Gázolaj árak 603 Ft Benzin árak 600 Ft EUR 389.71 Ft USD 359.07 Ft CHF 397.77 Ft GBP 457.25 Ft

Fórum

Fiatal agrárvállalkozók induló támogatása c....

Létrehozta: Helianthus , 2008-05-14 15:25:14

Kedvencekhez Segítség

13414 hozzászólás
Nincs profilkép
#1114 knorti
2011-05-17 17:04:04

Válasz #1113. hozzászólásra

Igen,jó az aranykalászos gazda,de meg kell lennie,mire beadod a pályázatot.

Nincs profilkép
#1113 Jakab Tamás
2011-05-17 15:44:13

Azt szeretném kérdezni hogy a fiatal gazdálkodók támogatása című pályázat benyújtása előtt már meg kell lenni valamilyen mezőgazdasági végzetségnek vagy ezt folyamatában is meg lehet csinálni? Aranykalászos tanfolyam az jó, ha jól tudom!? Választ előre is köszönöm!

#1112 drenthe evo
2011-05-16 22:17:51

Válasz #1111. hozzászólásra

Magyar irtó vírus terjesztésére...smile pimp

Nincs profilkép
#1111 Pittix
2011-05-16 22:12:08

Válasz #1110. hozzászólásra

és milyen hasznosítási célra gondoltad?

#1109 Moderátor
2011-05-16 22:01:47

Moderálási elveink miatt törölve.

(3932)

2013-10-30 16:05:55

Nincs profilkép
#1108 Mitya0
2011-05-16 19:59:18

Idén milyen ágazat lessz a nyerő amit előtérbe helyeznek? Tavaly ha jóltudom az állattenyésztés volt.

Nincs profilkép
#1107 SAPSifüles
2011-05-07 14:05:09

Válasz #1106. hozzászólásra

Adatlapomon lévő e-mail címre kérnék egy elérhetőséget, lennének kérdéseim.

#1106 KEGE
2011-05-07 12:29:25

Kedves SAPSifüles!
Látom nagyon ott vagy a jogi témákban,ami a termőföldekkel kapcsolatos!
Szeretnék tanácsot-ötletet kérni Tőled!
4.testvér örökölt a falu két végén két közel azonos termőföldet,ami az 1987-es öröklés óta nem lett szét iratva csak megeggyezés alapján 1.testvér használja az egyik határba lévő földet a másik testvér használja a másik határba lévő összes területet.
Most szeretnénk a földhivatalba rendezni a dolgokat, a két testvér eladná azokat a területeket amit idáíg nem is használt,nem is törődött vele,de az a testvér aki a másik parcellát használja nem hajlandó a földhivatalba rendezni a földhasználati jogviszonyt!
Sem a 25.éve fennálló földhasználatot új tulajdoni formába bejegyeztetni,sem eladni azt a földet amit a másik testvér használ cserekföldként!

Mit lehet ilyenkor tenni???

Üdv:kege

Nincs profilkép
#1105 SAPSifüles
2011-05-07 12:11:51

Válasz #1104. hozzászólásra

A fiatal mezőgazdasági termelők indulásához nyújtandó támogatás igénybevételének egyik feltétele, hogy a kérelmező a 113/2009. (VIII. 29.) FVM rendelet 1-4. sz. mellékleteiben meghatározott szakképesítések és felsőfokú végzettségek egyikével rendelkezzék.

1.sz. melléklet: Mezőgazdasági termeléssel összefüggő szakképesítések (megjelölve a képzés szintjét: szakmunkás, technikus, szaktechnikus, felsőfokú szakképesítés)

2.sz. melléklet: Egyetemi agrárvégzettségek

3.sz. melléklet: Főiskolai agrárvégzettségek

4.sz. melléklet: Egyéb végzettségek

Az 5.sz. melléklet tartalmazza az értékelési szempontokat. A szakképzettség vonatkozásában:
- a 2. számú melléklet szerinti egyetemi végzettségek (16 pont)
- a 3. számú melléklet szerinti főiskolai végzettségek (10 pont)
- az 1. számú mellékletben meghatározott felsőfokú szakképesítés vagy technikusi szakképzettség és a 4. számú melléklet szerinti végzettségek (6 pont)

Az "Aranykalászos gazda" szerepel az 1.sz. mellékletben, de a képzési szintje szakmunkás, tehát ezért pont nem jár.

#1104 torma király
2011-05-07 10:52:03

sziasztok az aranykalászos semmit nem jelent a fiatal gazda pályázzatnál még pontot sem ér én azt hallotam!!! smile cursingsmile cursing ki mit tud errőlsmile confusedsmile confused előre is köszismile biggrin

Nincs profilkép
#1103 108sl
2011-05-06 21:00:04

Válasz #1100. hozzászólásra

Mg technikus papír de csak vállalkozói papír után lehet elvégezni 3hónap ez jelent egy pár pontot.

#1102 Zoli 63
2011-05-06 19:47:21

Ezt ma kaptam !! -A Bács Agrárház Kft. Konzorciumi partnere a kiskunfélegyházi Mezőgazdasági Iskola az elkövetkezendő hetekben ismét elindít egy Aranykalászos gazdaképzést, amely még a várva várt szeptemberi (?) fiatalgazda pályázat megnyitása előtt befejeződik.

Javaslatunk szerint bárki becsatlakozhat a támogatott képzésbe, ha őstermelő vagy mg.-i vállalkozó, legfeljebb nem adja be a képzési díj visszaigénylését, ha a pályázata nyert.

Érdeklődni Bánki Horváth Mihálynál:70/3352689 vagy a csatolt melléklet szerint.



Nincs profilkép
#1101 knorti
2011-05-05 09:12:43

Válasz #1099. hozzászólásra

Teljesen mindegy,hogy milyen tanfolyamról beszélünk,mindegyik ugyanannyit ér.Ha csak nem ad felsőfokú képesítést.Az egyetemi és főiskolai végzettség ad sok pontot,a tanfolyamokon elvégezhető szakok között nincs különbség.

#1100 drenthe evo
2011-05-04 22:08:13

Válasz #1095. hozzászólásra

Valami mezőgazdasági vállalkozó a tanfolyam neve...


Ezt végezték haveromék is tavaly . Olyan sulikba ahol az Aranykalászosakat is lehet. Ez nagyobb papír mint a kalászosak , több pontot ér.

#1099 torma király
2011-05-04 20:48:45

Akinek van agrár végzetsége annak nem kell de akinek csak arany ezüst van annak kell de nem tudok még semmit én is csak hallotam róla de majd utánna jároksmile smilesmile smilesmile smilesmile smile

#1098 rilex
2011-05-04 19:47:16

Válasz #1097. hozzászólásra

Akinek van agrárvégzettsége, annak nem is kell.

#1097 Cowboy
2011-05-04 19:38:05

Válasz #1095. hozzászólásra

Már a 2009-es pályázatnál se ért egy pontot se az aranykalászos! Ezt az új tanfolyamot még nem hallottam de szerintem kizárt hogy ez kötelező lesz hozzá. Ha valakinek van agrár végzettsége miért is kellene neki bármilyen semmitérő tanfolyamot megcsinálnia. Ha rajtam múlna minimum követelmény lenne egy mezőgazdasági szakközép, technikum vagy felsőfokú végzettség. Ilyen tanfolyam meg olyan tanfolyam nevetséges.

#1096 Koresz
2011-05-04 16:15:19

Válasz #1095. hozzászólásra

Erre én is kíváncsi vagyok.

#1095 torma király
2011-05-04 16:04:36

Sziasztok Gazdatársak!! a fiatal gazda pályázatttal kapcsolatban azt hallotam,hogy a arany,ezüst kalászos tanfolyam még pontszerző helyen sem lessz.
Kitaláltak valami új tanfolyamot ami 100-ezer forintba kerül és az lessz az alap a támogatáshoz akinek nem lessz meg besem adhatja mert alapbol 0 pont!!!
esetleg valaki nem tudná megmondani a tanfolyam nevét vagy hogy hol indítanak ilyet??? mert sajnos azt én sem tudom!! köszönöm előre is. Üdv:Tormakirály!!!!smile smilesmile smile

Nincs profilkép
#1094 Mitya0
2011-05-03 11:57:39

Hello emberek! Úgy hallotam szeptember 15től lehet megint pályázni. Idén mi lessz valyon amire megéri íratni pályázatot? Legutóbb az állattenyésztés volt a nyerő.

#1093 antaljoco0
2011-03-25 19:30:30

Én is adok egy linket, itt 2007 áprilisától nyomon követheted mekkora cirkusz is ez. A lényeget leszűrve változás nincs.
Ha biztosra akarsz menni, kell egy pályázatíró akinek vannak "csókosai", a többit meg majd Ő tudja.

#1092 kiskertész
2011-03-25 19:05:15

Válasz #1089. hozzászólásra

ne reménykedj, nincs korrekt elbirálás, van viszont időhúzás, nyöszörgés, értetlenkedés, különböző határidők nagy ívben való letojása,meg ehhez hasonlók. Ez van, de idővel meg lehet szoknismile sleep

#1091 Radocz
2011-03-25 13:42:29

Válasz #1090. hozzászólásra

Válasz #1090. hozzászólásra

Igen.
Valahol le van írva, hogy milyen ímél (email) címen kaphat bárki ragisztárciót. Ha még sem, akkor Hivatkozz Radócz Istvánra.

(Ha jól tudom a magyar tanártól, most már így kell írni).



smile cowboy

Alapesetben a www.ide-ide.hu

Jobbra fent Fórum.

Először nehézkes volt, de aztán belejöttem, "mint kiskutya az ugatásba".

Nincs profilkép
#1090 knorti
2011-03-25 13:12:08

Válasz #1086. hozzászólásra

Köszönöm.Nem tudok regisztrálni,azt írja a felhasználó név nem engedélyezett.Meghívó szükséges?

Nincs profilkép
#1089 ledzeppelin
2011-03-24 08:31:27

Válasz #1087. hozzászólásra

Sziasztok,

Ez biztató hír, én is szeretnék pályázni, remélem korrekt elbírálás lesz (kicsi az esélye), de hátha :)
Néztem a pontozólapot, érdekes, mivel nem vagyok nő és.....és hátrányos helyzetű településen lakó, már bukok 8 pontot :)

Sebaj,
majd meglátjuk
Üdv
Led

Moderálta: (3932) 2013-10-30 16:02:25

#1088 pamko
2011-03-24 07:42:17

Válasz #1087. hozzászólásra

"A pénzek elosztása sem volt egyenletes, a pályázók 5 %-a vitte el az eddigi támogatások több mint 60%-át."
ebben már azt hiszem semmi meglepő nincs:(

#1087 Radocz
2011-03-24 01:39:42

http://www.szabadföld.hu/gazdanet/ismet_lehet_palyazni_videkfejlesztesi_penzekre

smile cowboy

#1086 Radocz
2011-03-23 14:37:27

Válasz #1085. hozzászólásra

A biztos az ami elmúlt.
na meg hogy Móriczka mamája újsággal a kezében miért megy a kert hátulja felé.

"Biztos hogy sz@rni megy, mert olvasni nem tud."

Itt egy link, ahol figyelheted, vagy keress egy tanácsadót aki figyeli neked a lehetőségeket.

http://ide-ide.hu/forum/viewforum.php?f=24

Itt van egy belső fórum is, ami regisztráció után olvasható. Propolisz címen, az Agropolisz után van.


smile cowboy

Nincs profilkép
#1085 knorti
2011-02-26 20:28:22

Válasz #1084. hozzászólásra

Ez már biztos,hogy idén nem lesz belőle semmi?

#1084 kiskertész
2011-02-26 14:24:02

Válasz #1083. hozzászólásra
Jelenleg semmilyen, talán év vége felé kiírják megint, de inkább csak jövőre.

Nincs profilkép
#1083 ALFOLDI
2011-02-26 13:46:26

Azt szeretném kérdezni hogy milyen feltételek mellett lehet pályázni a fiatal gazdálkodók induló támogatására.

#1082 pamko
2011-02-04 22:15:41

ezt nem nagyon tudom kihámozni,ebből mi érinthet minket?

Év végéig jár a támogatás a gazdáknak

http://www.mno.hu/portal/763878

#1081 otis
2011-02-04 21:59:28

Válasz #1079. hozzászólásra

Olvasd el, ebben talán megtalálod a választ:50/2009. (IV. 16.) FVM rendelet

#1080 2266
2011-02-04 21:27:22

Válasz #1079. hozzászólásra

smile scaredsmile confusedsmile confusedsmile sweatdropsmile sweatdrop Ne még erröl sem hallotam.. De ha te mondod.. Tényleg kiváncsi vagyok... Mondjuk az enyémen már egész régen megszárat a pecsét!!smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#1079 CCCP
2011-02-04 21:21:59

Üdv!
Megtudná valaki mondani hogyan lehet visszaigényelni az aranykalászos gazdatanfolyam tandiját?Elvileg vissza lehet bár a környezetemben senki nem tud róla semmit,mint őstermelő is visszaigényelhetem?
Köszönöm a választ elöre is!

#1078 drenthe evo
2011-02-02 16:29:19

Válasz #1076. hozzászólásra

Most ezt nem értem ...


Minek nyújtsam be , fizessek mondjuk az írásért , ha lehet nincs is értelme ?smile confused

Most akkor ki lesz írva tutira , vagy csak adhatok be , de ki tudja van e értelme ?

#1077 Lacus704
2011-02-02 12:02:34

Válasz #1076. hozzászólásra

Semmit mondó szöveg ez is mint 2010ben sokat hallott és mondott szövegek...semmit nem tudnak biztosan és persze itt is már a bírsággal kellett foglalkozni nem azzal h jogtalanul ne vehessék már fel ezt a pénzt...smile hammersmile hammer

#1076 gazsi 1
2011-02-02 11:54:17

2011.02.02.

A Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége idén sem pihen: a számos gazdálkodóknak szervezett szakmai program, külföldi tanulmányút, konferencia mellett idén újraindítják a Tellus oktatási programot. Emellett természetesen aktívan részt vesznek a napirenden lévő fontos szabályozói kérdésekben is, így például a “Fiatal Gazda Csomagban” javaslatokat fogalmaznak meg a fiatal gazdák helyzetével és a generációs kérdés kezelésével kapcsolatban – mondta el az Agrárszektor.hu-nak dr. Weisz Miklós, az Agrya társelnöke.

Mik a szövetség célkitűzései az idei évre?

A Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége (AGRYA – Agricultural and Rural Youth Association Hungary) egy generációs alapon szerveződő szakmai, érdekképviseletei szervezet, amely a 40 év alatti gazdálkodók érdekeinek képviseletét vállalja fel. A Szövetség számára kiemelten fontos a generációváltás kérdésköre a mezőgazdaságban, az innováció kérdése, illetve az uniós ügyek.

A szervezet idei célkitűzései nem térnek el általános céljaitól - tudtuk meg dr. Weisz Miklós társelnöktől - melyek közé a fiatal gazdák érdekeinek magyarországi és nemzetközi képviselete, a tagok gazdálkodását segítő szakmai programok szervezése, a fiatal gazdák az EU tagsággal kapcsolatos változásokra, kihívásokra történő felkészítése, továbbá a falusi mezőgazdasági és kulturális hagyományok megőrzése, a falusi közösségek erősítése tartozik.

Az Agrya ehhez számos rendezvény szervezésével is hozzájárul, programot indít például európai integrációs ügyekkel foglalkozó fórumok, hazai és külföldi tapasztalatcserék, tanulmányutak, képzések formájában. Egy új szakmai bázis kialakítása mellett elsődleges feladatunk, hogy megteremtsük a fiatal gazdálkodók számára az együttműködés fórumait hazai és nemzetközi szinten - mondta el Weisz Miklós.

Az Agrya főbb tevékenységei közé tartozik a gyakornoki programok, képzések, agrárszakmai programok szervezése és lebonyolítása különböző országokban. Ezen kívül részt vesz két-, illetve többoldalú nemzetközi programokban, és természetesen információt is szolgáltat.

A Közép-európai Fiatal Gazda Központ (CERYC) az AGRYA kezdeményezésére jött létre, 2007-ben kezdte meg hivatalos működését, a Fiatal Gazdák Európai Tanácsa, azaz a CEJA regionális szervezeteként. A CERYC-en belül lengyel, cseh, szlovén, szlovák, román, bolgár és magyar fiatal gazdák működnek együtt. Mindkét szervezettel, továbbá a Rural Youth Europe (RYE) nevű falusi fiatalokkal foglalkozó vidékfejlesztési szervezettel is folyamatosan együttműködik a szövetség.

Az Agrya kiemelt projektjei között említette Weisz Miklós többek között az idén másodjára lezajló KAP Kommunikációs Projektet, a folyamatosan működtetett Fiatal Gazda Call Centert, melyen elsősorban a Fiatal gazdálkodók induló támogatása intézkedéssel, valamint a Fiatal Mezőgazdasági Termelői Minőség igazolásával kapcsolatosan nyújtanak információkat.

Évente, így idén is megrendezésre kerülnek Fiatal Gazda Klubok, és a Fiatal Gazda Konferencia, utóbbi az aktuális agrár-szakmai kérdésekkel foglalkozik.

A fiatalabb generáció számára az életkori sajátosságoknak megfelelő külön programot is indított a szövetség „Második Hullám” néven, melynek célja, hogy olyan fiatalokat kapcsoljon be az AGRYA tevékenységébe, akik az AGRYA jelenlegi vezetőinél legalább egy fél generációnál fiatalabbak. A Program keretében képzésekre, külföldi szakmai utakra kerül sor, azzal a céllal, hogy felkészítsék a résztvevőket a szervezeti munkára, helyi közéleti szerepvállalásra.

A fentieken kívül folyamatosan szerveznek nemzetközi szakmai rendezvényeket, szakmai utakat és cserekapcsolatokat, idén pedig újraindítják a Tellus oktatási programot, melyet 2005-ben vezetett be Magyarországon Phare támogatással az Agrya – tudta meg az Agrárszektor.hu a társelnöktől.

Szabályozási kérdések: agrárstratégiától a Földalap módosításig

Az idén napirenden lévő szabályozási kérdések közül az Agrárszektor.hu érdeklődésére Weisz Miklós kiemelte a Nemzeti Agrár- Vidékstratégia kialakítását és véleményezését, melyre várhatóan tavasszal kerül sor, ezen kívül a magyar elnökség alatt kiemelten kezelt KAP reformot, valamint az éppen aktuális Új Magyarország Vidékfejlesztési Program módosításait.

A KAP reformhoz kapcsolódik a CEJA, annak tagszervezetei, így az AGRYA részvételével megfogalmazott javaslatcsomag, mely a napokban magyar nyelven is elérhető lesz az AGRYA weblapján (www.agrya.hu). A „Fiatal Gazda Csomagban” megfogalmazott javaslatok várhatóan segítséget adnak a döntéshozóknak a mezőgazdaságot érintő generációs kérdés kezeléséhez – közölte Weisz Miklós. A javaslatok között szerepel többek között a fiatal gazdák kedvezményezett pozícióba helyezése a KAP mindkét tengelye, vagyis a közvetlen támogatások és vidékfejlesztés esetében is. Erre a most kialakulni látszó rendszer lehetőséget is ad, hiszen az várhatóan egy alaptámogatási komponensből és kiegészítő támogatás(ok)ból áll majd, melyek szétosztásakor előnyösebb helyzetbe hozhatók a fiatal gazdák.

Ezen kívül a Nemzeti Földalap fiatal gazdákat érintő módosításaiban is aktívan részt vesz a szövetség – árulta el a társelnök. Mint ismeretes, Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter tavaly decemberben jelentette be, hogy a Vidékfejlesztési Minisztérium néhány hónapon belül kidolgozza azt a keretrendszert, amely biztos hátteret nyújt azoknak a fiataloknak, akik a jövőben megélhetésként és életformaként a gazdálkodást választják. A keretrendszer egyik legfontosabb eleme, hogy a Nemzeti Földalapból lehetővé tennék a földhöz jutást mindazok számára, akik életvitelszerűen elkötelezik magukat a mezőgazdaság mellett.

Mi lesz idén a fiatal gazda pályázattal?

Tavaly elmaradt a fiatal gazda pályázat, azonban a jelenleg hatályos 113/2009. FVM rendelet szerint legközelebb 2011. szeptember 15. – október 31. között újra be lehet nyújtani támogatási kérelmeket. Weisz Miklós reményét fejezte ki, hogy az ÚMVP forrásátcsoportosításai lehetővé teszik, hogy valóban meg is legyen hirdetve.

A pályázat feltételeit a fenti jogcímrendelet tartalmazza, melyek közül a legfontosabbak: a 18-40 év közötti életkor, hogy a pályázó első alkalommal kezdjen gazdálkodni, új gazdaságot hozzon létre, vagy gazdaságot vegyen át, mezőgazdasági szakképzettséggel rendelkezzen, pénzügyi és üzleti tervet nyújtson be, továbbá hogy korábban semmilyen agrár- vidékfejlesztési célú támogatásban nem részesült.

Követhetetlen a pályázatok feltételrendszere?

A generációváltást támogató ÚMVP jogcímekkel kapcsolatban Weisz Miklós elmondta, hogy a számtalan változtatás a jogcímrendeletekben sokszor tette követhetetlenné az ügyfelek számára a feltételrendszereket (a 67-es rendeletet pl. 7-szer módosították). A fiatal gazdálkodók jelentős része a mai napig bizonytalan a vállalások betartásával, ellenőrzésével kapcsolatban.

Örömünkre szolgál, hogy a közelmúltban sikerült tisztázni az üzemméret pontos számításával kapcsolatos kérdéseket (az úgynevezett SFH referenciaértékek, árfolyam megfelelő használata) – tette hozzá a társelnök, aki azt is elmondta, hogy a bírságolások arányáról, mértékéről nincsenek pontos adataik, de probléma esetén többen fordulnak hozzájuk segítségért. Az ilyen kérdésekre próbálnak megoldást találni a hatósággal.

Az ellenőrzésekről tudni kell, hogy a 67/2007. FVM rendelet illetve a 113/2009. FVM rendelet szabályozza a fiatal gazdák induló támogatásának feltételeit, illetve a betartandó előírásokat. A jogcímrendeletek tartalmazzák az esetleges jogkövetkezményeket is az előírások be nem tartása esetére. A hatóság a vállalásokat, illetve a jogszabályokban előírt kötelezettségeket ellenőrzi.

#1074 Hús Futár
2011-02-01 21:56:44

Válasz #1073. hozzászólásra
Nem mezőgazdasági vállalkozó vagyok és tagja vagyok egy családi gazdaságnak így az az kapja meg .

Nincs profilkép
#1073 Pittix
2011-02-01 21:51:28

föld alapú támogatást hogy oldod meg?

#1071 Hús Futár
2011-02-01 21:50:32

Válasz #1070. hozzászólásra
Egyéb okok miatt lettem hőstermelőből vállakozó .

#1070 hajtós
2011-02-01 21:47:52

Válasz #1065. hozzászólásra

Mért nem a hőstermelői formátumot választottad ?????smile blinksmile blinksmile blink

#1069 rilex
2011-02-01 21:47:20

Válasz #1065. hozzászólásra

Az egyáltalán nem kizáró ok. Ha megnyeri valaki, azzá kell válnia azonnal.

Nincs profilkép
#1066 Pittix
2011-02-01 21:41:06

Az egésznek úgy lenne valami értelme, ha emellé adnának kedvező hitelt is (nyugaton már okosan kitalálták ezt). Meg a jövőben felszabaduló állami földterületekre valamiféle hozzáférést, bár a legtöbbje így is hosszú távra ki van már adva, azokból a szerződésekből nem lehet kifarolni még az államnak sem. Szóval vagy 20 év mire azokból felszabadulnának területek.

#1065 Hús Futár
2011-02-01 21:33:13

Én kétszer buktam már a pályázatot , de lehet nekifutnák még egyszer . 1 éve vállalkozó vagyok ez nem tudom hogy kizáró okot jelent-e

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Nagy István: jelentős az érdeklődés a termelői piacok létrehozására indított pályázat iránt
Nagy István: jelentős az érdeklődés a termelői piacok létrehozására indított pályázat iránt
A piac visszatért az eredeti, ősi szerepéhez, mert agóra, találkozóhely lett...
Újra emelkedhet a kenyér ára
Újra emelkedhet a kenyér ára
A kisebb pékségek csak a minőségi termékeken keresztül maradhatnak...
Benzinmotoros háti permetező Yato Yt-85140
Benzinmotoros háti permetező Yato...

49.000 Ft

VW Multivan 2.5 D
VW Multivan 2.5 D

3.699.000 Ft

Sulky DPX Expert 2000 műtrágyaszóró
Sulky DPX Expert 2000 műtrágyaszóró

699.000 Ft

Eladó lexion főhajtómű
Eladó lexion főhajtómű

1.200.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]