A tejbegrízt is el lehet úgy készíteni, hogy egészséges legyen!

A búzadara egészségügyi előnyei

A búzadara a búzából egy, a lisztnél kevésbé apró szeműre őrölt „darálék", mely a búzaszem külső rétegeit és csíráját is tartalmazó, egész búzaszemből őrölt teljes kiőrlésű gabonamagokra jellemző kedvező élettani hatású tulajdonságokkal büszkélkedhet: gazdag rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban. Tartalmaz A-, B1-, B2- és E-vitamint, cinket, magnéziumot, vasat és kalciumot.

Gazdag beltartalmának köszönhetően a búzadara hatékony lehet emésztési panaszok esetén, serkenti a bélműködést, továbbá szabályozza a vércukorszintet, támogatja a szív egészségét, erősíti az immunrendszert.

Több mint 30 tanulmány eredményeinek vizsgálata során bebizonyosodott, hogy a rendszeresen rostokban gazdagon táplálkozók esetében akár 24%-kal is alacsonyabb lehet a szívbetegségek kialakulásának kockázata.

24 tanulmány támasztja alá, hogy a fehérjedús étrend kedvez a fogyásnak.

Egy több mint egymillió ember bevonásával végzett kutatás során kiderült, hogy a napi étrendben a magnéziumszint 100 mg-os emelése 7%-kal csökkenti a stroke kockázatát és akár 22 %-kal a szívelégtelenségek rizikóját.

A magnéziumban gazdag táplálkozás akár 14%-kal is csökkenti a cukorbetegség kialakulását.

Mivel könnyen emészthető és elősegíti a bélműködést, a búzadara a diétákban és a fogyókúrában is helyet kaphat. Teltségérzetet ad az étkezések között, és összetevői révén elősegítheti a súlycsökkenést.

Így készül a diétás tejbegríz

Hagyományos tej helyett használj növényi italt.

Búzadara helyett készítsd a tejbegrízt teljes kiőrlésű tönkölydarából, mely a cink, a magnézium és a kalcium mellett szelént és káliumot is nagy arányban tartalmaz, bőséges vitaminforrás, és jótékony rostokkal is ellátja a szervezetedet.

A hagyományos cukor helyett használj sztíviát vagy más édesítőszert.

Vajat, tojást ne tegyél bele.

Így a végeredmény egy laktató, egészséges, a fogyókúrádat is támogató tejbegríz lesz.

Forrás: divany.hu

Indexkép: Shutterstock