Bár többnyire a vadkárok megelőzéséről szóló megoldások vannak egyelőre túlsúlyban, azonban ne felejtsük el, hogy a vadállomány védelme, megmentése, megőrzése szintén ugyanilyen fontosságú. Különösen igaz ez a rejtőzködő, fiatal, védtelen vadak megmentésére.
Hans egy svájci gazdálkodó, aki a Conversation Districttel és a svájci őzbakmentő egyesülettel közösen hőkamerás drónok segítségével menti meg az őzgidákat a jellemzően a kaszálógépek okozta végzetes, bár nem szándékos balesetektől.A probléma országtól, kontinenstől független, mindenhol előfordulhat, ahol az őzek őshonosak. Csak becslések vannak, hogy tömegével pusztulnak el őzgidák a mezőgazdasági gépek által. Tudjuk, a magas, füves területeken rejtőznek, és nehezen észrevehetők.
A gazdák úgy próbálják megmenteni őket, hogy végigjárják a földjeiket kézzel és keresőkutyák segítségével átfésülve a területeket, ez a módszer azonban időigényes, és nem biztos, hogy sikerül megtalálni a minden gidát. Vagy nem találnak kisállatot az átvizsgáláskor, de mire végeznek egy adott területtel, lehet, hogy közben vagy utána húzódnak meg a magas fűben. Tehát nem biztos, hogy eredményes volt a munka.Azonban az olyan hőkamerákkal felszerelt drónoknak köszönhetően, mint a Matrice 30T és a Mavic 2 Enterprise Advanced, nemcsak könnyebb, de gyorsabb is az elrejtett őzgidák felderítése.
Ahogy a videóban is látható, a felderítők kitűző zászlókkal jelölik meg az állatok helyét, majd szakszerűen, vadvédelmi szakemberekkel közösen, szállítóketrecben viszik őket biztonságosabb helyre.
Forrás: www.dji.com
Indexkép (illusztráció): Shutterstock