Az uniós támogatás olyan lízingkonstrukciók bevezetését ösztönzi, amelyekkel a finanszírozók a KKV-k be-ruházásait testre szabottan, azok igényeinek és anyagi lehetőségeinek figyelembevételével, hosszútávon tudják segíteni. Az uniós támogatás lehetővé teszi a finanszírozók számára, hogy vállalhassák új piaci szegmensek feltérképezésének, illetve új termékek bevezetésének többletkockázatát és -költségét. E célt szolgálja a KfW-hitelkerete is, amely kedvező feltételeket teremt ahhoz, hogy a Lombard a hazai KKV-k egy, eddiginél szélesebb körének biztosíthasson lehetőséget újgép-beruházások finanszírozására. A KfW hitele piaci árazású, 8 éves futamidejű, két éves lehívási periódussal, és a Lombard csak célzottan helyezheti ki előre definiált konstrukciók és eszközök refinanszírozására. Az EU által definiált normatívák szerint a KfW hitelét azok a Magyarországon bejegyzett őstermelők, egyéni vállalkozók, vagy legfeljebb 250 főt foglalkoztató és maximum 40 millió euró (mintegy 10 milliárd forint) éves árbevételű cégek vehetik igénybe, amelyeknek új gép beruházásaikhoz külső forrásra van szükségük. A vál-lalkozók a forrást forint, euró és svájci frank alapú konstrukcióban igényelhetik, a finanszírozott összeg felső határa maximum 250 ezer euró (mintegy 65 millió forint) lehet.

A hazai gyorsforgalmi úthálózat építésében részt vállaló építőipari vállalkozások számára - a KfW hitelnyúj-tási feltételeivel összhangban - a Lombard 48-60 hónapos futamidejű géplízing konstrukciót dolgozott ki. A mezőgazdaságigép-beruházásokat a Lombard „Könnyű start” elnevezésű terméke teszi elérhetőbbé, amely 6 hónapra meghitelezi az ÁFA teljes összegét és a piaci átlag alatti önerő – akár a nettó vételár mindössze 10%-ának – megléte esetén is finanszírozást biztosít.

A Lombard „Nyújtott futam” nevű konstrukciója hosszított (60-84 hónapos) futamidővel csökkenti a mezőgazdaságigép-beruházás terheit. Egyéb gépberuházások esetében a KfW-forrás igénybevételének feltételeit a vállalkozók egyéni igényei, valamint az eszköz és az ügyfél bonitásvizsgálata függvényében, egyedileg alakítja ki a Lombard, hitelbírálati díjat és szerződéskötési díjat nem számít fel.

A KfW-vel kötött megállapodás kapcsán Domonkos András, a Lombard vezérigazgatója hangsúlyozta: „A KfW hitelkeretével a Lombard olyan eszközök finanszírozását vállalja, amelyekre a hazai finanszírozók ez idáig kevés figyelmet fordítottak. A KfW jó eszközt kínál a Lombard számára ahhoz, hogy a különösen sike-res gépkocsi-lízing mellett a vállalat tovább erősíthesse piaci pozícióit a termelőeszköz-lízing szegmensben is.” Információ a Lombardról A Lombard Lízing Zrt. a német VR Leasing AG, Európa egyik legnagyobb márkafüggetlen lízingcégének tulajdonában van. A biztos fi-nanciális és szakmai háttérrel rendelkező, szegedi központú Lombard Lízing Zrt. specialistaként, gépjármű-, termelőeszköz- és ingat-lanfinanszírozással foglalkozik. A társaság értékesítő-, szerződéskezelő- és ügyfélszolgálatos szakemberei mindhárom üzletágban ki-terjedt piaci- és eszközismeretekkel rendelkeznek, ami gyors és rugalmas működést biztosít az ügyfelek számára. A Lombard elsősor-ban eszköz alapon finanszíroz, ami azt jelenti, hogy elsődleges fedezet maga az eszköz. A Lízingszövetség statisztikája szerint esz-közérték alapján a Lombard a második helyet foglalja el a hazai lízingpiacon. Az első féléves adatok alapján a társaság piaci részese-dése meghaladta a 10,9 %-ot. A 2005. év végén a Lombard 137,3 milliárd forintos forgalmat ért el, míg a 2006-os év várható forgalma 155 milliárd forint.