A nagyvállalati agrárszakembereknek nyújt segítséget a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem újonnan induló Agrárdigitalizáció 2025 című felnőtképzése, amelynek keretein belül valós agráradatokon, gyakorlati példákon keresztül sajátíthatják el a jelentkezők a haladó térképezési és modellezési technikákat – írja közleményében az egyetem.

Hozzáteszik, hogy a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Precíziós Gazdálkodási és Agrárdigitalizációs Tanszékének szervezésében, a terület legjobb szakembereinek prezentálásában kerül megrendezésre 2025. március 11-13. között Gödöllőn az Agrárdigitalizáció 2025 nevű felnőttképzés.

MATE

Forrás: MATE

A képzés célcsoportja olyan agrárszakemberek, akik már legalább alapszintű térinformatikai ismeretekkel rendelkeznek és szeretnék fejleszteni tudásukat a precíziós gazdálkodás és digitalizáció terén. Ők jellemzően agrár-nagyvállalatoknál mezőgazdasági mérnökök, gazdaságvezetők vagy precíziós technológiai tanácsadók, akik az innovációra, az erőforrás-optimalizálásra és a fenntarthatóságra összpontosítanak.

A háromnapos, naponta nyolc órában megvalósuló hiánypótló képzés szakmai vezetője Dr. Milics Gábor, a terület elismert szakembere és oktatója, aki több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a precíziós gazdálkodás és térinformatika terén. Az ő vezetésével a résztvevők olyan tudásra tehetnek szert, amely azonnal alkalmazható a gyakorlatban. Ilyen ismeretek például a térinformatikai és farmmenedzsment szoftverek (ArcGIS, SMS) haladó szintű használata – kifejezetten a szektor igényeire szabva –, a gazdaság adatainak feldolgozása és az adatalapú erőforrás-optimalizálás is a gazdaságban. Az oktatás során valós agráradatokkal dolgoznak, hogy a tanultak azonnal beépíthetők legyenek a napi munkafolyamatokba. A kurzus kiemelten foglalkozik a termelés optimalizálásával, az erőforrások hatékony kezelésével és a precíziós technológiák nyújtotta versenyelőnyök kihasználásával – írja a MATE.

  • Jelentkezési határidő: 2025.03.07.
  • Bővebb információ és jelentkezés: felnottkepzes.godollo@uni-mate.hu

Ez a megjelenés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel történt együttműködés keretében jött létre.

Indexkép: MATE