A kutatócsoport egy Chromosphaera perkinsii nevű egysejtű élőlényt vizsgált, melyet 2017-ben fedeztek fel a Hawaii körüli tengeri üledékekben. Úgy tűnik, ez az apró élőlény több mint egymilliárd évvel ezelőttre nyúlik vissza, még azelőttre, hogy az első állatok megjelentek volna bolygónkon. Ez megoldja azt a vitát, melyre az emberek már hosszú ideje keresik a választ. A tudósok rájöttek, hogy ez az ősi faj, amely már régóta létezik, képes olyan többsejtű struktúrákat kialakítani, amelyek elképesztően hasonlítanak az állati embriókra.


Ez lényegében azt jelenti, hogy a természetnek megvoltak az eszközei a tojások létrehozására még azelőtt, hogy állatokat, nemhogy csirkéket képes lett volna létrehozni. Ez azt sugallja, hogy a „csirke vagy a tojás" kérdésre a végső válasz a tojás javára billen, és valóban, sok faj rakott tojásokat a bolygónkon jóval azelőtt, hogy valami csirkére emlékeztető megjelent volna.


Amikor az emberek a „tyúk vagy a tojás" kérdését teszik fel, konkrétan a tyúkra, vagy a tojásra gondolnak. De létezhettek-e tojások a tyúkok előtt? Nos, erre a válasz egyértelműen igen, hiszen a mai házityúkok egy vörös dzsungeltyúknak nevezett állatfajtól származnak mintegy 10 000 évvel ezelőttről, miközben a tojások ennél sokkal régebben megjelentekA dinoszauruszok is raktak tojásokat és ők jóval régebben kószáltak a Földön, mint 10 000 évvel ezelőtt.

Forrás: ladbible.com

Indexkép: Pixabay