Az elmúlt 10 év PREGA konferenciáin több mint 500 előadás hangzott el és minden előadó arra törekedett, hogy érthetően és gyakorlati szempontok mentén mutassa be a precíziós gazdálkodás előnyeit és kihívásait.

2015-ben Kecskeméten tartottuk az első PREGA Precíziós Gazdálkodási Konferenciát és Kiállítást, amelyen 300 érdeklődő 40 előadáson ismerhette meg a legújabb innovációkat.

A PREGA 2015 előadások videóit itt találod.

Évről évre növekedett, bővült a rendezvény. Legutóbb, a háromnapos konferencián és kiállításon több mint 800-an vettek részt, akik 13 szekcióban és 4 workshop keretében több mint 100 előadóval találkozhattak, az előadások szüneteiben pedig több mint 40 kiállítási standon ismerhették meg az agrárium digitális átállásához kapcsolódó legújabb fejlesztéseket, szolgáltatásokat, sőt még agrárstartupokat is.

A jubileumi, PREGA 2025 visszatér Kecskemétre, de megújultan és immáron a precíziós gazdálkodás és az agrárdigitalizáció egyik legjelentősebb magyarországi eseményeként.

PREGA célkitűzése nem változott az elmúlt 10 évben: a talajtól a növényekre és állategyedekre szabott megoldásokon át az élelmiszeripari technológiákig egyaránt igyekszik bemutatni a hazai és a világ többi részén zajló technológiai fejlesztéseket.

A PREGA 2020 előadások videóit itt találod.

A PREGA 2022 előadások videóit itt találod.

A PREGA 2023 előadások videóit itt találod.

A 2024-es PREGA fővédnöke Dr. Nagy István agrárminiszter volt, a kiemelt szakmai partner pedig a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). A rendezvény megnyitóján Dr. Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára kiemelte, hogy az adatalapú és precíziós technológiákat alkalmazó működés minden olyan gazdálkodó számára elkerülhetetlen, aki terményeivel, áruival olyan globális versenypiacokon kíván megjelenni, ahol az árakat nem hazai, hanem külső folyamatok alakítják.

A konferencián nemcsak hazai, hanem külföldi szakértők is bemutatkoztak: Ricardo Arioli Silva, a Brazil Nemzeti Mezőgazdasági Szövetség bizottsági elnöke a latin-amerikai ország mezőgazdaságának fenntarthatóságáról tartott előadást, Dr. Davide Cammarano, a dániai Aarhus University professzora pedig a fenntarthatóság és a termésstabilitás harmonizálásának lehetőségeit mutatta be. Dr. João Valente, a hollandiai Wageningen University adjunktusa a drónok és a mesterséges intelligencia új mezőgazdasági alkalmazásairól adott részletes képet.

A PREGA 2024 előadások videóit itt találod.

A PREGA konferenciáról készült cikkeinket pedig ide kattintva éred el.

PREGA

2025. február 4-én és 5-én ismét jön a PREGA. Az Agroinform jubileumi, 10. agrárdigitalizációs fórumának díszvendége Tomas Norton egyetemi docens lesz a Leuveni Katolikus Egyetem Állat- és humánegészségügyi mérnöki karáról.

Néhány kiemelt téma a PREGA X. programjából:

  • termékpályák: reakció a fogyasztói igényekre, együttműködésben a precíziós termelés, farmmenedzsment, feldolgozóipar és kereskedelem,
  • állattartás és növénytermesztés, mint biológiai egység, azaz hogyan kapcsolódhat hatékonyan ez a két ágazat,
  • fajlagos önköltség optimalizálása a gazdálkodás és feldolgozás során,
  • dual-use elve a kertészeti ágazatban: mi az a technológia, tudás ami egyaránt használható kertészetben és szőlészetben is avagy mit tud tanulni a gyümölcstermelő a szőlésztől,
  • fenntarthatóság: regeneratív gazdálkodás, "smart-till",
  • kitettség elleni védelem, ellátásbiztonság: diverzitás, adaptáció, klímaadaptáció – mit, mikor és hogyan vessünk, hogy minimalizáljuk a károk miatti veszteséget.

A rendezvényen idején bemutatkoznak olyan gazdaságok, amelyek végrehajtották már a precíziós átállást és részletezik, hogyan hatottak az új folyamatok a termelékenységükre és a profitjukra.

Hamarosan érkezünk a részletes programmal, de már most írd be a naptáradba: 2025.02.4-5. PREGA X!