A WWF Magyarország 2024 tavaszán több helyszínen helyezett el vadkamerát az Egererdő Erdészeti Zrt. működési területén. A LECA nevű uniós projekt keretében az Északi-középhegység területén több helyen is végeznek vadkamerás megfigyeléseket partnereikkel közösen, hogy többet megtudjanak a hazai nagyragadozók viselkedéséről. A tudásmegosztás és az ehhez hasonló együttműködés az érintettekkel kulcsfontosságú a nagyragadozókhoz köthető konfliktusok feltérképezésében és kezelésében.


A Bükkben minap rögzített jelenet sok kutyatartó számára ismerős lehet: a farkas úgy cipelte a faágat, mintha egy játszani induló eb lenne.

„Azzal kapcsolatban ugyan a kutatók között sincs egyetértés, hogy a kutyák háziasítása pontosan hol és mikor következett be. Az ilyen képsorok vagy az egymással játszó farkasok láttán azonban könnyűnek tűnik megérteni, hogy miért is engedték őseink, hogy a mai kutyák ősei melléjük szegődjenek. A farkasok nemcsak meleget adtak a hideg éjszakákon, hanem hasznos társak voltak a vadászatban és a csoport védelmében is. Az ő viselkedésük játékos nyomait a kutyák ma is őrzik és valószínűleg ezek a tulajdonságok is közrejátszottak abban, hogy végül az ember legjobb barátjaivá váltak. A jelenet azonban ne tévesszen meg senkit, továbbra is egy vadállatot látunk a videón és fontos, hogy az is maradjon! Azt sajnos nem tudjuk, hogy meddig és hova cipelte a farkas a faágat" – írja a WWF munkatársa a szervezet Instagram-, illetve Facebook-posztjában.

Indexkép: Pixabay