A vásárok forgataga nem csak manapság varázsol el bennünket, így volt ez már jóval korábban is. A legtöbb településen mindig is voltak kisebb, helyi vásárok, de az országban mindig akadtak olyan nagy vásárok, amelyekre még nagyobb távolságról is érdemes volt ellátogatni, akár eladni, akár vásárolni szerettek volna. A vásárok pedig nem csak az eladásról és a vételről szóltak, hanem a szórakozásról és a vendéglátásról is. Mindenki szívesen kóstolgatta a helyi ételeket, italokat nézelődés közben, és mindig akadt "vásárfia", amit haza lehetett vinni az otthon maradottaknak.
Az állatvásárokon haszonállatokat és hobbiállatokat is tudunk vásárolni. Fotó: Pixabay
Nem is beszélve arról, hogy a legfrissebb hírekhez is hozzá lehetett jutni a vásári forgatagban, így minden szempontból fontos volt részt venni ezeken az eseményeken. Szerencsére a vásárok, és azok utánozhatatlan hangulata manapság is jelen vannak. Az állatvásárok pedig igazán különleges alkalmat adnak felnőttnek és gyereknek egyaránt arra, hogy megtekintsék és beszerezzék haszon- vagy hobbiállataikat.
2022 sem szűkölködik állatvásárokban
Szerencsére az idei évben is bőségesen akad rá lehetőség, hogy állatvásárokra látogathassunk. Itt a vásári forgatagban az állatokon kívül számtalan érdekességgel találkozhatunk. A legtöbb vásárban kaphatók növények, ruhák, bútorok, élelmiszerek, régiségek és még rengeteg minden, ami miatt érdemes végig böngészni a sorokat. Minden vásárnak megvannak a saját szabályai, így akár árusítóként, akár vásárlóként veszünk részt, ezekről érdemes előre tájékozódni.
1. Dabason az állat-és kirakodóvásárt minden hónap második vasárnapján tartják. Az állatvásárra vészmentes helyről érvényes állatorvosi igazolással mindennemű állat felhajtható, kivéve a kutyákat és a lovakat, mert őket árusítás céljából tilos bevinni.
2. Szekszárdon egész évben, minden hónap 2., 4. és 5. vasárnapján országos állat- és kirakodóvásár, valamint autóvásár kerül megrendezésre a Vásártér területén.
3. Kiskunhalason, a halasi vásár országos szinten nyilvántartott esemény, de Romániában, Ukrajnában és Szerbiában is számon tartják. Minden hónap első vasárnapján országos kirakodó-, termény-, állat- és kutya vásárt tartanak, de emellett minden hónap második vasárnapján zsibvásárt is tartanak Kiskunhalason.
4. Mórahalmon minden hónap 3. vasárnapja vásárnappá változik. Ilyenkor rendezik meg az országos kirakodó és állatvásárt, amely az állandó mórahalmi programok egyike, melyet a mórahalmi vásártéren tartanak.
5. Dunaföldváron országos állat- és kirakodóvásárt tartanak márciustól novemberig, a hónap 3. vasárnapján, az Alsó tónál, a vásártéren.
Az állatvásárokon érdeme előre tájékozódni az árusítás szabályairól. Fotó: Pixabay
6. Nagykőrösön igen nagy hagyományokra tekint vissza a vásározás, hiszen már a 16. században is tartottak itt vásárokat. Évente 10 alkalommal kerül sor országos állat- és kirakodó vásár megtartására, amelyeken gyakran találkozhatunk hagyományőrző programokkal, néptáncosokkal, bábosokkal is. A következő vásár szeptember 25-én lesz.
7. Ónodon minden hónap első csütörtökén tartanak országos állat- és kirakodóvásárt.
8. Monoron szeptember 11-én tartottak kisállatvásárt, azonban a kutya, macska és görény árusítása tilos.
9. Kecskeméten, a Szent László körúti vásártéren, márciustól-októberig, minden harmadik szombaton kerül megrendezésre a kisállatvásár.
10. Gárdonyban tavasztól őszig, minden hónapban egyszer, most szeptember 10-én, szombaton tartottak kisállatvásárt. Itt galambok, pintyek, papagájok, tyúkok, kacsák, hörcsögök, nyulak és egyéb rágcsálók, néha kutyák, macskák és görények várják a látogatókat 8-12 óráig.
11. Salgótarjánban szeptember 18-án várják kisállat kiállítással és vásárral látogatókat a piacon, ahol a vásári hangulat mellett háziállatokkal, haszonállatokkal, hobbi- és díszállatokkal találkozhatnak.
A felsorolás persze egészen biztosan kiegészíthető még számtalan érdekes állatvásárral, így hát járjunk nyitott szemmel és látogassunk el minél több helyre, ahol a vásári hangulat mellett beszerezhetjük legújabb haszonállatainkat, vagy házikedvenceinket.