Prof. Dr. Harsányi Endre, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese a 155 éves agrár-felsőoktatás hagyományait viszi tovább. Az agrárium kihívásaira és fejlődési irányaira reagálva a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) megújított, a modern kor igényeihez igazodó szakokkal várja a hallgatókat.
A fiatalok jelentkezhetnek a mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki, valamint precíziós mezőgazdasági mérnöki képzésre és 2023 őszén indul a precíziós mezőgazdasági mérnök BSc képzés is.
Prof. Dr. Harsányi Endre, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese – Fotó: Debreceni Egyetem
– A hallgatók informatikai, műszaki, agrárdigitalizációhoz kapcsolódó ismereteket szerezhetnek meg úgy, hogy a modern eszközöket sokkal könnyebben és rutinszerűen tudják majd használni. Kifejezetten a gyakorlat megszerzésére, a gyakorlati képzésre szeretnénk a hangsúlyt fektetni, a hallgatók a döntéstámogató szoftverek, infokommunikációs eszközök és berendezések használatához, beállításához szükséges tudást is megszerzik, sőt képesek lesznek az adatok feldolgozására, szakszerű felhasználására is – ismertette Prof. Dr. Harsányi Endre képzés fő célkitűzését.
A rektorhelyettese ünnepi beszédéből az is kiderült, hogy hatalmas erőfeszítéseket tesznek azért, hogy az oktatásba integrálják a legmodernebb technológiákat, valamint együttműködéseik által a hallgatók gyakorlati tapasztalatot is szerezhessenek ezekről. A MÉK vezetése elkötelezett abban, hogy a debreceni agrár-felsőoktatás a jövőben is olyan agrártudásbázist jelentsen, olyan oktató-kutató-fejlesztő-innovációs tevékenységet lásson el, amely elengedhetetlen a magyar agrárium számára akár a termékek fejlesztéséhez, akár a biológiai alapok fenntartásához és fejlesztéséhez, vagy a régió- és vidékfejlesztés szakmai alapjainak biztosításához szükséges.
Májusi programok
2023-ban a Debreceni Egyetem az agrár-felsőoktatás 155 éves évfordulóját ünnepli. Ebből az alkalomból számos tudományos és ismeretterjesztő rendezvénnyel, konferenciával népszerűsítik az oktatási-kutatási tevékenységüket.
MÁJUS
Szőlővirágzás ünnepe
Szervező: DE MÉK Kertészettudományi Intézet
Állat és Környezete, Környezetterhelés, DE-MATE közös szimpózium
Szervező: DE MÉK Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet Állattenyésztési Tanszék
XII. Kari Természetvédelmi Tehetségnap
II. forduló
Szervező: DE MÉK Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszék
Bemutató madárgyűrűzés a Madarak és fák napja alkalmából
Szervező: DE MÉK Állattudományi, Biotechnológiai és Természetvédelmi Intézet Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszék
Növényorvos Nap (közösségi programok, szakmaielőadások)
Szervező: DE MÉK Növényvédelmi Intézet
XXX. Búzatanácskozás
Szervező: DE MÉK Növénytudományi Intézet
Magfehérje pillangós növények szántóföldi bemutatóval egybekötött szakmai rendezvény
Szervező: DE AKIT Nyíregyházi Kutatóintézet
Trendek és kihívások a hazai vízgazdálkodásban workshop
Szervező: DE MÉK Víz- és Környezetgazdálkodási Intézet
Ökológiai gazdálkodási bemutató a DE AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet Látóképi Kísérleti Telepén
Szervező: DE Ökológiai Gazdálkodási Tudásközpont
Sárgulási hét
Szervező: DE MÉK HÖK, DE GTK HÖK
A további programok ide kattintva megtekinthetők.