Az eseményen munkája elismeréseként 21 egyetemi polgár kapott kitüntetést, díjazták többek között a hallgatók által megválasztott legjobb oktatókat és kari munkatársakat, és sor került a hagyományos Kanadai Soproni Alumni Emlékérem átadására is.

Szarvas

Szarvas – Fotó: pixabay.com

A klímaváltozás hatásainak kezelése a mai kor erdészének, környezet- és természetvédő szakemberének, vadgazda mérnökének mindennapi, és az egyik legfontosabb feladatai közé tartozik Magyarországon is – mondta Zambó Péter az Agrárminisztérium erdőkért felelős államtitkára csütörtökön a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karának tanévzáró-diplomaosztó ünnepségén.

Az egyetemen oktatott szakterületnek megvan a fenntarthatóság igényére adott válasza, emelte ki az államtitkár. A 21. századi erdőmérnök az erdei ökoszisztéma egészének kezeléséért felelős, a környezetmérnökök a növekvő városi lakosságszám, az urbánus környezet térhódítása ellenére képesek megelőzni és mérsékelni a környezeti ártalmakat. A természetvédelmi mérnökök meg tudják teremteni a természet megőrzése és a fenntartható gazdálkodási igények közötti egyensúlyt.

Zambó Péter köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a 21. század környezeti kihívásaira választ kell találnia az emberiségnek és felhívta a figyelmet arra, hogy nemcsak a természeti károk mérséklésével, de a veszélyhelyzetek megelőzésével is foglalkozni kell. Az Erdőmérnöki Karon oktatott szakok képviselői a fenntartható gazdálkodás gyakorlati megvalósítására mutatnak példát a gazdaság és a társadalom számára is.

Olyan hivatást választottak – választottunk –, amely hosszú távon hatással van a következő nemzedékek életére – emelte ki az államtitkár. – A vadgazda mérnökök munkája az élőhely és a nemzeti kincsnek számító vadállomány gondozásának összhangját szavatolja.