Körkérdés: Mert igaz a mondás: „ki mint vet, úgy arat”!

A termesztéstechnológia egyik legkritikusabb pontja a vetés. Az iparszerű termesztési technológiák alapcélkitűzése volt az egész termesztési táblán egyöntetű, homogén növényállomány kialakítása. A precíziós mezőgazdaság adta a termesztő kezébe először azt a lehetőséget, hogy térben területileg optimalizálja a vetőmag mennyiségét és a vetés mélységét.

Heti körkérdésünkben a vetésnél alkalmazott precíziós technológiákról kérdeztük két, magyar piacon is meghatározó szerepet játszó vetőgépmárka haza képviselőjét.

Vaderstad fotó: Väderstad Kft.

Nem csak hatékony, környezetkímélő is a precíziós szárítás

A technikai fejlődés ma már olyan gyors ütemű, hogy a szemestermény-szárítónkat is felügyelhetjük akár okostelefonról is. A Delfin Díj 2016 innovációs kategóriájának nyertese a Videokontroll, a szemestermény-szárítók felügyeleti rendszere, a precíziós szárítás egyik alapgépe.

videokontrollfotó: termenyszaritas.hu

Ez a belga cég veszi meg a csődbe jutott Vogel & Noot-ot

Múlt héten írtunk arról, hogy a Vogel-Noot mosonmagyaróvári gyárát az Amazone vásárolta meg, amely cég ezzel akarja erősíteni pozícióját Kelet-Európában. A Vogel-Noot többi vevőre váró üzemegységét a céggel együtt a Beyne NV, mezőgazdasági permetezőket gyártó belga vállalat vásárolta meg. Ennek részleteiről is olvashatnak rovatunkban.

Vogel

fotó: vogel-noot.hu

Csak az erő számít és az egyszerűség – új orosz csoda a piacon

Köztudott, hogy az orosz gazdaságokban nem igazán szeretik az agyonelektronizált erőgépeket, inkább bíznak az olcsó, egyszerű, megbízható technikában. Az ottani erő- és munkagépgyártók a fejlesztéseknél elsődlegesen mindig a belföldi igényeket veszik figyelembe. Ennek egy igazán jó példája az "Agromaster" Production Company T360 típusú, nagy teljesítményű erőgépe. Erről az erőgép-érdekességről is olvashatnak számos más nemzetközi újdonság mellett.

gép

fotó: pk-agromaster.ru