaszemre sem (tavaly tavasz amúgy sem foglalkozom ezzel), mert továbbra sincs szó semmiféle importról, pusztán arról, hogy ugyan arra az exportpiacra szállítunk!
Válasz #9150. hozzászólásra
Ukrajnaban olyan idealis iden az idojarasi helyzet, hogy hetente novelik a varhato kukoricatermesre vonatkozo becsult szamokat. Romania eseten is rekordkozeli termest varnak. Jovo heten jon ki a szeptemberi USDA jelentes, meglatjuk, hogy az megerositi-e a mostani varakozasokat. Az augusztusi jelentes rontotta a varhato amerikai termest (pedig mindenki javulast vart), azota korrigalt vissza kisse az amerikai ar. De ez igabol a szojanal volt jelentos. Egyreszt az meg a fejlodesi szakaszanak korabbi stadiumaban van (a kukoricat mar nem nagyon zavarja a meleg, szaraz ido), masreszt ott van egy hatalmas vilagpiaci importigeny. Kinanak ugyanis 70 millio tonna szojat kell importalnia, mert tavaly a magas ar miatt kicsit visszavett az importtal, a disznok meg szaporodnak (iden 710 millio malac szuletik Kinaban).
Válasz #9149. hozzászólásra
A magyarorszagi arakat jelenleg nem a belso fogyasztasunk mozgatja (nem hoznak be GMOs kukoricat belso fogyasztasra), hanem az export, ahogy irtam. Ha valaki nem akarja eladni a kukoricajat 40-45 ezer forintert, akkor az exportor vesz ukran meg roman kukoricat. A GMOs kukoricat nyilvan csak oda tudja szallitani, ahol megveszik.
Gondoltam,hogy valaki a Fekete -tengerrel jön,meg a Kaszpi tňval.Csakhogy Eurŕzsiŕnak,meg Ŕzsiŕnak az csak mikroklima! Olyan mint nekünk a Balaton. De hogy visszanyaljon a fagyi! Te hanyas voltŕl Törtčnelemböl? Mert regélsz itt a nagy vilŕgpiacról,s Romŕnia meg egy kis orszĺg,ha kivesszük a 104e 2km amit tölünk rabolt./Ugye nagyobb mint a mai Magyarorszŕg, Vagy te is kereskedel ezčrt szeretel mindent olcsňn beszčlni,ŕrulni,vagy VENNI? Szerintem bekŕbitott a mčdia !
Feconak maximálisan igaza van! Ukrajna és románia sokkal előnyösebb helyzetben van ilyen téren! De nekünk nem velük kell foglalkozni hanem saját magunkkal! Hiába nyomjuk itt a karaktereket attól nem megy feljebb az ár!
Meg kell választani jövőre is a szép csapatot,majd jön a földadó meg levegőadó,stb és nem kell a föld a kutyának se még ingyen se.Lényeg mindenki dolgozzon nem baj hogy leépül minden .
Tudom hogy az olcsó kell, de ha nekünk minden világpiaci mert azt mondják a kereskedők akkor másnak is az valószínű, de akkor nekünk miért nem éri meg vele foglalkozni más ország termelőinek meg igen????? Valami nálunk hiányzik a rendszerből vagy nekik van még valami plusz. Te hogy látod ezt?????
attól hogy te nem kérsz a GMO-ból, nyugodj meg, veled is ugyanúgy megetetik! Igen, csak az számít, hogy olcsó legyen. Ez egy ilyen világ, hiába hőbörögsz itt miatta minden héten, akkor is ez van, és ehhez kell alkalmazkodni...
csődtermelő: te hanyas voltál földrajzból? romániának a keleti fele, míg ukrajnának a déli része a világ egyik legtermékenyebb síksága, nem mellesleg ott van a Fekete tenger is, ami amellett, hogy a klímát befolyásolja még kikötőként is funkcionál, ami miatt onnan olcsóbb pl. kivinni a búzát Olaszországba, mint Pécsről....
Gyanús nekem az az Ukrŕn bötermčs. Ott is kontinentŕlis éghajlat van.S mčg messzebb az Ňceŕn.Nem volt ott szerintem annyi esö! A Romŕn meg azért sŕntět,mert Arad,Csanŕd ,meg 1-2 elrabolt megyénken kivül az ellopott területeink javarčszt hegyvidék. Ott meg csak fa van,ha ki nem irtottŕk,le nem laktŕk a szöröstalpů Olŕhok.Mint a ciŕnos Verespatakot. Ez ami itt megy kirablŕs, ki birja tovŕbb. Tökčnek kell lenni,s akkor nincs szivatŕs. Inkŕbb mčg vŕrok čveket 1nyugati trakira,mint most 1 čv alatt odafizessem az ŕrŕt közvetve,a banknak,meg a kupec olcsň ŕrral amit bukok. Duma mind nčphülyitčs! Mint a demokrŕcia nevčben lerohanjuk Irŕnt,/mert Kell az OLAJ!! Érdekli is Amerikŕt a sok ..... hogy öli egymŕst. A kapzsi ..... fosik,hogy kap egy slukkot ö is,s nem tud tovŕbb kizsŕkmŕnyolni!
24596 hozzászólás
Kombájnal mikor lett levágva milyen vizzel ?
pio 9025 2q pétivel és 5 kg mikramid kipermetezve 62 e szemmel vetve réti kötöttbe 50q fizetővel 3800-ért eladva: 3 hónap csapadék nélkül ennyi
Válasz #9196. hozzászólásra
Az nagyon szar ár, Betárolni nem lehet? Annyit kellene termelni amit be tudsz tárolni és eladni háztól csak abból meg megélni nem lehet:)
Válasz #9195. hozzászólásra
Hát ez nem fasza!!
trigo-fix - nél ma köthető 3950-ért...faxa
A meleg utan megjott az eso is az amerikai kozepnyugaton. Tegnap 50 millimeter esett a kukoricaov sziveben, es meg tobb varhato.
Oroszorszagban is rekord kukoricatermest varnak.
Erdemes megnezni, hogy hogy viszonyulnak egymashoz az eladok es a vevok arajanlatai a budapesti tozsden (a bazisar a tegnapi kereskedes vegen ervenyes ar, a veteli es eladasi arak a kinalt arak; akkor van uzlet, ha ezek megegyeznek):
Válasz #9191. hozzászólásra
Lucius meg dkc 4626 van még azok sokkal szárazabbnak tűnnek, de az ragt phileaxx is ilyen zöld még,ezeknek még 3-4 hét hátra van.
Milyen leghosszabb ideig tároltatok nagy mennyiséget hm?
Válasz #9183. hozzászólásra
Az n 01 itt is ilyesztően zöld, néhol még tejes, nemtudom mikorra érik be... A syngentás (hírtelen nemtudom melyik, talán alpha) pedig egész száraz, arról van képem, jobb helyeken két cső van, rosszabbakon meg a vadak elintézték.
Válasz #9189. hozzászólásra
Látom, de megírtam.
Válasz #9187. hozzászólásra
Az most nem megy
Válasz #9186. hozzászólásra
Leverte a levelét és nem tudott annyit kipárologtatni
Válasz #9184. hozzászólásra
skypén meg írom.
Válasz #9183. hozzászólásra
Itt a jégvert kukoricák néznek ki talán a legjobban...
Válasz #9182. hozzászólásra
Őszintén? Halovány gőzünk nincs még
Válasz #9182. hozzászólásra
Mennyi az annyi?
Jégvert No1 kialakult a végére.
Válasz #9180. hozzászólásra
Hová viszitek? Mert ahová szoktátok ott is elég alacsony az ár.
Válasz #9173. hozzászólásra
Igy igaz, nem mindenhol kukoricaszirup az edesitoszer a kolakban. Attol fuggoen, hogy hol milyen izt szeretnek, mas esesitest hasznalnak. Az USA-ban a high fructose corn syrup nem csak a kolakban, de szinte minden etelben benne van. Valamiert nagypn szeretik. Kinaban is fenysebesseggel terjed a hasznalata.
Két perce mértem vizet olyan helyen, ami frissen trágyázott föld volt és egy öntöző mellett van. 16-17-es víz. Ha így halad az idő és nem romlik el, akkor jövőhét szerdán valószínű bele állunk.
Válasz #9178. hozzászólásra
Ment a válasz.
Válasz #9177. hozzászólásra
A jdpowersh... e-mail címed már nem él?
Válasz #9174. hozzászólásra
Glükóz-fruktózszirup
Az élelmiszeripar, különösen az üdítőitalgyártás újabban nagy mennyiségben használja fel a kukoricakeményítőből gyártott glükóz-fruktózszirupot a valamivel drágább szaccharóz helyett az édes íz elérésére. A kukoricakeményítőt először magas glükóztartalmú kukoricasziruppá hidrolizálják (régebben ez sósavas hidrolízissel történt, ma már többnyire enzimatikus úton végzik), majd a glükóz egy részét (jellemzően 42, 55 vagy 90%-át) enzimatikusan fruktózzá alakítják.
Válasz #9175. hozzászólásra
Nem csak az üditőkben használják, hanem mindenben amiben édesitő van, legyen az gumicukor vagy sütemény, szerinted miért zárt be 9 cukorgyárból 8? És nem csak M országon hanem minden kelet közép europai országban, meg nyugaton?
Határ melett lakom, rengeteg kamion viszi a kucca szörpöt, néhalehet venni is 1-2 vödörrel
Válasz #9174. hozzászólásra
Fruktóz-t is leginkább nád és répápol nyerik..
http://hu.wikipedia.org/wiki/Frukt%C3%B3z
Válasz #9169. hozzászólásra
A Fruktoz az gyömölcsszirup, "szörp" Nézzél meg egy dobozos colat azon anno ki is volt irva hogy kukoricaszirup!! lehet már nnicsen ráírva...;)
Válasz #9172. hozzászólásra
A mexikóiban meg nádcukor és sokkal jobb az íze mint az amerikai.
Van is baj belőle
Válasz #9171. hozzászólásra
Pepsiben biztos glükóz-fruktóz van. Többivel nem élek, osztrák kólát mondjuk nem igazán ittam még.
Válasz #9170. hozzászólásra
Az osztrákban répacukor van vagyis 2 éve amikor a TESZT készült akkor még az volt.
Válasz #9167. hozzászólásra
MIndegyik kólában az van tudtommal. (szintén kóla függőként.)
De ha az felelős lenne az elhízásért, akkor nem 80 kiló lennék
Válasz #9168. hozzászólásra
Kukoricaszirup
A kukoricaszirup legpozitívabb tulajdonsága az ára, ezért is használja előszeretettel az édesipar. Olcsóbb, mint a fehér cukor, és az előre csomagolt ételeket is jobban tartósítja, ugyanakkor nagyon magas a fruktóz és glükóz tartalma, és teáskanalanként 17 kalóriát tartalmaz.
Egyes tanulmányok azt mutatták ki, hogy a kristálycukornál is felelősebb az elhízásért, míg mások semlegesnek minősítették.
A kukoricaszirup-rajongó USA-ban az új First Lady, Mrs. Obama nemrégiben azt nyilatkozta, sohasem adna kukoricaszirupot tartalmazó ételt a gyerekeinek.
Néhány édesség elkészítéséhez elengedhetetlen ugyan a különös íze miatt, az ellentmondó tanulmányok tükrében azonban az a legbiztosabb, ha csak mértékkel fogyasztja az ember, és nem erre alapozz a cukormentes étrendet
Válasz #9167. hozzászólásra
Pedig a magyarba is az van csak glukóz-fruktózszirupnak hívják
Válasz #9166. hozzászólásra
Az Egyesült Államok Gyógyszer- és Élelmiszeripari Igazgatósága (FDA) és az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal (EFSA) Utobbi kizárólag cukor répából kinyert cukrot enged a cola édesítésére. USA pedig kukorica szirupot használ, egyébként más is az ize az USA colanak!
Mondjuk én nagy Cola függő vagyok, de szerintem a dobozos íze és üveges között is óriási a külömbség és a kis üveges és Petpalackos között is.
Válasz #9165. hozzászólásra
Ezt honnan veszed?
Magyarország is rengeteg kukoricaszirupot gyárt, használ, exportál, minden üditőn a cukor melett kis csillagocska van, aminek apró betüvel a magyarázata hogy vagy cukor, vagy glukózszirup, változó arányban.
Most nem keresem meg a cégeket de a tavaj árajánlatot is kértem tőllük mert olcsóbb mint a cukor méhetetésre.
Válasz #9163. hozzászólásra
Most hogy mondod, tényleg USA a Colat is kukoricasziruppal edesí, itt európában ez nem engedélyezett:)
Úgy tűnik, mintha csak minket sújtott volna nagy aszály a környező nagyobb kukoricatermelőkhöz képest. És ez itt a legnagyobb baj, hogy nálunk aszály volt, míg Romániában, Ukrajnában meg jelentéktelen. Ha nálunk is esett volna annyi csapadék mint ott, akkor most nem 5-6 millió tonna között lenne kukorica, hanem 7-8 között. Az a 2-3 millió plusz tonna meg igen jól hozna mindenkinek a 4.000-es árral is. Tavaly az egész világ szerencsétlenül járt aszály miatt, idén térségünkben úgy látszik szinte csak mi.
Válasz #9161. hozzászólásra
Az etanolgyartas mellektermeke a distillers grains, egy feherjeben gazdag (a szenhidrat jelentos resze alakul at alkoholla) allati takarmany. Abban ugyanugy benne marad a GMO, amit aztan megesznek az allatok. Az USA 300-350 millio tonnas kukoricatermelesebol kb. 120-140 millio tonnat hasznalnak etanolgyartasra. Ezen kivul is nagy kukoricafogyasztok. Nem csak a takarmanyozasban, hanem ipari celokra is: pl. nagy mennyisegben gyartanak es fogyasztanak kukoricakemenyitot (ott ezt hasznaljak pl. az etelek suritesere) es magas fruktoztartalmu kukoricaszirupot (ez van a kolakban edesitoszerkent). De a kukorica-etolaj olyan nepszeru ott, mint nalunk a napraforgoolaj. Az ilyen, nem etanol tipusu ipari felhasznalas Kinaban is robbanasszeruen no. Tiz ev alatt alatt a tizszeresere nott, jelenleg 60 millio tonna.
Nalunk is szepen megfigyelheto, hogy az etanolgyartas felfutasaval no az egyeb allati takarmany exportja (pl. iden ugy no ez, hogy kozben a kukoricaexport, a tavalyi rossz termes miatt, alacsony).
Válasz #9159. hozzászólásra
Ha a hús ára a boltokban 2000 FT lenne, akkor talán megérné az állattartás. Más kérdés , hogy ki venne ennyiért? A nagy tömeg biztosan nem.
Ukrajna elképesztően jó adottságokkal bír. Közel egy méteres humuszréteg és mezőgazdasághoz tökéletes éghajlat.
Ha ott lesz pénz megfelelő technikára és technológiára MO-hoz képest kisebb önköltséggel fogják a terményt előállítani.
Egyébként GMO-s kukorica igen nagy részéből etanol lesz, USA a kukorica termésnek igen jelentős % at etanol előállításához termelik!
Válasz #9159. hozzászólásra
Jelenleg eppen az a baj, hogy nem eri meg megvenni a magyar termenyt. A magyar exportorok, akik leszerzodtek x millio tonna kukorica exportjara, inkabb ukran es roman kukoricat fognak venni, es azt leszallitani, mert az olcsobb, mint a magyar. Mivel igy nincs kereslet, a hazai arak is csordogalnak lefele. Ezt az tudna igazan megforditani, ha kiderulne, hogy megsem lesz olyan jo termes Ukrajnaban meg Romaniaban.
Hogy lehet,hogy minden orszŕgnak megčri megvenni a magyar termčnyt?Itt meg a sajŕtom sem čri feletetni. Hajňkŕznak,kamionoznak,stb Ferde tükörkčp! Na ezért nem 32 az a 32.Eladtŕk az orszĺgot aprotŕmogatosdičrt a nyugatiakkal szemben!
Válasz #9155. hozzászólásra
namost az a kis balatonnyi mikroklíma például itthon is nagyon jót tesz a dunántúlnak, csak nézd meg milyen eredmények vannak a környező megyékben... Másrészt azért a balatonon kicsit kisebb a tengerjáróhajó-forgalom...
Az, hogy 100 éve mekkora volt románia, meg hogy most mitől lett ekkora, az az árakra lepkefingnyit sincs hatással, csak amikor elfogynak az észérvek, akkor sokaknál előjön a demagógia! És nekem nem kell kereskednem vele egyetlen kukoricaszemre sem (tavaly tavasz amúgy sem foglalkozom ezzel), mert továbbra sincs szó semmiféle importról, pusztán arról, hogy ugyan arra az exportpiacra szállítunk!
Válasz #9150. hozzászólásra
Ukrajnaban olyan idealis iden az idojarasi helyzet, hogy hetente novelik a varhato kukoricatermesre vonatkozo becsult szamokat. Romania eseten is rekordkozeli termest varnak. Jovo heten jon ki a szeptemberi USDA jelentes, meglatjuk, hogy az megerositi-e a mostani varakozasokat. Az augusztusi jelentes rontotta a varhato amerikai termest (pedig mindenki javulast vart), azota korrigalt vissza kisse az amerikai ar. De ez igabol a szojanal volt jelentos. Egyreszt az meg a fejlodesi szakaszanak korabbi stadiumaban van (a kukoricat mar nem nagyon zavarja a meleg, szaraz ido), masreszt ott van egy hatalmas vilagpiaci importigeny. Kinanak ugyanis 70 millio tonna szojat kell importalnia, mert tavaly a magas ar miatt kicsit visszavett az importtal, a disznok meg szaporodnak (iden 710 millio malac szuletik Kinaban).
Válasz #9149. hozzászólásra
A magyarorszagi arakat jelenleg nem a belso fogyasztasunk mozgatja (nem hoznak be GMOs kukoricat belso fogyasztasra), hanem az export, ahogy irtam. Ha valaki nem akarja eladni a kukoricajat 40-45 ezer forintert, akkor az exportor vesz ukran meg roman kukoricat. A GMOs kukoricat nyilvan csak oda tudja szallitani, ahol megveszik.
Válasz #9151. hozzászólásra
Gondoltam,hogy valaki a Fekete -tengerrel jön,meg a Kaszpi tňval.Csakhogy Eurŕzsiŕnak,meg Ŕzsiŕnak az csak mikroklima! Olyan mint nekünk a Balaton. De hogy visszanyaljon a fagyi! Te hanyas voltŕl Törtčnelemböl? Mert regélsz itt a nagy vilŕgpiacról,s Romŕnia meg egy kis orszĺg,ha kivesszük a 104e 2km amit tölünk rabolt./Ugye nagyobb mint a mai Magyarorszŕg, Vagy te is kereskedel ezčrt szeretel mindent olcsňn beszčlni,ŕrulni,vagy VENNI? Szerintem bekŕbitott a mčdia !
Válasz #9151. hozzászólásra
Feconak maximálisan igaza van! Ukrajna és románia sokkal előnyösebb helyzetben van ilyen téren! De nekünk nem velük kell foglalkozni hanem saját magunkkal! Hiába nyomjuk itt a karaktereket attól nem megy feljebb az ár!
Meg kell választani jövőre is a szép csapatot,majd jön a földadó meg levegőadó,stb és nem kell a föld a kutyának se még ingyen se.Lényeg mindenki dolgozzon nem baj hogy leépül minden .
Válasz #9151. hozzászólásra
Tudom hogy az olcsó kell, de ha nekünk minden világpiaci mert azt mondják a kereskedők akkor másnak is az valószínű, de akkor nekünk miért nem éri meg vele foglalkozni más ország termelőinek meg igen????? Valami nálunk hiányzik a rendszerből vagy nekik van még valami plusz. Te hogy látod ezt?????
Válasz #9149. hozzászólásra
attól hogy te nem kérsz a GMO-ból, nyugodj meg, veled is ugyanúgy megetetik! Igen, csak az számít, hogy olcsó legyen. Ez egy ilyen világ, hiába hőbörögsz itt miatta minden héten, akkor is ez van, és ehhez kell alkalmazkodni...
csődtermelő: te hanyas voltál földrajzból? romániának a keleti fele, míg ukrajnának a déli része a világ egyik legtermékenyebb síksága, nem mellesleg ott van a Fekete tenger is, ami amellett, hogy a klímát befolyásolja még kikötőként is funkcionál, ami miatt onnan olcsóbb pl. kivinni a búzát Olaszországba, mint Pécsről....
Gyanús nekem az az Ukrŕn bötermčs. Ott is kontinentŕlis éghajlat van.S mčg messzebb az Ňceŕn.Nem volt ott szerintem annyi esö! A Romŕn meg azért sŕntět,mert Arad,Csanŕd ,meg 1-2 elrabolt megyénken kivül az ellopott területeink javarčszt hegyvidék. Ott meg csak fa van,ha ki nem irtottŕk,le nem laktŕk a szöröstalpů Olŕhok.Mint a ciŕnos Verespatakot. Ez ami itt megy kirablŕs, ki birja tovŕbb. Tökčnek kell lenni,s akkor nincs szivatŕs. Inkŕbb mčg vŕrok čveket 1nyugati trakira,mint most 1 čv alatt odafizessem az ŕrŕt közvetve,a banknak,meg a kupec olcsň ŕrral amit bukok. Duma mind nčphülyitčs! Mint a demokrŕcia nevčben lerohanjuk Irŕnt,/mert Kell az OLAJ!! Érdekli is Amerikŕt a sok ..... hogy öli egymŕst. A kapzsi ..... fosik,hogy kap egy slukkot ö is,s nem tud tovŕbb kizsŕkmŕnyolni!
Moderálta: (3932) 2013-11-12 09:11:39