Vajon milyen új gépeket igényel a természetközeli mezőgazdaság? Konferenciánkon kiderül. Jöjjön el, a részvétel ingyenes!
A növényvédő szerek használata kockázatot jelent az egészségünkre, és veszélyeztetik az élővizeket, a talajt, a biológiai sokféleséget, az ökoszisztémákat is. Nem csak a „káros”, de a „hasznos” rovarokat is elpusztítják, ezért egyre kevesebb a beporzó rovar. Bár azért kezdtünk el vegyszereket használni a mezőgazdaságban, hogy bőségesebb legyen a termés, a vége az lesz, hogy a káros hatások miatt kevesebb élelmiszert tudunk majd előállítani.
Jó hír viszont, hogy a technika fejlődése miatt egyre könnyebb lesz a vegyszereket gépekkel kiváltani. A Planet Budapest 2023 Természetközeli mezőgazdaság konferencián – amelynek szakmai partnere az IFUA Horváth –, erről is lesz szó.
Forrás: Planet Budapest 2023
Jönnek a robotok?
Nagy kérdés, hogy ha elhagyjuk a vegyszereket és a műtrágyákat, akkor hogyan tarthatjuk egészségesen a növényeinket? Gépek gyűjtik majd össze a kártevőket? Kiszedik a gyomokat? Mire lesznek képesek és mire nem?
Kerekasztal-beszélgetésünkben vegyipari és gépipari szakemberek sorakoztatják fel érveiket.
Megtudhatjuk majd, hogy milyenek lesznek a természetközeli gazdaságok munkagépei. Mennyire lesznek mások, mint a mostaniak? Mit tudnak majd megtenni? Hogy néznek majd ki? Mennyire lesznek „okosak”?
És hogyan alakul át a mezőgazdaságot kiszolgáló vegyipar? Milyen termékek szorulnak ki a piacról és milyenek jönnek a helyükbe?
Miben van/lesz központi segítség?
Hogy látja a hazai természetközeli gazdálkodást Nagy István agrárminiszter? Milyen módokon szeretné segíteni az átállást? Lesz-e változás a szabályozásban? Ezekről a kérdésekről Áder János, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumának elnöke beszélget majd vele a szakkonferencia kezdete előtt 10 órától.
Gyakorló gazdálkodóktól is beszámolnak a tapasztalataikról. Vajon hogyan álltak át természetközeli gazdálkodásra? Anyagilag megérte nekik? Ők tudnak alkalmazkodni a klímaváltozáshoz? Milyen terveik vannak a jövőre nézve? Tévhitek, sikerek, kudarcok, eredmények első kézből.
Kutatók is beszámolnak majd arról, hogy az ő szemük előtt milyen jövő rajzolódik ki. Vajon a szakemberek elfelejthetik, amit az egyetemen tanultak, mert minden gyökeresen átalakul? Mi az, amin elkerülhetetlenül változtatnunk kell? Egyetértenek-e ebben a kutatók?
Forrás: Planet Budapest 2023
Mi kerül az asztalra?
A fogyasztók igénylik az egészséges, „zöld” termékeket. Hogyan közvetíti ezt az igényt a kereskedelem az élelmiszeripar felé, az pedig a gazdák felé? Hogyan jelenik meg a környezettudatos agrártevékenység, mint követelmény az értékláncban, az értéklánc különböző szintjein? Mely szereplőknek éri meg a környezettudatosság és melyeknek nem?
Ha mindezt meg szeretné tudni, vegyen részt Ön is a szakkonferencián! A részvétel ingyenes, regisztrációhoz kötött.
A természetközeli mezőgazdaság témakörét 2023.09.28-án, csütörtökön 10:00-től 17:30-ig tekintjük át.
Helyszín: Hungexpo A pavilon, szekcióterem.
Kattintson a részletekhez!
https://www.horvath-partners.com/hu/horvath-akademia/termeszetkozeli-mezogazdasag
A háromnapos Planet Budapest 2023 szakkonferencián még sok érdekes témáról lesz szó, hiszen öt párhuzamos szakmai konferenciára kerül sor a Hungexpo A pavilonban, szeptember 27-29. között.
Nézze meg a teljes programot és regisztráljon!
https://www.horvath-partners.com/hu/horvath-akademia/planet-2023
Várja Önt a konferencia rendezője, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány és szakmai partnere, az IFUA Horváth.