Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak630 FtBenzin árak614 FtEUR412.37 FtUSD389.71 FtCHF442.28 FtGBP495.79 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz MTZ1221.3 #5723. hozzászólásáraNe hasonlítsd a NorAn gépeit a "többi magyar gyártóval". Minden csuklópont ott is bronzperselyes, csapágyazása nem lemezcsapágyas sehol, igényes gyártó nem használ ST csapágyat. NorAn mindenhol FKL dupla és tripla porvédős csapágyazást használ TDT kivitelben.
Hegesztett szerkezetek nagy részét szintén robot hegeszti, minden folyamatot minőségellenőrzés követ.
Válasz kisgazda15 #5750. hozzászólásáraÁr értékben a legjobb jelenleg is.
Mindent kibír erős robosztus, mivel állítható lehet vele többféle művelési módot jól végezni. Mülcs hagyó, vagy akár mély művelés. Hagyományos VX tárcsákkal össze sem hasonlítható.
Válasz kisgazda15 #5750. hozzászólásáraHelló
AgroMasz, Tolmet, AgroTom, Rolmako mind mind sokkal jobbak rövidtárcsának, mint a Pallada. Ettől (Pallada) sokkal többe néznék egy Helti KNT vagy ilyesmi V tárcsát.
Sziasztok! Valakinek van-e tapasztalata a pallada rövidtárcsákkal kapcsolatban. A 3200-ast néztük ki 660-as lapokkal. Egy 110 LE mtz húzná. Nekünk az állíthatósága és a masszív váz tetszik. Negatívumként talán a csőpálcás hengert tudnánk említeni, de gondolom azt lehet kérni mással. Egyébként ki milyen hengerre esküszik rövidtárcsa után? Vagy esetleg tud valaki jobbat ajánlani ebben az ár kategóriában? Válaszokat előre is köszönöm!
Válasz Hús Futár #5716. hozzászólásáraSzia!
Ez egy korábbi hozzászólásom a Carrier 500-al kapcsolatban:
A SteelRunner hengernél ne legyen lekopva a taraj, látszódjon a ponthegesztés ami összefogja a két profilt. A gumihengerről nincs infóm, a lényeg, hogy ne a régi öntvény cambridge henger legyen, mert azok általában már el vannak kopva és megtúrhatnak, főleg a lazább talajelmunkálásnál lehet gond. A SteelRunneren, ha le van kopva a taraj, de még nem mozdultak el a tagok akkor fel szokták hegeszteni betonvassal vagy köracéllal és úgy még használható egy darabig, viszont olyankor már a palást is meg van kopva és össze tud roppanni, mert kb. 4t erővel vannak előfeszítve a profilok a hengeren.
A tengelyek szoktak törni, de azt az itthoni használt tárcsáknál már nagy valószínűséggel kicserélték a magyar Vaderstad képviselet által gyártatott a gyárinál erősebb tengelyre.
A régebbi 9000 valahány szériaszámúig, (a gyár oldaláról letölthető alkatrészkatalógusban meg tudod nézni, nem emlékszem pontosan), a SteelRunner henger tengelyének a végébe volt behajtva egy csavar ami a csapágyat is fogta. Ha kiment a csapágy, eltört a tengely, vagy elszakadt a csavar a tengely végén, akkor a gyári célszerszámmal kellett összehuzatni a hengert és azután lehetett kilazítani a csavart és csapágyat cserélni. Ezt megváltoztatták és a csapágy elé raktak anyát ami összefogja a hengert. A magyar "erősített" tengelyen is így van megoldva, csak ott nem hatlapfejű hanem egy kör profilú anya fogja, arról lehet felismerni.
A korai, célszerszámmal összehuzatós verziónál a csapágy és a henger profil között két alátét van, az újabb fajtán hatlapfejű anya, a magyar tengelyesen pedig egy esztergált kör profilú anya.
A szélső tagok főcsapjai mindennapi zsírzás hiányában szétkopnak, belemegy a por a csap és a persely közé, összerág, rosszabb esetben megszorul és letöri a csap végéről a karikát ami azt hivatott elősegíteni, hogy szétnyitásnál egyszerre nyíljon a két tag.
A régebbi főcsapoknál is inkább kifele jött a zsír, mint a csap középső szűkített része felé, de most már ezt átdolgozták és készítettek párhuzamos zsírzóhornyokat a csapra. 2020-ban még ezt flexxel orvosoltam az új csapokon.
Tipikus hiba, hogy a főcsapok kopásából adódóan a szélső tagok sekélyebben járnak a középsőnél. Mindegyik munkahenger vége menetes, utána lehet állítani a nagy nyitó munkahengernél, de célszerűbb a csapokat is cserélni, ha kopottak. Az 500-as tárcsán a fővázon lévő vályúkat, amibe a szélső tagok hengeres váznyúlványai illeszkednek teleszórja földdel, főleg a bal oldalit, emiatt is tud sekélyebben járni a széle, mint a közepe, mert a vájúban összegyűjti a földet és eltartja a hengeres váznyúlványt. Egy védő lemezt kéne oda gyártani az megoldaná.
Cseréltük a 2008-as évjáratú 500-as tárcsánkon a váz főcsapokat és perselyeket, a 10kg-os kalapás alig indította meg a csapokat, a sárkaparók tartókonzolját felfogató 30as laposvasakból meg menetesszárból összeraktunk egy kengyelt amibe befogtuk a 16tonnás olajemelőt és azzal nyomattuk ki a csapokat, perselyeket a vázból és vissza az újakat.
A csap asszem 80ezer a persely 25 nettó volt akciósan (2020-ban).
A többi zsírzási pontot is naponta, max 1,5naponta kell zsírozni, különben már be sem veszi. Mondjuk akkora a hézag a váz kengyeleknél is, hogy mindenhova simán bemegy a por, csak azért zsírzom, mert így nyugodt vagyok, hogy nem rajtam múlik.. :D
Ha a tárcsakarok gumibakjai elöregszenek, a karok elcsúsznak a vázon, még nem cseréltünk, de úgy számoltam, hogy milliós összeg az összes gumiprofilt cserélni.
A csapágyak jól bírják, ha nem járatják agyig a földben és a karok nincsenek elkopva ahol a porvédő illeszkedik, vagy nem fordulnak leengedett tárcsákkal.
2006-tól az újabb öntvény tárcsatartó karosat érdemes megvenni, elvileg csak azon fér el a CrossCutter lap és talán a Truecut is, de ebben nem vagyok biztos.
Érdemes beállítani az első tárcsasort, hogy a teljes felületet átdolgozza. Amit mi vettünk arról egy 450 és egy 470 Truecut garnitúrát koptattak le, de a hátsó tárcsasor az első nyomában futott, nem volt rendesen beállítva. A könyve írja a beállításokat, letölthető magyar nyelven a Vaderstad oldaláról.
Két évig néztem a hirdetéseket mire olyat találtam, amit érdemes volt egyáltalán megnézni és ráment még majdnem nettó 2millió úgy, hogy kapott új vonószemet, 5db csapágyat, 40db CC lapot, cseréltük az egyik szélső tag hengerének a tengelyét csapágyakkal szimeringekkel, szimering futógyűrűkkel, a váz főcsapokat és perselyeket és a henger sárkaparókat.
Így most ugyanolyan jól dolgozik, mint az új, viszont az új gép ára a duplája, mint amennyiben ez van eddig.
Ahogy néztem a hirdetéseket a régiek is egy árban vannak az újabb jó felújítási alapokkal, szóval jól meg kell nézni, hogy mit vesz az ember. Gazdasági totálkáros "felújított" új lapokkal felszerelt is van 6 millióért és a még menthető is lehet 7,5 ért amire ugyanúgy rá mehet 1-2év alatt nettó 2-3millió alkatrész költség.
Szerintem, ha valaki normális 500-as Carriert szeretne és nem akar vásárlás után sem csalódni, akkor a 2023-as árakkal legalább nettó 10 milliót rá kell szánni.
Akkor vegyél ilyet, ha elfogadod a nyűgjeit, hogy néha állítgatni kell, hogy a szélső tagok vízszintben legyenek. Főleg, ha pl. egyszer nehezebb ikerkerekes traktor húzza és rá vannak feszítve a szélső tagok, hogy a keréknyomba is egyformán belemenjen, ezután egy kisebb szimpla kerekes traktorral húzva már sokkal mélyebben járnak a szélső tagok. Ott hozzá kell állítani a különböző kapcsolási magassághoz a vonórudat és a szélső tagokon a kis munkahengerek szárát.
A CCD munkája nagyon talajnedvesség függő. Az erősebb árvakelést és a parlagfüvet nem nagyon bántja. Glifot használunk így ez nem probléma.
Nem univerzális eszköz, viszont amire kitalálták, a nagy sebességű 16-20km/h-s sekély művelésre talán a legjobb.
Válasz Hús Futár #5720. hozzászólásáraPöettinger Terradisc 5000T vagy az 5001 változat?
Nem hiába van az, hogy használtan alig találsz eladót.
Én se szándékozom lecserélni más márkára, mert nagyon jól bevált.
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólására Amit te szeretnél 5-10 cm mélység, ahhoz a Joker lehet jobb.
De szántott talajból,1 menetben álom talajt csinálok neked a CCD-s Carrierrel! Ott a front simitó, és a gumi henger is finoman zár le, max a borozdát kell 2* megjárni, ha mély volt
Válasz mtz1221 #5733. hozzászólásáraGondolkodtam ezen is de az enyém már nem bírná a váz meg nekem 4 méteres van fix vázas és egyre macerásabb vonulni meg a 210 lónak kevés azért .
Válasz MTZ1221.3 #5736. hozzászólásáraKöszönöm, a gyári megoldásokat ismerem. Nem véletlenül van ezeknél a futómű a második tárcsasor és a henger között. A Kuhn kivétel, de ott is jóval hátrébb van, mint egy IH-n. Az érdekel, hogy házilag hogy alakítják át a sima V-t, hogy az masszív is legyen és a munkája is finom legyen.
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólásáraItt sokan raknak a V tárcsákra előre talajkerekeket, hátra meg masszív hengert, amikre rálelhet az egész tárcsát engedni. Brutálisan szép és egyenletes munkát csinál.
Válasz Hús Futár #5729. hozzászólásáraVázat meg csukló pontjait szidják. Nem e itt is írtak már az 5 méteres gyengéíröl. Ami nem jelenti hogy átjavitva, meg normális ember kezében nem lenne jó.
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólásáraAkkor nem a CCD lapos tarcsat keresed. Az 0-3 cm melysegben tokeletes, 5cm-nel pedig semmi kulonbseg a hagyomanyos laphoz kepest.
A cikket nezd meg amit linkeltem.
Válasz mtz1221 #5725. hozzászólásáraVogelek eltüntek felénk . He-va volna még jó áron de azokat mint tárcsát nem ismerem meg az a sűrűfogazású vagy hullámos tárcsa vagy minek nevezik nem tudom milyen munkát csinálna . Simba volt még 3 de egy marad belőlük meg Horsch van pár a faluban amit látok .
Az biztos olyat szeretnék ami 5-10 centi mélységben normálisan lehet dolgozni és egy gyomosabb szántás el lehessen vele dolgozni ki ha úgy van két tárcsába akár kukoricát is vetni tudjak . Rombolónak megmarad az öreg V tárcsám szerintem mert annak mi van előtte elég szépen viszi le de finom munkára nem alkalmas .
Válasz MTZ1221.3 #5721. hozzászólásáraA helti az egy nagyon jó tárcsa van is kettő a faluban hibátlan gép csak nekem az ára ami gondot okoz és annak az áfa tartalma mivel nem vagyok áfa körös . Használt Vader tárcsákat láttam igen jónak mondható áron és ezért gondolkodtam el rajta . A művelési mélységeket pedig szeretném csökkenteni bizonyos növények alá és a szántást is szeretném kivezetni a gazdaságból de amíg egy jó rövid tárcsám nincs ezt nem merem mivel tavaszi növényeket az öreg maximával túl sok szármaradványos területbe nem tudom pontosan bevetni és a vetőgépet nem szeretném cserélni .
Válasz mtz1221 #5722. hozzászólásáraNekem forditva van. Raadasul a Noran joval dragabb is. Bar a fejlodo innovaciot meg kell fizetni. Mert folyamatosan valtozik az adott gep.
Az en 3x70-es lazitom 250 lovas traktorral huztak a jaszsagi kotott foldon es nem szakadt szet, egy javitas nincs a vazon 10 ev alatt. Ha veszek is tarcsat az biztosan Helti Atlas lenne. Minden csuklopont perselyes, ahogy a laziton, de a gruberen is. Sose szottyosodik ki a nyirocsapnal, mig a tobbi magyar gyartonal ilyen nincs.
Egyebkent a Heltinel robot hegeszt, szoval nem tudom milyen gepet vihettek oda ami nem volt jo.
Válasz MTZ1221.3 #5721. hozzászólásáraHelti felépítése nekem is tetszik. De hogy egy rendes heggesztőst/festőst nem bírnak megfizetni. Egymás mellett állva a Noran gépekkel, nem venném meg.
Nekem sokáig tetszett, de a negatív hatásai miatt letettem róla.
A mélység tekintetében itt egy összehasonító cikk. CCD vs. hagyományos lap
A régebbi írásaid alapján inkább a mélyművelősebb gazdák közé tartozol. Szerintem sokkal jobban járnál a bácsi földekre egy HELTI ATLAS-sal. Az tud finom melót is csinálni ha akarsz és szerintem a duplasoros talajkövetős henger miatt sokkal jobb, mint egy levetett acélhengeres Carrier.
A CCD lapos tárcsa nem fogja tudni behúzni a (vaddisznó által) megdúrt talajt sem igazán, nemhogy egy hullámosabb felszínt egyenesre varázsolni. Akkor lenne tuti a CCD, ha lenne egy allrounder típusú kultivátor is a gépparkodba, mert ha dombosabb, vagy dúrtabb a terület akkor van mihez nyúlni. Ha meg ultrasekélyen kell dolgozni akkor ott a CCD.
Jó ez a CCD, de nagyon kompromisszumos. Nem beszélve arról, hogy ha nagyon kemény földbe akarod húzni akkor a tárcsakartól pártól el fogsz búcsúzni, mert eltörik a vibrációtól sajnos. Nem véletlen hozta be a Vader a csipkés CCD lapot sem. Én elengedtem.
Ráadásul 500-as méretben Peti leírta itt tavaly a nyavajáit a tárcsának ami szintén eléggé kiábrándító egy ilyen drága tárcsától. Újban viszont biztosan verhetetlen hagyományos kúpos lappal
Válasz Hús Futár #5718. hozzászólásáraKicsi, teljesen jó majdnem mindenre. Tarlót hántani jó, magágyra jó, dzsindzsát nem viszi jól, ahhoz kellene mélység, amit ez a lap nem is kell tudjon igazán jól
Válasz szanberg #5711. hozzászólásáraKöszönöm! De közben eltűnt az aprókból amit kinéztem, úgyhogy mehet újra a keresgélés.
De azt hiszem igazatok volt el kell engedni a függesztettet. Ma láttam egy félfüggesztett 3,5-ös Uniát a tanyán. Hát ami anyag abban volt... a Maxxum biztos nem bírná függesztettben megemelni!
Úgyhogy újratervezés.
Válasz Tobszi #5694. hozzászólásáraSzia
Nekem szanberg hívta fel a figyelmem a típusra.
Én egy éve használom, kb 300-350 hektár van benne, a miénk 4,5 méteres.
Jó munkája van, egyenletes felszínt hagy, jól aprít és kever.
Hibák: vagy 5-6 kapupánt csavar "tünt el", valószínűleg elszakadt, a tárcsalapok felfogatásánál. Filléres saját pótlás és kész.
Eddig egy 190 lovas géppel húztam, műszaki hiba miatt most az őszt egy 135 olvassák oldottam meg vele.
Annyi, hogy így 8,5 el húztam ~12 helyett!
Így sem volt rossz munkája, de azért nem ártott volna elé vagy 150 ló.
Adat táblán 49,2 mázsa van kíváncsiságból megméretem 50 volt kereken, szóval van súlya !
Válasz Tobszi #5694. hozzászólásáraNagyon jó munkája van neki, fasza kivitelezés.
Viszont a minap ketté tört a középső henger rajta, a 3 méteres hosszú tag. Fasza vastagfalú cucc de mégis.... Lehet anyag hibás volt.
Már nem garis de azt igérték kapok helyette egy erősített kivitelt. Illetve mai nap kiment egy járókerek csapágy. ADR ágyak vannak rajta, de kb száraz volt bentről. Ennyit az adr minőségről. Pedig 32013 csapágy van benne, nem alul méretezett
6360 hozzászólás
Válasz Hús Futár #5759. hozzászólásáraItt vagyok út közbe, ha kell elmegyek veled.
Válasz mtz1221 #5758. hozzászólásáraMajd futok benne egy kört .
Válasz Hús Futár #5749. hozzászólásáraAz lesz a neked való. Csak kevesebb vámot kell rá fizetned, ha felébe kerül mint nálatok egy hasonló
Válasz MTZ1221.3 #5723. hozzászólásáraNe hasonlítsd a NorAn gépeit a "többi magyar gyártóval". Minden csuklópont ott is bronzperselyes, csapágyazása nem lemezcsapágyas sehol, igényes gyártó nem használ ST csapágyat. NorAn mindenhol FKL dupla és tripla porvédős csapágyazást használ TDT kivitelben.
Hegesztett szerkezetek nagy részét szintén robot hegeszti, minden folyamatot minőségellenőrzés követ.
Válasz olasz_kapo #5754. hozzászólására
Válasz olasz_kapo #5754. hozzászólásáraMost ütötted ki?
Válasz kisgazda15 #5750. hozzászólására
Nekem tetszik! masziv.
Válasz kisgazda15 #5750. hozzászólásáraÁr értékben a legjobb jelenleg is.
Mindent kibír erős robosztus, mivel állítható lehet vele többféle művelési módot jól végezni. Mülcs hagyó, vagy akár mély művelés. Hagyományos VX tárcsákkal össze sem hasonlítható.
Válasz kisgazda15 #5750. hozzászólásáraNamyslo rövidtárcsa
Mi ezt használjuk, szépen dolgozik....
Válasz kisgazda15 #5750. hozzászólásáraHelló
AgroMasz, Tolmet, AgroTom, Rolmako mind mind sokkal jobbak rövidtárcsának, mint a Pallada. Ettől (Pallada) sokkal többe néznék egy Helti KNT vagy ilyesmi V tárcsát.
Sziasztok! Valakinek van-e tapasztalata a pallada rövidtárcsákkal kapcsolatban. A 3200-ast néztük ki 660-as lapokkal. Egy 110 LE mtz húzná. Nekünk az állíthatósága és a masszív váz tetszik. Negatívumként talán a csőpálcás hengert tudnánk említeni, de gondolom azt lehet kérni mással. Egyébként ki milyen hengerre esküszik rövidtárcsa után? Vagy esetleg tud valaki jobbat ajánlani ebben az ár kategóriában? Válaszokat előre is köszönöm!
Satex Hurrikán valakinek van esetleg ? Árban a Helti körül van újonan .
Válasz Peti 8310 #5747. hozzászólásáraKöszönöm a leírást így teljesen meg vagyok győzve hogy nekem nem kell vader tárcsa .
Válasz Hús Futár #5716. hozzászólásáraSzia!
Ez egy korábbi hozzászólásom a Carrier 500-al kapcsolatban:
A SteelRunner hengernél ne legyen lekopva a taraj, látszódjon a ponthegesztés ami összefogja a két profilt. A gumihengerről nincs infóm, a lényeg, hogy ne a régi öntvény cambridge henger legyen, mert azok általában már el vannak kopva és megtúrhatnak, főleg a lazább talajelmunkálásnál lehet gond. A SteelRunneren, ha le van kopva a taraj, de még nem mozdultak el a tagok akkor fel szokták hegeszteni betonvassal vagy köracéllal és úgy még használható egy darabig, viszont olyankor már a palást is meg van kopva és össze tud roppanni, mert kb. 4t erővel vannak előfeszítve a profilok a hengeren.
A tengelyek szoktak törni, de azt az itthoni használt tárcsáknál már nagy valószínűséggel kicserélték a magyar Vaderstad képviselet által gyártatott a gyárinál erősebb tengelyre.
A régebbi 9000 valahány szériaszámúig, (a gyár oldaláról letölthető alkatrészkatalógusban meg tudod nézni, nem emlékszem pontosan), a SteelRunner henger tengelyének a végébe volt behajtva egy csavar ami a csapágyat is fogta. Ha kiment a csapágy, eltört a tengely, vagy elszakadt a csavar a tengely végén, akkor a gyári célszerszámmal kellett összehuzatni a hengert és azután lehetett kilazítani a csavart és csapágyat cserélni. Ezt megváltoztatták és a csapágy elé raktak anyát ami összefogja a hengert. A magyar "erősített" tengelyen is így van megoldva, csak ott nem hatlapfejű hanem egy kör profilú anya fogja, arról lehet felismerni.
A korai, célszerszámmal összehuzatós verziónál a csapágy és a henger profil között két alátét van, az újabb fajtán hatlapfejű anya, a magyar tengelyesen pedig egy esztergált kör profilú anya.
A szélső tagok főcsapjai mindennapi zsírzás hiányában szétkopnak, belemegy a por a csap és a persely közé, összerág, rosszabb esetben megszorul és letöri a csap végéről a karikát ami azt hivatott elősegíteni, hogy szétnyitásnál egyszerre nyíljon a két tag.
A régebbi főcsapoknál is inkább kifele jött a zsír, mint a csap középső szűkített része felé, de most már ezt átdolgozták és készítettek párhuzamos zsírzóhornyokat a csapra. 2020-ban még ezt flexxel orvosoltam az új csapokon.
Tipikus hiba, hogy a főcsapok kopásából adódóan a szélső tagok sekélyebben járnak a középsőnél. Mindegyik munkahenger vége menetes, utána lehet állítani a nagy nyitó munkahengernél, de célszerűbb a csapokat is cserélni, ha kopottak. Az 500-as tárcsán a fővázon lévő vályúkat, amibe a szélső tagok hengeres váznyúlványai illeszkednek teleszórja földdel, főleg a bal oldalit, emiatt is tud sekélyebben járni a széle, mint a közepe, mert a vájúban összegyűjti a földet és eltartja a hengeres váznyúlványt. Egy védő lemezt kéne oda gyártani az megoldaná.
Cseréltük a 2008-as évjáratú 500-as tárcsánkon a váz főcsapokat és perselyeket, a 10kg-os kalapás alig indította meg a csapokat, a sárkaparók tartókonzolját felfogató 30as laposvasakból meg menetesszárból összeraktunk egy kengyelt amibe befogtuk a 16tonnás olajemelőt és azzal nyomattuk ki a csapokat, perselyeket a vázból és vissza az újakat.
A csap asszem 80ezer a persely 25 nettó volt akciósan (2020-ban).
A többi zsírzási pontot is naponta, max 1,5naponta kell zsírozni, különben már be sem veszi. Mondjuk akkora a hézag a váz kengyeleknél is, hogy mindenhova simán bemegy a por, csak azért zsírzom, mert így nyugodt vagyok, hogy nem rajtam múlik.. :D
Ha a tárcsakarok gumibakjai elöregszenek, a karok elcsúsznak a vázon, még nem cseréltünk, de úgy számoltam, hogy milliós összeg az összes gumiprofilt cserélni.
A csapágyak jól bírják, ha nem járatják agyig a földben és a karok nincsenek elkopva ahol a porvédő illeszkedik, vagy nem fordulnak leengedett tárcsákkal.
2006-tól az újabb öntvény tárcsatartó karosat érdemes megvenni, elvileg csak azon fér el a CrossCutter lap és talán a Truecut is, de ebben nem vagyok biztos.
Érdemes beállítani az első tárcsasort, hogy a teljes felületet átdolgozza. Amit mi vettünk arról egy 450 és egy 470 Truecut garnitúrát koptattak le, de a hátsó tárcsasor az első nyomában futott, nem volt rendesen beállítva. A könyve írja a beállításokat, letölthető magyar nyelven a Vaderstad oldaláról.
Két évig néztem a hirdetéseket mire olyat találtam, amit érdemes volt egyáltalán megnézni és ráment még majdnem nettó 2millió úgy, hogy kapott új vonószemet, 5db csapágyat, 40db CC lapot, cseréltük az egyik szélső tag hengerének a tengelyét csapágyakkal szimeringekkel, szimering futógyűrűkkel, a váz főcsapokat és perselyeket és a henger sárkaparókat.
Így most ugyanolyan jól dolgozik, mint az új, viszont az új gép ára a duplája, mint amennyiben ez van eddig.
Ahogy néztem a hirdetéseket a régiek is egy árban vannak az újabb jó felújítási alapokkal, szóval jól meg kell nézni, hogy mit vesz az ember. Gazdasági totálkáros "felújított" új lapokkal felszerelt is van 6 millióért és a még menthető is lehet 7,5 ért amire ugyanúgy rá mehet 1-2év alatt nettó 2-3millió alkatrész költség.
Szerintem, ha valaki normális 500-as Carriert szeretne és nem akar vásárlás után sem csalódni, akkor a 2023-as árakkal legalább nettó 10 milliót rá kell szánni.
Akkor vegyél ilyet, ha elfogadod a nyűgjeit, hogy néha állítgatni kell, hogy a szélső tagok vízszintben legyenek. Főleg, ha pl. egyszer nehezebb ikerkerekes traktor húzza és rá vannak feszítve a szélső tagok, hogy a keréknyomba is egyformán belemenjen, ezután egy kisebb szimpla kerekes traktorral húzva már sokkal mélyebben járnak a szélső tagok. Ott hozzá kell állítani a különböző kapcsolási magassághoz a vonórudat és a szélső tagokon a kis munkahengerek szárát.
A CCD munkája nagyon talajnedvesség függő. Az erősebb árvakelést és a parlagfüvet nem nagyon bántja. Glifot használunk így ez nem probléma.
Nem univerzális eszköz, viszont amire kitalálták, a nagy sebességű 16-20km/h-s sekély művelésre talán a legjobb.
Válasz Hús Futár #5743. hozzászólására Mondanám, hogy gyere át megnézni, de nincs szántásom, és nem tudom mikor akasztok tárcsát
Válasz Sk Laci #5744. hozzászólásáraFelénk munka közben sem nagyon látsz olyat
Válasz Hús Futár #5720. hozzászólásáraPöettinger Terradisc 5000T vagy az 5001 változat?
Nem hiába van az, hogy használtan alig találsz eladót.
Én se szándékozom lecserélni más márkára, mert nagyon jól bevált.
Válasz Sz_Pisti #5742. hozzászólásáraOK Köszönöm
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólására Amit te szeretnél 5-10 cm mélység, ahhoz a Joker lehet jobb.
De szántott talajból,1 menetben álom talajt csinálok neked a CCD-s Carrierrel! Ott a front simitó, és a gumi henger is finoman zár le, max a borozdát kell 2* megjárni, ha mély volt
Válasz Hús Futár #5720. hozzászólására A Cross Cutter 3-5 cm-től nem megy lejjebb, mert megtámaszkodik a lap
Válasz mtz1221 #5732. hozzászólásáraKöszi majd ráírok .
Válasz mtz1221 #5733. hozzászólásáraGondolkodtam ezen is de az enyém már nem bírná a váz meg nekem 4 méteres van fix vázas és egyre macerásabb vonulni meg a 210 lónak kevés azért .
Válasz MTZ1221.3 #5730. hozzászólásáraKöszi azt átolvastam . Majd meglátom mi lesz a vége van min gondolkodni egyenlőre .
Válasz MTZ1221.3 #5736. hozzászólásáraKöszönöm, a gyári megoldásokat ismerem. Nem véletlenül van ezeknél a futómű a második tárcsasor és a henger között. A Kuhn kivétel, de ott is jóval hátrébb van, mint egy IH-n. Az érdekel, hogy házilag hogy alakítják át a sima V-t, hogy az masszív is legyen és a munkája is finom legyen.
Válasz später77 #5734. hozzászólásáraPéldául. Akpil Angel, Dalbo AXR-H, Kuhn Discover XM, stb.
Nekem is volt hasonló (Kuhn Discover XM-ről másoltam), de nem volt igazi. Az IH csapágyak nem kimondottan a nagyobb sebességre vannak kitalálva.
Válasz später77 #5734. hozzászólásáraHa nem megy ki a fejemből, mikor olyan ismerősnél leszek, csinálok pár képet.
Válasz mtz1221 #5733. hozzászólásáraIlyen gépről mutass már valami képet, érdekel a kivitelezés.
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólásáraItt sokan raknak a V tárcsákra előre talajkerekeket, hátra meg masszív hengert, amikre rálelhet az egész tárcsát engedni. Brutálisan szép és egyenletes munkát csinál.
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólásáraGazda 12-re írj rá. Neki van heva, elmond mindent.
Válasz Hús Futár #5729. hozzászólásáraVázat meg csukló pontjait szidják. Nem e itt is írtak már az 5 méteres gyengéíröl. Ami nem jelenti hogy átjavitva, meg normális ember kezében nem lenne jó.
Válasz Hús Futár #5728. hozzászólásáraAkkor nem a CCD lapos tarcsat keresed. Az 0-3 cm melysegben tokeletes, 5cm-nel pedig semmi kulonbseg a hagyomanyos laphoz kepest.
A cikket nezd meg amit linkeltem.
Válasz mtz1221 #5725. hozzászólásáraMi a baja az 5 métereseknek ?
Válasz mtz1221 #5725. hozzászólásáraVogelek eltüntek felénk . He-va volna még jó áron de azokat mint tárcsát nem ismerem meg az a sűrűfogazású vagy hullámos tárcsa vagy minek nevezik nem tudom milyen munkát csinálna . Simba volt még 3 de egy marad belőlük meg Horsch van pár a faluban amit látok .
Az biztos olyat szeretnék ami 5-10 centi mélységben normálisan lehet dolgozni és egy gyomosabb szántás el lehessen vele dolgozni ki ha úgy van két tárcsába akár kukoricát is vetni tudjak . Rombolónak megmarad az öreg V tárcsám szerintem mert annak mi van előtte elég szépen viszi le de finom munkára nem alkalmas .
Válasz mtz1221 #5726. hozzászólásáraNekem egy apró hibája volt a Noran-nak, a 2,7-es grúbert néztem és a 15 ezer eurós ár nem igazán győzött meg.
Válasz MTZ1221.3 #5723. hozzászólásáraNem azt mondom hogy rossz, csak kiállításra jobban is elkészíthetnék.
Válasz Hús Futár #5724. hozzászólásáraÉrtelek csak abból az 5 méterest mindenki szidja. Lemken Vogel Pöttinger nincs használtban ???
Válasz MTZ1221.3 #5721. hozzászólásáraA helti az egy nagyon jó tárcsa van is kettő a faluban hibátlan gép csak nekem az ára ami gondot okoz és annak az áfa tartalma mivel nem vagyok áfa körös . Használt Vader tárcsákat láttam igen jónak mondható áron és ezért gondolkodtam el rajta . A művelési mélységeket pedig szeretném csökkenteni bizonyos növények alá és a szántást is szeretném kivezetni a gazdaságból de amíg egy jó rövid tárcsám nincs ezt nem merem mivel tavaszi növényeket az öreg maximával túl sok szármaradványos területbe nem tudom pontosan bevetni és a vetőgépet nem szeretném cserélni .
Válasz mtz1221 #5722. hozzászólásáraNekem forditva van. Raadasul a Noran joval dragabb is. Bar a fejlodo innovaciot meg kell fizetni. Mert folyamatosan valtozik az adott gep.
Az en 3x70-es lazitom 250 lovas traktorral huztak a jaszsagi kotott foldon es nem szakadt szet, egy javitas nincs a vazon 10 ev alatt. Ha veszek is tarcsat az biztosan Helti Atlas lenne. Minden csuklopont perselyes, ahogy a laziton, de a gruberen is. Sose szottyosodik ki a nyirocsapnal, mig a tobbi magyar gyartonal ilyen nincs.
Egyebkent a Heltinel robot hegeszt, szoval nem tudom milyen gepet vihettek oda ami nem volt jo.
Válasz MTZ1221.3 #5721. hozzászólásáraHelti felépítése nekem is tetszik. De hogy egy rendes heggesztőst/festőst nem bírnak megfizetni. Egymás mellett állva a Noran gépekkel, nem venném meg.
Válasz Hús Futár #5716. hozzászólásáraHelló
Nekem sokáig tetszett, de a negatív hatásai miatt letettem róla.
A mélység tekintetében itt egy összehasonító cikk.
CCD vs. hagyományos lap
A régebbi írásaid alapján inkább a mélyművelősebb gazdák közé tartozol. Szerintem sokkal jobban járnál a bácsi földekre egy HELTI ATLAS-sal. Az tud finom melót is csinálni ha akarsz és szerintem a duplasoros talajkövetős henger miatt sokkal jobb, mint egy levetett acélhengeres Carrier.
A CCD lapos tárcsa nem fogja tudni behúzni a (vaddisznó által) megdúrt talajt sem igazán, nemhogy egy hullámosabb felszínt egyenesre varázsolni. Akkor lenne tuti a CCD, ha lenne egy allrounder típusú kultivátor is a gépparkodba, mert ha dombosabb, vagy dúrtabb a terület akkor van mihez nyúlni. Ha meg ultrasekélyen kell dolgozni akkor ott a CCD.
Jó ez a CCD, de nagyon kompromisszumos. Nem beszélve arról, hogy ha nagyon kemény földbe akarod húzni akkor a tárcsakartól pártól el fogsz búcsúzni, mert eltörik a vibrációtól sajnos. Nem véletlen hozta be a Vader a csipkés CCD lapot sem. Én elengedtem.
Ráadásul 500-as méretben Peti leírta itt tavaly a nyavajáit a tárcsának ami szintén eléggé kiábrándító egy ilyen drága tárcsától. Újban viszont biztosan verhetetlen hagyományos kúpos lappal
Válasz Sz_Pisti #5719. hozzászólásáraMennyi maximális mélység amit tud ? Mekkora a gépigénye ?és 500-ast néztem a 210-es NH-hoz .
Válasz Hús Futár #5718. hozzászólásáraKicsi, teljesen jó majdnem mindenre. Tarlót hántani jó, magágyra jó, dzsindzsát nem viszi jól, ahhoz kellene mélység, amit ez a lap nem is kell tudjon igazán jól
Válasz Sz_Pisti #5717. hozzászólásáraKis lapos vagy a nagy lapos verzió van neked ? Nekem mindenesnek kellene tarlóra és magágyra .
Válasz Hús Futár #5716. hozzászólására Én nagyon szeretem, kiválóan porhanyít, a szármaradványt is jól aprítja. Nagy, túlfejlett gyomokat nem szereti
Vaderstad Carrier Crosscutter lapokkal kinek mi a tapasztalata vele ?
Sziasztok!
Van valakinek ERMO Ghibli rövidtárcsával tapasztalata?
Úgy általában milyen az ERMO márka? Csapágyak, anyaghasználat, ilyesmire lennék főleg kíváncsi.
Válasz szanberg #5711. hozzászólásáraKöszönöm! De közben eltűnt az aprókból amit kinéztem, úgyhogy mehet újra a keresgélés.
De azt hiszem igazatok volt el kell engedni a függesztettet. Ma láttam egy félfüggesztett 3,5-ös Uniát a tanyán. Hát ami anyag abban volt... a Maxxum biztos nem bírná függesztettben megemelni!
Úgyhogy újratervezés.
Válasz Tobszi #5694. hozzászólásáraSzia
Nekem szanberg hívta fel a figyelmem a típusra.
Én egy éve használom, kb 300-350 hektár van benne, a miénk 4,5 méteres.
Jó munkája van, egyenletes felszínt hagy, jól aprít és kever.
Hibák: vagy 5-6 kapupánt csavar "tünt el", valószínűleg elszakadt, a tárcsalapok felfogatásánál. Filléres saját pótlás és kész.
Eddig egy 190 lovas géppel húztam, műszaki hiba miatt most az őszt egy 135 olvassák oldottam meg vele.
Annyi, hogy így 8,5 el húztam ~12 helyett!
Így sem volt rossz munkája, de azért nem ártott volna elé vagy 150 ló.
Adat táblán 49,2 mázsa van kíváncsiságból megméretem 50 volt kereken, szóval van súlya !
Válasz Tobszi #5694. hozzászólásáraNagyon jó munkája van neki, fasza kivitelezés.
Viszont a minap ketté tört a középső henger rajta, a 3 méteres hosszú tag. Fasza vastagfalú cucc de mégis.... Lehet anyag hibás volt.
Már nem garis de azt igérték kapok helyette egy erősített kivitelt. Illetve mai nap kiment egy járókerek csapágy. ADR ágyak vannak rajta, de kb száraz volt bentről. Ennyit az adr minőségről. Pedig 32013 csapágy van benne, nem alul méretezett