A bálabontók közül a legegyszerűbb és legkisebb Raptor nem csak vontatott és függesztett változatban, de teleszkópos rakodóval üzemeltethető kivitelben is elérhető. Míg a Raptort elsősorban könnyebb anyagokhoz (mint pl. szalma) ajánlja a gyártó, addig a Castor már akár CCM-mel vagy takarmányrépával is boldogul. A Castor speciális változata a Castormix, amely kisebb gazdaságok számára jelenthet megoldást. Ez ugyanis két gép, bálabontó és takarmánykeverő-kiosztó helyett is alternatívát jelenthet.
A bálabontók között meg kell még említeni a C-Kator-t. Míg az előzőek csak kiosztást végeznek, és aprítást nem, a C-Kator az anyagot 4-5 centiméteresre vágja.
Castor 30R bálabontó — fotó: LUCAS.G
Univerzálisabb a gép elejére vagy hátuljára szerelt keresztbehordó szalag, amely jobb- vagy baloldali kiadagolást is lehetővé tesz. Speciális megoldás a JET kialakítás, amelynél egy bontórotor és egy kifúvócső segít kiadagolni a takarmányt. Itt gyakorlatilag egy Spirmix és egy Castor „házasításáról” van szó. A JET rendszer önmagában is használható takarmánykiosztásra vagy almozásra, de kombinálható is valamelyik előbb említett kiadagolási móddal. A receptúra tökéletes betartását programozható mérlegen kívül speciális számítógépes szoftver is segítheti.
Spirmix 180 Jet takarmánykeverő-kiosztó — fotó: LUCAS.G
Autospire Classic önjáró takarmány-keverő — fotó: LUCAS.G
Az I-RON MIX önjáró etetőrobottal az autonóm világba is megtette az első lépést a gyár. Az elektromos hajtású gép automata feltankolás után az előre beprogramozott helyeken, az adott helyhez tartozó receptura szerint osztja ki a takarmányt (a kiosztás homogenitása kiemelkedően jó, az eltérés 5%-nél kisebb 60 méteres szakaszon). Az I-RON MIX JET pedig almozásra is használható 5 méterig.
I-RonMix etetőrobot — fotó: LUCAS.G