A klímaváltozás miatt kialakult szélsőséges időjárási körülmények, a romló talajállapotok és a csökkenő genetikai diverzitás miatt egyre inkább szükség van ma már olyan gabonanövényekre, amelyek kiváló stressztűrő képességgel rendelkeznek.
A Gabonakutató Nonprofit Közhasznú Kft. nemesítői folyamatosan azon dolgoznak, hogy a nehéz ökológiai körülmények mellett is gazdaságosan termeszthető, kiváló termőképességű fajtákat állítsanak elő. A hazai agrárium és élelmiszeripar fejlődéséhez, versenyképességének megőrzéséhez ezek az innovációk elengedhetetlenek – magyarázta Wágner József, a Gabonakutató ügyvezető igazgatója az elismerés kapcsán.
„Szegedi tritikálék: jövőbe mutató agrár-innovációk” címmel adták be a pályázatukat a Magyar Innovációs Nagydíj felhívására, amiért a bírálóbizottság kiemelt elismerésben részesítette a Gabonakutatót.Rangos elismerést kapott a szegedi kutatóintézet a tritikálé-nemesítésben elért eredményeiért – Fotó: Pelsőczy Csaba
A kitüntetést Nagy István agrárminiszter, és Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke adták át ünnepélyes keretek között az államalapítás és Szent István ünnepének alkalmából tartott rendezvényen.
Az elismerést azok a Magyarországon bejegyzett társaságok kaphatják meg, amelyek a díjátadást megelőző évben nagy jelentőségű fejlesztést valósítottak meg.
|