10: Nem csak a bírság, több is múlhat a kutak engedélyezésén
A termeléshez kötött támogatásoknál és az öntözésfejlesztésnél vízügyi hatósági ellenőrzések fognak kötődni a támogatásokhoz. Ez valóban szigorítás az eddigiekhez képest, viszont ez nemcsak hátrány, hanem lehetőség is, hiszen védi a legálisan öntöző termelőket, akik megküzdöttek a vízjogi engedélyükért, megfelelő beruházással hatékony öntözőrendszert építettek ki.
9: Durva dolgok derültek ki a nagybani piac egyes zöldség-gyümölcs kereskedőiről
Az elemzések rámutattak a Budapesti Nagybani Piac egyes szereplőinek országhatáron átnyúló, csalárd számlázási láncolatokon keresztül bonyolított zöldség- és gyümölcskereskedelmi ügyleteire. A csalárd kereskedőknél az elmúlt évek akcióiban közel 2 milliárd forint összegű vagyont zárolt a NAV.
8: Ne várd tétlenül, amíg megjelennek az új pályázati lehetőségek! Légy képben!
Az Agroinform friss hírösszefoglalója, minden, ami támogatás. Kattints a részletekért!
AÖP esetében a gazdálkodási naplónak naprakésznek kell lennie egész évben a vezetés módjától függetlenül – fotó: Shutterstock
7: Ez a szuperszobanövény 30-szor annyi szennyező anyagot tud kiszűrni a levegőből, mint más növények
Egy francia cég géntechnológiával olyan növényeket állít elő, melyek 30-szor több szennyező anyagot tudnak kiszűrni a levegőből, mint egy átlagos szobanövény. Az első szupernövények 2024 augusztusában kerülhetnek kereskedelmi forgalomba.
6: Ha bőséges termést szeretnél, ezt a 4 sürgős kerti munkát februárban kell elvégezned!
Ha szép kertet és bőséges termést szeretnénk, akkor ezekről a kerti munkákról nem feledkezhetünk meg februárban. A bőséges termést télen alapozzuk meg. Sorra vettük, melyek a legidőszerűbb és legfontosabb feladataink, amelyeket mindenképp érdemes elvégezni.
5: Ezzel a megoldással néhány tő paradicsom is képes egy családot folyamatosan ellátni!
A folytonnövő fajták 10-12 fürt után nem fejezik be növekedésüket, ha lelkiismeretesen gondozzák őket, az október végi fagyokig is teremnek. Legkorábban a tápkockás vagy földlabdás palánták kezdenek teremni, általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb a tápkocka vagy a palántanevelő cserép mérete, annál értékesebb a palánta.
Gyökerekkel átszőtt tálcás (káposzta)palánta – fotó: dr. Terbe István
4: Ezeket a növényeket meg kell metszened ősszel!
A metszés minden növény életében nagyon fontos, azonban nem mindegy, hogy mikor és hogyan végezzük. Egyes növények esetében elengedhetetlen az őszi metszés, míg akadnak olyan növények is, amelyeket egyenesen tilos ősszel metszeni. Vegyük hát sorra, milyen növényeket szabad és melyeket nem szabad ősszel metszeni.
Az őszi metszés nagyon fontos, de nem minden növénynél szabad elvégezni – fotó: Pixabay
3: Újabb "egészséges" növényt minősítettek rákkeltővé
Számos kozmetikai cikk és étrend-kiegészítő közkedvelt alapanyaga került fel a rákkeltő anyagok hivatalos listájára. Igaz közönségkedvencről van szó, ami nem más, mint az aloe vera. Patkányokon végzett vizsgálatokból ugyanis az derült ki, hogy az aloe verás ivóvíz növeli a vastagbélrák kialakulásának esélyét, mert a növény egyes vegyi anyagai károsíthatják a DNS-t.
2: Ezzel a 9 egyszerű módszerrel eltüntetheted a levéltetveket!
A levéltetvek nem jó barátaink, ezt könnyen megállapíthatjuk. Ellepik a növényeinket, a leveleiket szívogatva gyengítik és károsítják őket, ráadásul újra és újra visszatérnek, így folyamatosan figyelni kell a növényeinket, és védeni a támadásoktól. Tudd meg, mivel tudsz minél hamarabb elbúcsúzni a levéltetvektől!
A növényeinket folyamatosan figyelni kell, hogy ne tudják ellepni őket a levéltetvek – fotó: Shutterstock
1: Csomagolt emberhús: átléptek egy határt
Etikátlannak tartja az Agroinform a Hungarian Animal Rights Corps (HARC) vegán szervezet megmozdulását. Az akció nem arra ösztönzi a fogyasztókat, hogy válasszanak élelmiszert felelősségteljesen, hanem gyűlöletet kelt azok ellen, akik állati terméket fogyasztanak vagy az állattenyésztésben dolgoznak.