A fenti kérdésre tökéletes választ adnak a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetsége (MEGFOSZ) által szervezett akkreditált szakoktatói továbbképzések, amelyek idén is a Hermann Ottó Intézet és az Agrárminisztérium által kiírt pályázat elnyerésével kerültek megvalósításra.
De mit is jelent ez pontosan?
Az elmúlt évek sikereit alapul véve a MEGFOSZ idén is több témában hirdette meg meg az agrárgépész szakoktatók részére szervezett továbbképzéseit. A témák kiválasztása során mindig nagy hangsúlyt kapnak az agráriumban jelen lévő, aktuális innovatív fejlesztések, segítve ezzel a szaktanároknak, hogy betekintést nyerhessenek az újításokba, ezt megerősítve pedig a gyakorlatban is láthassák az alkalmazási módszereket.
A Szövetség évek óta elhivatottan küzd az agráriumban is jelen lévő szakember hiány ellen, amelynek rendkívül fontos alapja a diákok megfelelő képzésének biztosítása. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy az agrárgépész diákokat oktató tanárok is megfelelő rálátást kaphassanak a legújabb fejlesztésekre és azok gyakorlati alkalmazásaira is.
Elméleti oktatás, Szászberek – fotó: MEGFOSZ/Axiál Kft.
Ezt a célt figyelembe véve az idei évben eddig két témában valósultak meg a képzések, amelyeknek sikerességét az is bizonyítja, hogy a meghirdetett létszámot mindkét helyszínen szinte maximálisan feltöltötték a résztvevők. Ennek a pozitív tapasztalatnak az inspirációja alapján tervezzük, hogy idén további képzéseket szervezünk, más, izgalmas és releváns témákban is, hogy még szélesebb körben támogathassuk a szakmai fejlődést.
Március 24 – 25. között az Axiál Kft. bajai központjában 34 fő vett részt, ahol az „Erőgépek, valamint a munkagépek fejlesztése során bevezetett új technológiák bemutatása” témában hallgathatták meg az előadásokat és tekinthették meg a gyakorlati bemutatókat a jelen lévő szakoktatók.
Március 25 – 27. között a KITE Zrt. szászbereki telephelyén 33 fő részvételével „A precíziós gazdálkodás gépeinek, berendezéseinek, eszközeinek bemutatása, gyakorlati alkalmazása” témában kaptak elméleti és gyakorlati oktatást a résztvevők.
Elméleti oktatás Baján – fotó: MEGFOSZ/Axiál Kft.
A képzések felépítése során mindig hangsúlyos szerepet kap mind az elméleti, mind a gyakorlati oktatás, figyelembe véve a témák fontosságát az oktatásban.
A képzések első napján a meghirdetett témában összeállított izgalmas és érdekes előadásokat hallgathattak meg a résztvevők, amelyek a legújabb fejlesztéseket és innovációkat mutatták be.
A második napon pedig gyakorlati oktatás keretében ismerhették meg az elméletben bemutatott ismeretanyagok valós munkavégzés közbeni alkalmazásait.
Gyakorlati oktatás Baján – fotó: MEGFOSZ/Axiál Kft.
Nem vitatható tény tehát, hogy ezeknek a szakmai továbbképzéseknek rendkívül fontos szerepük van, melyet a résztvevők létszáma is hűen tükröz. Az agárgépész diákok megfelelő képzésének támogatásában rendkívül fontos szerepe van az őket oktató szaktanárok naprakész információval történő ellátása is.
Szövetségünk továbbra is elkötelezetten tesz azért, hogy a lehető leghatékonyabban segítse és támogassa a jövő agrárgépész generációját és szaktanárait!
Köszönjük az oktatások megvalósítását az Axiál Kft. és a KITE Zrt. vezetőségének és dolgozóinak!