A képzés célja, hogy a tanfolyam résztvevői megismerkedjenek a növényvédelem elméleti és gyakorlati alapelveivel, elsajátítsák a legfontosabb károsítók felismerését, biológiáját és az ellenük történő védekezés lehetőségeit, továbbá alapismereteket szerezzenek a kiskerti körülmények között is biztonságosan alkalmazható korszerű, környezetkímélő növényvédelmi eljárásokról. A képzés célcsoportját azok a hobbikertészek, önellátásra termelő kertészek és kiskerttulajdonosok képezik, akik szeretnék megvédeni kerti növényeiket a károsítók ellen.
Helyszín: Debreceni Egyetem, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, 4032 Debrecen Böszörményi út 138.
Időpont: 2024.02.09-10.
- 2024. február 09. (péntek) 9.00-15.00 óra (6 óra) elmélet
- 2024. február 10. (szombat) 9.00-15.00 óra (6 óra) gyakorlat
A képzés tematikája
A képzés magában foglalja a főbb kertészeti kultúrakörök (zöldség, gyümölcs, szőlő és dísznövény) növényvédelmével kapcsolatos azon fontosabb ismereteket, melyek a kiskertek esetében gyakorlati jelentőséggel bírnak.
A képzés a következő tematika szerint épül fel:
- A növényegészség kertészeti alapjai: ökológiai igény, növénykondíció, termesztéstechnológia.
- Főbb kártevők és kórokozók felismerése: kór- és kárképek, a károkozók biológiája, életciklusa, viselkedése.
- A főbb kártevők és kórokozók elleni környezetkímélő védekezési lehetőségek: alkalmazható készítmények, valamint a kijuttatás módja, időpontja és technológiája kiskerti körülmények között.
A képzést a Debreceni Egyetem MÉK Növényvédelmi Intézetének és Kertészettudományi Intézetének oktatói, valamint a Biocont Magyarország Kft. szakemberei tartják.
Képzés díja: 24.000,- Ft + ÁFA, azaz bruttó 30.480,- Ft (A részvételi díj magában foglalja a 12 óra elméleti és gyakorlati oktatást, valamint a teljes tananyag átadását elektronikus formában.)
Jelentkezési határidő: 2024. január 31.
|
Forrás: Debreceni Egyetem