Gázolaj árak 597 Ft Benzin árak 589 Ft EUR 404.2 Ft USD 354.86 Ft CHF 430.48 Ft GBP 475.51 Ft

Előző

Colpenn WG 25 kg gombaölő szer III

14.094 Ft +ÁFA

Település Bács-Kiskun vármegye, 6237 Kecel
Megosztás: messengerfacebookwhatsappviberemail

Következő

Ár 14.094 Ft +ÁFA

Leírás
Leírás
Előírt növényvédelmi technológia:

A készítmény 25 °C felett - az esetleges perzselések elkerülése érdekében - nem alkalmazható!

Kalászosokban (őszi és tavaszi búza, őszi és tavaszi árpa, rozs, zab, tritikále), kölesben és pohánkában a fertőzés mértékétől függően egy - három alkalommal szükséges védekezni. A permetezést előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor – bokrosodás végén, szárbaindulás elején - kell megkezdeni, és szükség esetén megismételni a kalászhányás-virágzás idején.

Szőlőben (bor-, csemege-) lisztharmat ellen a kezeléseket előrejelzésre alapozva preventíven kell elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 7-10 naponként szükség szerint megismételni. Melegebb, szárazabb időjárásnál alacsonyabb dózis, súlyos fertőzésveszély esetén a magasabb dózis és a rövidebb (7 napos) permetezési forduló alkalmazása ajánlott. A szőlő intenzív fejlődési szakaszában a készítmény felhasználható a felszívódó szerek kontakt kiegészítőjeként.

Almatermésűekben (alma, körte, birs, naspolya) a permetezést egérfül állapotban kell megkezdeni, és 7-14 naponként, a fertőzési nyomástól függően célszerű megismételni.

Csonthéjasokban (cseresznye, meggy, szilva, őszibarack, kajszi) a permetezés az első levelek kiemelkedésétől megkezdhető, és 7-10 naponként, a fertőzési nyomástól függően célszerű megismételni.

Bogyósokban (köszméte, piros- és feketeribiszke, szamóca, málna, szeder, bodza, áfonya, csipkebogyó) rügypattanást követően, virágzás előtt, a lisztharmat primer tüneteinek blokkolására 1-2 alkalommal kell védekezni, a magasabb dózis felhasználásával. A tenyészidőszak további részében a fertőzés erősségétől függően válasszuk meg a dózist.

Cukorrépában lisztharmat ellen a kezelést a fertőzés megjelenésekor célszerű végrehajtani, amely fertőzésveszély fennállása esetén háromszor megismételhető.

Lencse, csicseriborsó és lóbab kultúrákban a permetezéseket megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kell megkezdeni, majd szükség esetén 10-14 nap múlva megismételni.

Az engedélyezett zöldségfélékben, gyógy- és fűszernövényekben, továbbá mogyoróban, földimogyoróban, kenderben, olajretekben, valamint közterületi díszfák és díszcserjékben a kezelést a fertőzés megjelenésekor célszerű végrehajtani, és annak mértékétől függően többször megismételhető. A szer alkalmazásakor figyelemmel kell lenni egyes növényfajták kénérzékenységére.

A készítményt közterületen csak felsőfokú növényvédelmi képesítéssel és hatályos engedéllyel rendelkező személy irányítása mellett lehet kijuttatni. A közterületeken történő felhasználáskor a kezelésről az érintett lakosságot a helyben szokásos módon tájékoztatni kell, és fel kell hívni a figyelmet a kezeléssel járó közegészségügyi előírások betartására. Frissen kezelt, permetezett területen tartózkodni tilos!

Az engedélyezett szőlő, almatermésű, csonthéjas és kabakos kultúrákban a készítmény atkák gyérítésére is alkalmas.

A kén több hatáshelyű (FRAC kód: M 2) kontakt gombaölő szer hatóanyaga.

Légi kijuttatás: nem engedélyezett.

Hirdetés azonosító: 7485260
Frissítve: 2025. március 28. 09:14

Hirdető adatai


 
Név KOVÁCS és TÁRSA Kft. Működő cég
Helység Bács-Kiskun vármegye
6237 Kecel
Webcím www... Megjelenít
7 éve hirdető

Kapcsolatfelvétel


Hirdető adatai
Telefon +36709 xxxxxx Megjelenít
Üzenetet küldök
Üzenet küldéshez, kérjük, jelentkezzen be!
Regisztráció

Ön szerint ez a hirdetés hibásan lett feladva? Kérjük, ossza meg velünk észrevételeit az alábbi űrlap kitöltésével:

reCAPTCHA védelem Adatvédelem - Általános Szerződési Feltétek

Raktárról! 10 000 literes gázolajkút,  gázolajtartály FELSŐ TÖLTÉSSEL
Raktárról! 10 000 literes gázolajkút,...

1.761.999 Ft +ÁFA

5000 literes gázolajkút,  dupla falú műanyag üzemanyagkút az importőrtől
5000 literes gázolajkút, dupla falú...

946.999 Ft +ÁFA

Készletről eladó új Paksan Scorpion sorfüggetlen silózó
Készletről eladó új Paksan Scorpion...

Ár nélkül

Kröger agroliner HKD 402 három tengelyes forgó zsámolyos pótkocsi
Kröger agroliner HKD 402 három tengelyes...

Ár nélkül

Cikkajánló


Fontos változások jönnek az egyszerűsített foglalkoztatásban 2026-tól!
Fontos változások jönnek az egyszerűsített foglalkoztatásban 2026-tól!

Jó hír a mezőgazdaságban dolgozóknak!

Sokan várták: autópálya köti össze Debrecent és Nyíregyházát
Sokan várták: autópálya köti össze Debrecent és Nyíregyházát

Négysávos kapcsolat épül Kelet-Magyarországon, elindult a tervezési közbeszerzés.

Látványos jelenséget videóztak Orosházánál
Látványos jelenséget videóztak Orosházánál

A melegedő tavaszi időjárás hatására kialakult első idei porördögöt kapták lencsevégre.

Hirdetés
Mi a megoldás a kórokozó-dominancia változására napraforgóban? – Heti Körkérdés
Mi a megoldás a kórokozó-dominancia változására napraforgóban? – Heti Körkérdés

A klímaváltozással a kórokozók dominanciája is változik.

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]