Országos előrejelzés: péntek estig
Az ország déli feléhez hasonlóan északon, északkeleten is csökken a felhőzet, és ott is gomolyfelhős idő várható. Ezzel együtt az összefüggő csapadékot is záporok, zivatarok váltják fel. A déli, délnyugati szél az ország déli felén időnként megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódik.
A hőmérséklet késő este 6 és 14 fok között alakul.
Országos előrejelzés: péntek estétől szombat reggelig
Délnyugat felől beborul az ég, és sokfelé várható eső, zápor, a Nagykanizsa-Záhony vonal szélesebb sávjában lesz a legtöbb, a délkeleti tájakon a legkevesebb csapadék. Az egyre inkább északira, északkeletire forduló szél a nyugati határvidéken és az északkeleti területeken élénkülhet meg.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 4 és 11 fok között valószínű.
A hőmérséklet késő este 6 és 14 fok között alakul – fotó: pixabay.com
Figyelmeztető előrejelzés Magyarország területére 2025.03.15 szombat éjfélig
Ma a délutáni órákban helyenként előfordulhatnak zivatarok. Zivatarok környezetében jégdara, apróbb szemű jég (< 1 cm), illetve viharos (~ 65-75 km/h) széllökés előfordulhat.
Megjegyzés: Péntek délután délnyugaton helyenként ~ 60-65 km/h-s lökések kísérhetik a délnyugati szelet. Ma és holnap az ország egy délnyugat-északkelet irányú középső sávjában néhol a 24 óra alatt lehulló csapadék mennyisége elérheti, meghaladhatja a 20 mm-t. Holnap a délkeleti határszélen nem kizárt egy-egy gyenge zivatar.
SZÉLTÉRKÉP, CSAPADÉKTÉRKÉP, HŐMÉRSÉKLETTÉRKÉP
Az Agroinform.hu Időjárás rovatában 24 órás, 7, 15 és 30 napos országos és település szintű előrejelzéseket, valamint az elmúlt 30 napban mért adatokat is megtalálod, a permetezésre vonatkozó információkkal együtt.
Indexkép: pixabay.com