A webináriumhoz kapcsolódó űrlap összegzéséből kiderül, hogy a válaszadók csaknem 98,9 százaléka tudja hasznosítani a webináriumon elhangzottakat, ami nagyszerű eredmény.

A válaszadók 87,5 százaléka számára a leghasznosabb dr. Cseh Tibor, a MAGOSZ főtitkára előadása volt, mely az agráriumot érintő jövő évi jogszabályváltozásokról szólt. Nyolcvannégy százalék az elektronikus gazdálkodási napló kitöltésével kapcsolatos gyakorlati tapasztalatokról szóló beszámolót találta a leginformatívabbnak, amit Várszegi Gábor, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, Mezőgazdasági Genetikai Erőforrások Igazgatóság igazgatója prezentált. 30,4 százalék tartotta hasznosnak Demeter Zoltán, a K&H Bank agrárüzletága vezetőjének az agráriumot banki szemszögből bemutató előadását.

Többen nyilatkoztak úgy, hogy éppen az elektronikus gazdálkodási napló kitöltéséhez kapcsolódó előadáson elhangzottakat tudták jól hasznosítani a napi gyakorlatban, valaki ezt írta:

"A naplóról szóló információk nagyon hasznosak voltak, jelenleg jómagam is töltöm a sajátomat. Valamint a jogszabályváltozásokról szólók is, mert éppen földvásárlás előtt állok."

A válaszokból az is kiderült, hogy szaktanácsadók is részt vettek a webináriumon.

Más pedig ezt írta, amikor az elhangzottak értékelésére kértük:

"Kis földterülettel rendelkezem, de szeretném majd ezt bővíteni a jövőben és az itt elhangzottak nagyon hasznosnak bizonyultak a föld vásárlásával és az ehhez kapcsolódó adminisztrációs feladatokkal kapcsolatosan. Remélem és bízom benne, hogy több ilyen, vagy ehhez hasonló előadás lesz a jövőben is! Köszönöm szépen!"

A rendezvényt a szakmaiság szempontjából a válaszadók 81,9 százaléka ötösre, 16,2 százaléka pedig négyesre értékelte. Hetvenhat százalékuk szintén 5-ösre értékelte a rendezvény hangulatát, 20,2 százalék pedig négyest írt volna a webinárium képzeletbeli bizonyítványába.

A résztvevők programunk erősségei közt a szakmaiságot, a színvonalas, közérthető előadásokat, az aktualitást, s az előadók hozzáértését, illetve a tökéletes technikai kivitelezést említették. Annak is nagyon örültek továbbá, hogy lehetett az előadóktól kérdezni és azokra válaszokat is kaptak, illetve hogy a webinárium közvetítése visszanézhető.

Válaszaik alapján a gazdák következő webináriumainkon szívesen hallanának például a gazdaságátadás jogi-szakmai kérdéseiről, őstermelői, kistermelői tevékenységhez kapcsolódó aktuális szabályozási és eljárási kérdésekről, információkról, induló pályázatokról, az ugaroltatás szabályairól, a termelési szerkezetváltás lehetőségeiről és még sorolhatnánk. Biztosan ezek közül is szó esik majd 2024-ben, hisz hónapról hónapra újabb és újabb webináriumra kerül sor.

Ha többet szeretnél tudni az Agroinform webináriumokról, olvasd el EZT a cikket!

PREGA 2024 – Magyarország agrárdigitalizációs fóruma

A PREGA időpontja: 2024. február 6-7-8.

A PREGA helyszíne: Budapest, Aquaworld Resort ****, Konferencia Központ

webinárium