Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak621 FtBenzin árak608 FtEUR409.5 FtUSD388.65 FtCHF439.37 FtGBP491.4 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
Válasz Bárány #78. hozzászólásáraha már csak az ima segít
amúgy is, lassan a pappal kell szerződni szenteltvízre, nem növényorvossal, mert már lassan nem marad szer amit szórni lehetne...
Válasz otis #76. hozzászólásáraJa, még valamit. Nem olyan rég kezdett terjedni a neten egy video, ami a 80'-as években készült, amiben az integrált szemlélet fontosságára hívták fel a figyelmet, ami mai szemmel kicsit fura, hogy pont a dinitro-orto-krezolt, mint hatóanyagot illesztik ebbe a rendszerbe, no de nyilván akkoriban azzal "főztek" ami volt.
Válasz Full Random #75. hozzászólásáraIgazság szerint ennek már nem volna szabad az újdonság erejével hatni, hiszen 2009-es EU-s rendeletekről van szó. Ennek ellenére mégsem ezt látni a gyakorlatban sajnos, amit a szerzők egész jól le is írnak, hogy miért is.
Azt csak úgy halkan jegyzem meg, hogy már rögtön az első alapelvnél megjelenik a talajok, illetve a talajművelési eljárások fontossága is, ami nem véletlen, hiszen a talajok nem csak mint termesztő közegek vesznek részt a gazdálkodásban, hanem nagyon fontos szolgáltatásokat is nyújtanak nekünk gazdálkodóknak, csak nagyon kevesen veszik a fáradságot, hogy megismerjék saját területeiknek eme tulajdonságait.
Egyébként, hogy teljesebb legyen a kép, itt van hazánk Nemzeti Növényvédelmi Cselekvési Terve, ami szintén nem tegnap íródott: Nemzeti Növényvédelmi Cselekvési Terv 2012
Ajánlom ezt a cikket áttanulmányozni mindenkinek aki gazdálkodik, növénytermeszt, növényvédelemmel foglalkozik. Kezdődnek haladóknak profinak egyaránt, mestereknek és mérnököknek.
Címe; AZ INTEGRÁLT NÖVÉNYVÉDELEM NYOLC ALAPELVE
Kiss József, Zanker Angéla és Eke István.
Nem akar eladni semmit, teljesen más szemszögből íródott.
Igen, a link majd egy pdf letöltését fogja hozni. 8 alapelv
Jól hangzik ez a lehetőség, de a növényorvos itt kinek ad számlát és miről?
A parasztnak adok számlát én a kiszórásról, a növényorvos pedig a felügyeletről?
"válasz #35 hozzászólásra ť | Mf-es küldte be 2012-02-10 09:06:05-kor
Válasz #34. hozzászólásra
Utánnakrdeztem!Lehet szolgáltatni.Mégpedig,szolgáltatási megállapodást kell kötni,a földhasználóval,akinek végzem a permetezést.Minden lényeges adatnak szerepelni kell benne,mind a permetezősnek,mind a megrendelő gazdának.Ezzel a szerződéssel elballag valamelyik fél a növényvédőshöz,megveszi a szert.Ekkor kiadja a vényt,minden utasítással egyben,feltüntetve a kezelni kívánt terület adatait,hrsz.,aminek benne kell lenni a szolgáltatási szerződésbe."
Növényvédő és méregraktár kezelő végzettségem van( okj 5226411056002) nagyon régről, szeretném ezt aktualizálni, tanfolyamon érvényesíteni mert eddig nem is használtam, köszönhetően volt a családban több növényvédő papíros, meg mérnök.
Tudtok tanfolyamot az ország nyugati felében?
Mennyiben van most ilyen tanfolyam?
köszi
Ádám
Ajánlani? Ismerek Baranyában jó szakembereket, de ők általában állásban vannak komoly cégeknél és az sem biztos, hogy neked kifizetődő állandóra alkalmazni egyet. Nem ismerem az üzemnagyságodat, lehet azért elbírnád, az is kérdés, hogy mi az igényed.
Ami nálunk jellemző a kisebbeknél (inkább közepeseknél), hogy szerződéses alapon tartanak növényvédőst évi fix összegért, aki elkészíti a növényvédelmi tervet, bizonyos időközönként, vagy ha akut probléma van akár azonnal is kimegy és természetesen a papírmunkát (recept, permetezési napló, stb) megcsinálja. Pedzegetik kamarai szinten, hogy lesz valami rendeleti szabályozás, hogy bizonyos területnagyság felett kötelezővé teszik növényvédős szakember alkalmazását (nem foglalkoztatását, hanem igénybevételét!), de ez egyenlőre bizonytalan és nem gondolom, hogy ezt le lehetne nyomni a gazdatársadalom torkán. Aki felér odáig, hogy van értelme, úgyis megtalál valakit, aki meg nem tart igényt mások véleményére, úgyis megy a saját feje után. Mondjuk nálunk kb 140 kamarai tag van, szerintem jó, ha fele aktív szakmailag, elég kevés egy megyére, főleg ha kötelezővé teszik, arról nem is beszélve, hogy az átlagéletkor elég magas!
Talán téged is látogatnak növszer gyártó cégek emberei, ők még szoktak szaktanácsadást vállalni, de vigyázni kell, mert ebből is két fajta van, az egyik csak a saját termékeit akarja veled megvetetni, ami biztos nem a leggazdaságosabb megoldás, a másik aki a te szemszögedből áll a kérdéshez és igyekszik a legjobb és leggazdaságosabb technológiát adni neked, mert holnap is el akar adni. NA sajnos ez utóbbiból szokott kevesebb lenni.
Csak így nem is lehet munkát adni egyiknek sem...talán nem is kell nekik...nem tudsz ajánlani egy profit aki akar is dolgozni,állandó állásban kellene(nekem egy jobb kéz...
Valószínűleg azért, mert a tisztelt kamarai tagság vagy egyszerűen trehányságból, vagy mert nem óhajtja, nem adta a személyes hozzájárulását a személyes adatai közléséhez.
Tavaj voltam zöldkönyes továbképzésen,most kaptam levelet,lejárt az engedély.Mennyek hosszabitani,kicsit csodálkozom mert 5évre szokták megadni!Egyedi eset vagy más is lárt így?
Sziasztok! Segítséget és tanácsot szeretnék kérni! Állományba lévő cirokhoz muhar ellen kellene valami javaslat! Tud e valaki ajánlani valami vegyszert? Találkozott e valaki ilyen problémával és sikeres volt e a kezelés?
Köszönöm!
Válasz #14. hozzászólásra
Köszi ez volt a leghasznosabb hozzászólás! Már találtam is egy ilyen képzést amit olcsón és gyorsan meg lehet csinálni a mátrix oktatásnál.
A kölcsönös megfeleltetés ellenörzéseknél (MVH) most már a növényvédelmi szabályok betartását is ellenörzik pl.: permetezési napló. A szankciók pedig az MVH-nál szokásos területalapú bizonyos százalékában van meghatározva.
Válasz #35. hozzászólásra
Alapeset: te egy vállalkozó vagy szeretnél növényvédelmet szolgáltatni. Ahhoz, hogy engedélyt kapj, felsőfokú végzettség és kamarai tagság kell. Tehát kell egy ilyen végzettségű alkalmazott, vagy te magad rendelkezel ezzel.
Valóban szolgáltatási szerződés kell, akkor ha az alapeset fenn áll. Addig kiszámlázni hivatalosan nem tudod a permetezést.
Az utolsó mondatod, gyakorlatilag mindegyik iskolára ráhúzhatóak sajnos Annyira a pénzről szól már minden, hogy sok iskola a klasszikus "birka iskola" szintjére degradálódott.
Egyébként ami kicsit Debrecen mellett szól, hogy ott egy fél év "csak" 140 ezer, míg Gödöllőn 305 ezer. Viszont nem sok jót sejtet, hogy, mint ahogy írtad is, ott két hetente van 3 nap konzultáció, szemben Debrecennel, ahol reggeltől estig előadás van. Munka mellett előbbi jönne jobban ki, míg elfogadható ismeretátadás szempontjából utóbbi.
Szerintem egyik sem igazán gyakorlatias. Debrecenben nekem a gyomirtást még növényvédő állomási szaki tartotta (SZL) aki azért nagyon sok kísérletet csinált látott, az ért a legtöbbet. Inkább nagyon kemény elméleti oktatás volt. Úgy hallottam Gödöllőn is inkább elméleti. Sokan a gödöllőit választják mert ott csak pár napos konzultációk vannak. Debrecenben novembertől februárig reggel 8-tól du 4-ig egész napos az oktatás volt/van. Sajnos mivel fizetősek és kell a pénz az egyetemeknek sok olyan emberke is végzett/végez akinek nem szabadott volna......
A két egyetem, Debrecen és Gödöllő közül melyik ad leginkább gyakorlatias képzést szerintetek növényorvosok számára? Sajnos már egyre inkább fenntartással vagyok a felsőoktatási intézmények felé, sokan áttértek a tömegtermelésre, és emiatt már el is bsztam az utolsó két államilag finanszírozható félévemet Mivel ezek jellemzően csak menet közben derültek ki
Utánnakrdeztem!Lehet szolgáltatni.Mégpedig,szolgáltatási megállapodást kell kötni,a földhasználóval,akinek végzem a permetezést.Minden lényeges adatnak szerepelni kell benne,mind a permetezősnek,mind a megrendelő gazdának.Ezzel a szerződéssel elballag valamelyik fél a növényvédőshöz,megveszi a szert.Ekkor kiadja a vényt,minden utasítással egyben,feltüntetve a kezelni kívánt terület adatait,hrsz.,aminek benne kell lenni a szolgáltatási szerződésbe.
Kérdezd meg a növényvédős mérnököd aki a naplódat aláírja ,meg vényt ír az I-es szerekre amit használsz. Most vannak a továbbképzések a mérnököknek, hátha változik valami. Kétlem, mert nagyon védik ezt a kiváltságot. Sok jogszabály fonódik itt össze ami valahogy mindig kizár hiába van rendes felszerelésed.
81 hozzászólás
Válasz Bárány #78. hozzászólására Azért nem árt ha megtanul birka pörköltött is főzni mert érvényesülni úgy könnyebb mint a bibliával
Válasz Bárány #78. hozzászólásáraMegmondta főméhész miniszterünk is hogy legyen hited
Válasz Bárány #78. hozzászólásáraha már csak az ima segít
amúgy is, lassan a pappal kell szerződni szenteltvízre, nem növényorvossal, mert már lassan nem marad szer amit szórni lehetne...
Hát ... őöő ...
Válasz otis #76. hozzászólásáraJa, még valamit. Nem olyan rég kezdett terjedni a neten egy video, ami a 80'-as években készült, amiben az integrált szemlélet fontosságára hívták fel a figyelmet, ami mai szemmel kicsit fura, hogy pont a dinitro-orto-krezolt, mint hatóanyagot illesztik ebbe a rendszerbe, no de nyilván akkoriban azzal "főztek" ami volt.
Válasz Full Random #75. hozzászólásáraIgazság szerint ennek már nem volna szabad az újdonság erejével hatni, hiszen 2009-es EU-s rendeletekről van szó. Ennek ellenére mégsem ezt látni a gyakorlatban sajnos, amit a szerzők egész jól le is írnak, hogy miért is.
Azt csak úgy halkan jegyzem meg, hogy már rögtön az első alapelvnél megjelenik a talajok, illetve a talajművelési eljárások fontossága is, ami nem véletlen, hiszen a talajok nem csak mint termesztő közegek vesznek részt a gazdálkodásban, hanem nagyon fontos szolgáltatásokat is nyújtanak nekünk gazdálkodóknak, csak nagyon kevesen veszik a fáradságot, hogy megismerjék saját területeiknek eme tulajdonságait.
Egyébként, hogy teljesebb legyen a kép, itt van hazánk Nemzeti Növényvédelmi Cselekvési Terve, ami szintén nem tegnap íródott:
Nemzeti Növényvédelmi Cselekvési Terv 2012
Sziasztok!
Ajánlom ezt a cikket áttanulmányozni mindenkinek aki gazdálkodik, növénytermeszt, növényvédelemmel foglalkozik. Kezdődnek haladóknak profinak egyaránt, mestereknek és mérnököknek.
Címe; AZ INTEGRÁLT NÖVÉNYVÉDELEM NYOLC ALAPELVE
Kiss József, Zanker Angéla és Eke István.
Nem akar eladni semmit, teljesen más szemszögből íródott.
Igen, a link majd egy pdf letöltését fogja hozni.
8 alapelv
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.endure-network.eu%2Fcontent%2Fdownload%2F8180%2F54445%2Ffile%2FKiss_Eke_Zanker_Novenyvedelem.pdf%3Ffbclid%3DIwAR39yodUB9KM0hrPxwBPGWxPvGmT8SguP8vBhw0ZheB6p1TUHlMUFUDrztU&h=AT0ll9ssCvhD1X1-Ntm3lUPv6maiVWwCiLJDPX24PqFnS_RsJDlTYKSXrZhI9PvCG59RRWqZwKalzRfT5eXa64WPy9Fsn9N3e3lJFVLbR2nGxZ5Xv82H4TsYOim0bqHYyCnVK9on-1sw1diYPxwVgFZVZHNEVfMdh-i--A 8 alapelv
Nincs meg véletlenül valakinek a növényvédelmi alaptanfolyamhoz tartozó vizsgatételek, és esetleg a megoldás is?
Nincs meg véletlenül valakinek a növényvédelmi alaptanfolyamhoz tartozó vizsgatételek, és esetleg a megoldás is?
Válasz #35. hozzászólásra
Jól hangzik ez a lehetőség, de a növényorvos itt kinek ad számlát és miről?
A parasztnak adok számlát én a kiszórásról, a növényorvos pedig a felügyeletről?
"válasz #35 hozzászólásra ť | Mf-es küldte be 2012-02-10 09:06:05-kor
Válasz #34. hozzászólásra
Utánnakrdeztem!Lehet szolgáltatni.Mégpedig,szolgáltatási megállapodást kell kötni,a földhasználóval,akinek végzem a permetezést.Minden lényeges adatnak szerepelni kell benne,mind a permetezősnek,mind a megrendelő gazdának.Ezzel a szerződéssel elballag valamelyik fél a növényvédőshöz,megveszi a szert.Ekkor kiadja a vényt,minden utasítással egyben,feltüntetve a kezelni kívánt terület adatait,hrsz.,aminek benne kell lenni a szolgáltatási szerződésbe."
Azoknak akik nem voltak ott de mindent tudni akarnak a 60. Növényvédelmi Tudományos Napok előadásairól:
60. Növényvédelmi Tudományos Napok öszefoglalója
Válasz #69. hozzászólásra
Keresd a megyei növényvédő kamarát vagy a növényvédő állomást.
Növényvédő és méregraktár kezelő végzettségem van( okj 5226411056002) nagyon régről, szeretném ezt aktualizálni, tanfolyamon érvényesíteni mert eddig nem is használtam, köszönhetően volt a családban több növényvédő papíros, meg mérnök.
Tudtok tanfolyamot az ország nyugati felében?
Mennyiben van most ilyen tanfolyam?
köszi
Ádám
http://www.hir24.hu/belfold/2013/10/17/apro-allat-okozhat-felmerhetetlen-karokat/#a3
Válasz #66. hozzászólásra
Ajánlani? Ismerek Baranyában jó szakembereket, de ők általában állásban vannak komoly cégeknél és az sem biztos, hogy neked kifizetődő állandóra alkalmazni egyet. Nem ismerem az üzemnagyságodat, lehet azért elbírnád, az is kérdés, hogy mi az igényed.
Ami nálunk jellemző a kisebbeknél (inkább közepeseknél), hogy szerződéses alapon tartanak növényvédőst évi fix összegért, aki elkészíti a növényvédelmi tervet, bizonyos időközönként, vagy ha akut probléma van akár azonnal is kimegy és természetesen a papírmunkát (recept, permetezési napló, stb) megcsinálja. Pedzegetik kamarai szinten, hogy lesz valami rendeleti szabályozás, hogy bizonyos területnagyság felett kötelezővé teszik növényvédős szakember alkalmazását (nem foglalkoztatását, hanem igénybevételét!), de ez egyenlőre bizonytalan és nem gondolom, hogy ezt le lehetne nyomni a gazdatársadalom torkán. Aki felér odáig, hogy van értelme, úgyis megtalál valakit, aki meg nem tart igényt mások véleményére, úgyis megy a saját feje után. Mondjuk nálunk kb 140 kamarai tag van, szerintem jó, ha fele aktív szakmailag, elég kevés egy megyére, főleg ha kötelezővé teszik, arról nem is beszélve, hogy az átlagéletkor elég magas!
Talán téged is látogatnak növszer gyártó cégek emberei, ők még szoktak szaktanácsadást vállalni, de vigyázni kell, mert ebből is két fajta van, az egyik csak a saját termékeit akarja veled megvetetni, ami biztos nem a leggazdaságosabb megoldás, a másik aki a te szemszögedből áll a kérdéshez és igyekszik a legjobb és leggazdaságosabb technológiát adni neked, mert holnap is el akar adni. NA sajnos ez utóbbiból szokott kevesebb lenni.
Válasz #65. hozzászólásra
Csak így nem is lehet munkát adni egyiknek sem...talán nem is kell nekik...nem tudsz ajánlani egy profit aki akar is dolgozni,állandó állásban kellene(nekem egy jobb kéz...
Válasz #64. hozzászólásra
Valószínűleg azért, mert a tisztelt kamarai tagság vagy egyszerűen trehányságból, vagy mert nem óhajtja, nem adta a személyes hozzájárulását a személyes adatai közléséhez.
Válasz #62. hozzászólásra
Ez null nem lista...egyszerűen nincs is lista honlapon...miért nincs?
Tavaj voltam zöldkönyes továbképzésen,most kaptam levelet,lejárt az engedély.Mennyek hosszabitani,kicsit csodálkozom mert 5évre szokták megadni!Egyedi eset vagy más is lárt így?
A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara által nyilvántartott szaktanácsadók adatbázisa elérhető:
Növényvédelemre van e valakinek szerződés mintája???
Sos kellene!
Válasz #55. hozzászólásra
Kakarítsad ki!! Vagy mond a békának kevesebbet köpködjön!
Válasz #47. hozzászólásra
Tanfolyam elvégezve berettyoujfaluba
Válasz #55. hozzászólásra
mészhidrat
Válasz #56. hozzászólásra
http://www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Termekeink/Gyomirto-szerek/Pages/Gardoprim-Plus-Gold.aspx
Sziasztok! Segítséget és tanácsot szeretnék kérni! Állományba lévő cirokhoz muhar ellen kellene valami javaslat! Tud e valaki ajánlani valami vegyszert? Találkozott e valaki ilyen problémával és sikeres volt e a kezelés?
Köszönöm!
A vizes gödrömben sok a békanyál,mit javasoltok ellene?
Válasz #53. hozzászólásra
nem
Tisztelettel kérném ALADIN vető burgonya érzékeny-e
a SENCOR gyomirtóval szemben.
T, Hanusz György
Válasz #44. hozzászólásra
A kukaccsősz növényvédős.
Ő tudja, hogy én csak egy mezei szaktanácsadó vagyok, aki, több rendeletet olvas, mint egy átlag termelő.
Ermike meg rájött, arra, hogy az erdőhöz nem értek.
De igyekszem elsajátítani, mert a nagy fejsze és stihl fűrész használatát már ismerem. Legalábbis van belőle 1-1 db.
Válasz #14. hozzászólásra
Köszi ez volt a leghasznosabb hozzászólás! Már találtam is egy ilyen képzést amit olcsón és gyorsan meg lehet csinálni a mátrix oktatásnál.
Válasz #48. hozzászólásra
A kölcsönös megfeleltetés ellenörzéseknél (MVH) most már a növényvédelmi szabályok betartását is ellenörzik pl.: permetezési napló. A szankciók pedig az MVH-nál szokásos területalapú bizonyos százalékában van meghatározva.
Válasz #47. hozzászólásra
kösz az info.
Mennyire veszik komolyan ezt a növényvédös ellenörzéseket?Az eladót vagy a felhasználót csesztetik?Munka mellett nem fér bele 10 nap szabi.
Válasz #45. hozzászólásra
Úgy hallottam mintha a Chemical-Seed indítana ilyen tanfolyamot mostanában.Kérdezd meg őket bajod nem lehet belőle.
Válasz #39. hozzászólásra
nem tudjatok hogy indul e zöld könyves tanfolyam,mostanaba hajdu b.vagy könyeken.elöre kösz.
Válasz #40. hozzászólásra
Nem fő növényvédős csak mezei......
Válasz #35. hozzászólásra
Alapeset: te egy vállalkozó vagy szeretnél növényvédelmet szolgáltatni. Ahhoz, hogy engedélyt kapj, felsőfokú végzettség és kamarai tagság kell. Tehát kell egy ilyen végzettségű alkalmazott, vagy te magad rendelkezel ezzel.
Valóban szolgáltatási szerződés kell, akkor ha az alapeset fenn áll. Addig kiszámlázni hivatalosan nem tudod a permetezést.
Válasz #38. hozzászólásra
Az utolsó mondatod, gyakorlatilag mindegyik iskolára ráhúzhatóak sajnos Annyira a pénzről szól már minden, hogy sok iskola a klasszikus "birka iskola" szintjére degradálódott.
Egyébként ami kicsit Debrecen mellett szól, hogy ott egy fél év "csak" 140 ezer, míg Gödöllőn 305 ezer. Viszont nem sok jót sejtet, hogy, mint ahogy írtad is, ott két hetente van 3 nap konzultáció, szemben Debrecennel, ahol reggeltől estig előadás van. Munka mellett előbbi jönne jobban ki, míg elfogadható ismeretátadás szempontjából utóbbi.
Válasz #38. hozzászólásra
Üdv akkor Neked ismerned kell a Fényházat. Én is laktam ott egy jó ideig.:)
Válasz #36. hozzászólásra
Miért netán valami fő növényvédős vagy e???
Válasz #38. hozzászólásra
Nefélj semmit az anyaföld letaszitja magáról előbb utóbb azokat akik nem rá valók.
Ebben biztos vagyok jópár éve.
Válasz #37. hozzászólásra
Szerintem egyik sem igazán gyakorlatias. Debrecenben nekem a gyomirtást még növényvédő állomási szaki tartotta (SZL) aki azért nagyon sok kísérletet csinált látott, az ért a legtöbbet. Inkább nagyon kemény elméleti oktatás volt. Úgy hallottam Gödöllőn is inkább elméleti. Sokan a gödöllőit választják mert ott csak pár napos konzultációk vannak. Debrecenben novembertől februárig reggel 8-tól du 4-ig egész napos az oktatás volt/van. Sajnos mivel fizetősek és kell a pénz az egyetemeknek sok olyan emberke is végzett/végez akinek nem szabadott volna......
A két egyetem, Debrecen és Gödöllő közül melyik ad leginkább gyakorlatias képzést szerintetek növényorvosok számára? Sajnos már egyre inkább fenntartással vagyok a felsőoktatási intézmények felé, sokan áttértek a tömegtermelésre, és emiatt már el is bsztam az utolsó két államilag finanszírozható félévemet Mivel ezek jellemzően csak menet közben derültek ki
Jó a cím. Ez szakma.
Az egyik topikban említettem, hogy a bent levők aszt szeretnék, hogy a kereskedőknél alkalmazott növényvédős ne írhasson fel receptet.
Ennek van előnye és hátránya is.
"A szolgáltatás alap kitétele a kamarai tagság, aminek csak felsőfokú végzettségű lehet tagja"
Itt kezdődik, hogy Kamarai tagság.
Az én nyugdíjs növényvédősöm nem akart fizetni a kamarának, és nem írhatott "receptet".
Viszont ő ismerte a területemet, és a szakmát.
A rendelet olvasása után mindenképpen ajánlatos bemenni az illetékes Növényorvosi Kamarába.
Debrecenben a Böszörményi út 146 alatt van.
K. László a főnök. (Ha meg nem változott tavaly óta).
Ha hivatkozol rám, nem hátrány
Válasz #34. hozzászólásra
Utánnakrdeztem!Lehet szolgáltatni.Mégpedig,szolgáltatási megállapodást kell kötni,a földhasználóval,akinek végzem a permetezést.Minden lényeges adatnak szerepelni kell benne,mind a permetezősnek,mind a megrendelő gazdának.Ezzel a szerződéssel elballag valamelyik fél a növényvédőshöz,megveszi a szert.Ekkor kiadja a vényt,minden utasítással egyben,feltüntetve a kezelni kívánt terület adatait,hrsz.,aminek benne kell lenni a szolgáltatási szerződésbe.
Válasz #33. hozzászólásra
Kérdezd meg a növényvédős mérnököd aki a naplódat aláírja ,meg vényt ír az I-es szerekre amit használsz. Most vannak a továbbképzések a mérnököknek, hátha változik valami. Kétlem, mert nagyon védik ezt a kiváltságot. Sok jogszabály fonódik itt össze ami valahogy mindig kizár hiába van rendes felszerelésed.
Válasz #32. hozzászólásra
Ha lesz kedvem,holnap felhívom.Olyan ember mondta,aki mobil permetező vizsgáló állomást akar létesíteni.
Válasz #31. hozzászólásra
A vizet kifújhatod az nem növényvédelem, az locsolás.