A kapás növények a csapadék és a meleg idő hatására rengeteget fejlődtek az elmúlt néhány hétben, sokat egységesedtek is az állományok. A napraforgó egyre többfelé virágzik, a kukorica pedig már embermagasságú a jó vízellátottságú területeken, és a címerhányás fenológiai fázisában van. A gyümölcsök közül érik a kajszi, a kései meggy, a málna, a bogyós gyümölcsök és már az árpával érő körte is.
Az előttünk álló héten hidegfrontok szakítják meg a napos, száraz időjárást. Hétfőn este északnyugat felől éri el a Kárpát-medencét egy hidegfront, melyhez kötődően kedd délig sokfelé várható csapadék, keleten este záporok, néhol heves zivatarok, felhőszakadások lokálisan akár 20-40 mm-es csapadékkal, míg nyugaton főként eső, zápor lesz a jellemző, melyből 2-7 mm valószínű. A front átvonulását megerősödő, átmenetileg viharossá fokozódó szél kíséri majd.
Kedden északnyugat, nyugat felől jelentősen csökken a felhőzet, délelőtt a Dunántúlon, kora délutánig a keleti tájakon is megszűnik a tartós csapadék. Több órára kisüt a nap, emellett gomolyfelhők képződnek, amelyekből elvétve nem kizárt futó zápor kialakulása. Az északnyugati, északi szél több helyen lesz erős, kezdetben néhol még viharos, majd estére mindenütt jelentősen mérséklődik a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között alakul.
Szerdától ismét melegedés kezdődik, pénteken és szombaton visszatér a kánikula. A napos időhöz magas UV sugárzás társul majd. Csapadékra a jelenlegi számítások szerint csak szombaton van ismét kilátás, ekkor egy újabb hidegfront kapcsán alakulnak ki záporok, zivatarok. Addig a talajok száradására lehet számítani.
Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az Agrováció Kft.