Szegény embert ág is húzza, egyes afrikai országok szegényeit pedig mostanában kétszeresen. Az afrikai országokban szárazság uralkodik és a nagyvadak is túlszaporodtak.

elefántok

Namíbiában eddig több mint 56.000 kg húst állítottak elő mintegy 157 nagyvad levágásával – fotó: pixabay.com

Az ENSZ jelentése szerint az évszázad legsúlyosabb szárazsága Namíbia élelmiszer tartalékait teljesen kimerítette, és az ország 2,5 milliós lakosságának ellátását veszélybe sodorta, de ugyanez nehezíti a szomszédos országok (többek között Botswana, Zambia és Zimbabwe) lakosainak életét is.

Hasonló helyzet körvonalazódik több afrikai országban. Súlyosbítja a helyzetet, hogy ezekben az országokban – különböző állatvédő programok eredményeként – több tízezer elefánt és megannyi egyéb nagyvad él, amelyeket szintén nem hagyhatják éhen pusztulni, pedig azok részben emberi táplálkozásra alkalmas élelmiszer forrásokat is felfalnak.

Ezért több ország kormánya összesen legalább 1.000 nagyvadat (elefántokat, bivalyokat és vízilovakat) szándékozik levágni emberi fogyasztásra. Ez nagyon bizarr elképzelésnek tűnhet, de nem egyszer volt már rá példa a történelemben, hogy az emberek ínséges időkben ilyen szokatlan megoldáshoz fordultak.

Namíbiában eddig több mint 56.000 kg húst állítottak elő mintegy 157 nagyvad levágásával. A legnagyobb veszély és fenyegetettség Botswanában mutatkozik, ahol 130 ezer elefánt él, amelyekből Mokgweetsi Masisi tavaly – tréfásan – 20.000 példányt felajánlott Németországnak ajándékozni, hogy a németeknek ne kelljen messzire utazniuk elefántvadászatra.

Forrás: aljazeera.com