Rengeteg pénzt felemészt a fűtés, ezért korántsem mindegy, hogy mennyire ügyelünk a részletekre: vannak olyan hibák, amelyek elkerülésével sokat spórolhatunk.
Nagyon magas hőfokra állítottuk a termosztátot
Ha a termosztátot túl magasra állítottuk, akkor a fűtési rendszer egész nap üzemelhet, jelentősen megnövelve a rezsiszámlát.
A nap folyamán állítsd a termosztátot alacsonyabb hőmérsékletre, így amikor a házban éppen nem tartózkodik senki, a rendszer nem működik majd olyan magas hőfokon. Viszont arra is figyelni kell, hogy ne vegyük túlzottan alacsonyra a fűtést, mert így később több időbe telik majd, amíg kellőképpen felmelegszenek a terek.
Kis odafigyeléssel csökkenthető a fűtésszámla – fotó: pixabay.com
Lezárjuk a nem használt helyiségek fűtését
Sokan azzal próbálnak spórolni, hogy azokban a helyiségekben lezárják a fűtést, amelyeket nem használnak rendszeresen. Bizonyos rendszerek esetében ez talán működőképes is lehet, de ez csak az esetek nagyon kis százalékában igaz.
Szakértők szerint később sokkal több energiára lesz szükség ahhoz, hogy felfűtsük az adott helyiségeket, ezért inkább fűtsük a ritkábban használt szobákat is alacsonyabb hőfokra.
Rosszul szigeteltek az ajtók, ablakok
Szarvashibának számít, ha a ház vagy lakás nyílászárói nem megfelelően szigeteltek. A huzatos ajtók, ablakok jelentős mértékben megnövelhetik a rezsiköltségeket, hiszen szó szerint az udvart fűtjük.
Éppen ezért mindenképpen érdemes gondoskodni a megfelelő szigetelésről, ami ugyan költséges lehet, de hosszabb távon megtérül.
Kandalló párhuzamos használata
Bár a kandalló nagyon jó fűtési alternatíva, de nem mindegy, hogy hol van. Ha olyan helyen található, ahol a termosztát is, akkor az, miután érzékeli a meleget, nem kapcsol be a rendszer, ami miatt a ház többi részében hideg lesz.
Túlságosan alacsony a hőmérséklet
Sokan úgy próbálnak takarékoskodni, hogy alacsonyra állítják a termosztátot. Emiatt azonban sokkal hosszabb távon hidegek maradnak a falak, és sokkal több idő kell ahhoz, hogy fel tudjuk fűteni a lakást. Célszerű magasabb hőmérsékletet beállítani, így az időjárás változásai sem terhelik majd meg a rendszert.