Meleg, jobbára napos, száraz idő segíti az érést.
A dunántúli területekre a nyár második felében érkezett a több csapadék, a szemfejlődésre, de a korábbi csapadékhiány utólag már nem pótolható. A csapadékos időben a tarlókon nem csak az árvakelések hajtottak ki, hanem sokfelé a gyomok is elszaporodtak. A megfelelő talajmunkák után jó magágyba kerülhet a repcemag, azonban a csírázáshoz a legtöbb helyen majd esőre lesz szükség, mert a folytatásban várható száraz, szeles, meleg időben a felszín közeli pár centiméteres talajréteg gyorsan kiszárad.
Kedden a nap első felében még az ország nagy részén felhős lesz az ég, és a Dunától keletre eshet is. A déli óráktól nyugat felől gyorsan csökken a felhőzet, estére a Tiszántúlon is kitisztulhat az idő és megszűnik a csapadék. Zivatarok délelőtt és kora délután az ország keleti harmadán fordulhatnak elő. Az északnyugati, északi szél élénk lesz, intenzívebb záporokat pedig erős, esetleg viharos lökések is kísérhetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13 és 19 fok között várható, az északi völgyekben lesz a leghidegebb. A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 29 fok között valószínű.
Az előttünk álló héten jobbára száraz időre számíthatunk. A hét legvégén várható egy markáns hidegfront, mely záporokat, zivatarokat okoz majd. A hétfői és keddi kicsit felhősebb nap után sok lesz a napsütés. Erős lesz a párolgás, a felső talajréteg nedvességvesztése lesz a jellemző. Szelesnek ígérkezik a szerda, a csütörtök és a hétvége is. Jellemzően 25-30 fok között alakul majd a legmelegebb órák hőmérséklete az országban. A szerda és a hétvége lehet ettől még melegebb is, aztán vasárnaptól kezdődhet majd egy tartósabb lehűlés.
Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az Agrováció Kft.