Gázolaj árak 589 Ft Benzin árak 584 Ft EUR 401.77 Ft USD 365.76 Ft CHF 426.62 Ft GBP 480.08 Ft

Fórum

Segítség villanypásztor vételhez

Létrehozta: sps , 2009-02-24 17:49:11

Kedvencekhez Segítség

595 hozzászólás
#194 stamas
2015-10-30 07:08:00

Válasz Bán Zsolt #192. hozzászólásáraKöszi! Az biztos bírja...milyen szigetelővel van?

#192 Bán Zsolt
2015-10-29 05:59:15

Válasz stamas #187. hozzászólásáranekem 1,5x1,5ös zártszelvények (900-1000Ft a 6m) vannak 5 darabba szétvágva. önmetszővel felfúrva a szigetelők
nem most fognak elrohadni

#191 stamas
2015-10-28 21:00:26

...húúú! Köszi az infókat és segítséget! Sarki oszlopokra nem gondoltam,de jó ötlet! Használt pásztor nem jutott eszembe! Pedig az lesz! ...van 220! smile thumbup

#190 colizoli
2015-10-28 07:54:56

Válasz stamas #187. hozzászólásáraAz oszlopokat kend be valani szurokkal vagy alvázvédövel, hogy ne rohadjon ki.

#189 colizoli
2015-10-28 07:53:08

Válasz stamas #187. hozzászólásáraSarkokra rendes akác vagy betonoszlop kitámasztva, tojás szigetelövel ilyennel. Az oszlopok 10 m-ként becsavarható szigetelökkel, a drót meg 2.2 acéldrót, olcsó és örök élet. Az adapterrel érdemes áldozni mert attól függ az egész, nekem a Gallagher és a Horizont jött be. Földelés meg az adaptertől függöen 2 vagy 3 2 méteres vascsö a földbe verve. Marhának elég 1 szál, de a birkának kell a min 3 szál
Ha van 220 akkor arról, de ha nincs akkor marad az akksi.

Nincs profilkép
#188 Richard.
2015-10-27 21:17:00

Válasz stamas #187. hozzászólásáraHa van 220ad,az a tuti,főleg,ha mindig van áram. Ahhoz egy adapterral a villanypásztor ketyere. Szerintem,ha hirdetésben nézel gyári használtat,olcsóbb,de,használt. Egyedivel is kisérletezhetsz,de azt sokan bírálják. Madzagbol a legolcsóbbat keresd,használt,bontottakat is szoktak eladni. 60Forint egy darab betekerős,vezetéktartó. Nem a világ az sem. Keményfához be kell furnod előre,hogy ne törjön el. Amúgy,van erősített is,azt egy szeggel,vagyfogóval betekerheted az akácba. Marhának egy szál elég,bkrkát,nem tudom. Nekem a vadak miatt ahol madzag van,ott 10lépésre van behatárolva a karótáv. kapuhoz kapni gyári szigetelt fogantyús rugóval beakasztható kampót. Az ut mellett megy állítólag 100méterenként egy tábla kell,hogy mi az a drót. Ketyerébe 2vezeték a betáp,12v. Adapterröl. Tipustól függ,vane benne adapter,vagy te raksz rá,föleg használtnál. Ketyeréböl két vezeték jön ki,egy pozitív,az a drótra,negatív meg egy méteres menetesszállal a földbe leütve. Remélem ebből valamit ki tudsz bogozni. Sajna minden drága ,nem magyar fizetéshez való. Eért írtam a használtat. Akkus plusz 50ezr forint akku,abbol 2kell mert egy nap még feltölt a másik.vagy,gyengébb minőség autó akku 20ezerért,ez kb 3napot bír,fogyasztástol függően változik. . Napelemmel szabályzóval plusz Min.60ezer. Ezért jobb a 220v ,autóakku meg tartalékba. talán másoknak van még ötlete.

#187 stamas
2015-10-27 10:43:44

Sziasztok! Valamennyit visszaolvastam,de megadom a lehetőséget nektek a kinyilatkoztatásra a felvetett kérdéseimmel kapcsolatban! :)
Van egy autós,gyujtós,trafós "műszerem"...azt írjátok,h hanyagolnom kéne...
Nekem olyan cucc kellene,ami a birkáknak és a marháknak is jó...3x3x150 es karókat verek le,és nem találtam még ki,hogy milyen szigetelés létezik erre...az alsó több szál is kellene a juhok miatt,meg akkor már a kutyák,meg csüngőshasúak se menjenek ki rajta...3-4 blokkra lenne osztva a 2 hektár legelő...
Karókat nagyon jó áron megrendeltem...a zsinórral és egyéb kiegészítőkkel vagyok még bajban...pénzem szinte semennyi nincs...szóval valami elfogadható középutat szeretnék kialakítani...milyen kiegészítőkre lenne szükségem pontosan? Villanypásztort gyárit ,milyet ajánlotok? Kövesút mellett vagyok,ezért nem szeretném,ha megbüntetnének,mert a pészmékörös szomszéd Jóskabácsi belegabajodott...hálózatról,vagy akkuról? Milyen Akkuról?Három szál vezetékre gondoltam,és például kettő valami színes szallagra,hogy láthatóbb legyen....milyen sűrűre kell a karókat leraknom? Köszi előre is minden tanácsot,segítséget!

Nincs profilkép
#186 avm
2015-09-15 14:01:54

Válasz Pici #185. hozzászólásáraA fémszálakat is sodord össze a jobb vezetéshez...

#185 Pici
2015-09-15 11:33:43

Válasz Kukoricas Szabolcs #184. hozzászólásáraSimán kötök rá két csomót tökéletesen megteszi ...

Nincs profilkép
#184 Kukoricas Szabolcs
2015-09-15 11:13:34

Elszakadt vezetéket elegendő összekötni, vagy esetleg alátétek közzé szorítva össze is csavarozni? Hogy szoktátok pótolni a hiányzó pár méter vezetéket?

Nincs profilkép
#183 csontii
2015-08-16 09:54:25

Válasz wintersunset #182. hozzászólásáraA ló nagyon érzékeny az áramra és bőven elég neki az ilyen gyenge villanypásztor is.

Nincs profilkép
#182 wintersunset
2015-08-15 18:20:23

Sziasztok!

Első villanypásztoromat vásárolom...nem értek hozzá...nő vagyok...segítsetek!
smile helpsmilie

Kis terület (cirka 600 nm) kerítése mellé szeretnék villanypásztort vásárolni, hogy lovam a szomszéd fáit azért mégse tudja lelegelni. Mivel ugye nem értek hozzá, így fogalmam sincs, hogy mekkora feszültségre van is szükség. Találtam olyat, ami 4,5-5,5 V, ezt ugyan kutyákhoz árulják, de a leírás szerint haszonállathoz (nyilván nem marhához) is jó. Ez elég lehet? A lovam ismeri, tiszteli a pásztort, illetve ott a kerítés is két méterrel mögötte. Szerintetek elég? Nem akarok huszonezreket rákölteni, ha nem muszáj.

Köszönöm!

Válasz adam.keszthely #178. hozzászólásáraA földfelszínétől mérve kb 20-25 centitől
160-170 cm magasságig tegyél annyi huzalsort
amennyit csak bír a "zsebed" használj fém huzalokat és tegyél be mindenképp jelző szalagot (pl vastag v.p. kötél vagy mást ) legalább 2-sorba középre és a legfelső sorba, ha nem akarod hogy a rohanó őz beleakadjon.
A föld felszínhez közel + egy földelő szálat és végig a kerítés mentén földeléseket, a talaj vezetőképességétől-szerkezetétől függően x-? távolságra egymástól. Karám huzal szakadás ellenőrzésére stb meg használj villanypásztor riasztót. Üdv.

Nincs profilkép
#180 Magister
2015-07-13 08:56:38

Csak érdekesség: felénk 15 roppantóért csinálnak egy villany pásztort ami akkuról megy 2-3 napot simán kibír..láttam működni, lovakat őriznek vele és tökéletes. A készítő 200 méter kerítésre szavatolja a tudását, amúgy szerintem nagyon normálisan van megcsinálva, nem buhera cucc!!

#179 Radocz
2015-07-13 08:08:01

Válasz adam.keszthely #178 hozzászólásáraVálasz adam.keszthely #178. hozzászólásárahttp://www.villanypasztor.info.hu/

[link1]

Valahol azt olvastam, hogy a földelést minél sűrűbben kell alkalmazni.

"-Hány szál szükséges és milyen magasságban?"

anno azt olvastam, hogy a kecskének kell legerősebb, és ha arra méretezed, akkor jó lesz a vadaknak is.

Három szál szerintem elegendő.

Ismerősöm bővíti a villanypásztorát.

A 6 éves eladó lesz. Érdemes e meg vennem, vagy keressek újat?

Mit javasoltok?


smile cowboy

Nincs profilkép
#178 adam.keszthely
2015-07-11 13:34:28

Kedves Hozzáértők!

Vadak (őz, vaddisznó) ellen szeretnék villanypásztort felállítani. Ezzel kapcsolatban kérnék segítséget.

-Hány szál szükséges és milyen magasságban?
-A földelő karó(k) elhelyezése mennyire fontos illetve a csatolt képen hova lenne érdemes tenni?
(a kerítés a nagyobbik épülettől (kék paca) indulna két irányban)



Kerítéshossz ~450m

A segítséget előre is köszönöm!

#177 jozef19
2015-04-15 21:20:21

Válasz #176. hozzászólásra

Ne itt reklámozzál mert kitiltanak,van akinek az ötötvenessel jó és saját maga megépiti,a mikroprocessorod se kerül öt dollárnál többe...

Válasz #169. hozzászólásra
Bizonyos értelemben egyetértek veled, a nagy villanypásztor gyártó cégek profitért dolgoznak, mint ahogy te is, az árnak több összetevője van készülék bekerülési költség + haszon meg az a bizonyos 27% ami a földkerekségen Magyar honban a legnagyobb.
A XI.-század Európája a szabályok meg a szabványok tömkelegéről szól, és itt a nagy különbség a maszek pásztor és a gyári közt, hogy amíg a gyár garantálja a megfelelőséget a szabványosságot ( mert a baromi drága készülék paramétereinek bemérését stb műszaki vizsgálatainak költségeit jórészt csak azok tudják megfizetni !) a maszek pásztorra meg nincs semmi ilyen. Másrészt meg a gyártók nem primitív gyufásdoboz méretű panelokra készítik a készülékeik vezérlő elektronikáit ( 555-ös ic vel meg autótrafóval) hanem komoly mikroprocesszoros vezérlésekkel állítanak elő olyan készülék által nyújtott szolgáltatásokat
( mint például a kimenő energia szabályozása, akkukímélő, kerítés + földelés ellenőrző funkció stb) aminek az állattartó gazda veszi hasznát, már aki igényli azokat, aki nem az meg használja a maszek cuccot saját felelősségére persze, mert van akinek az ár fontosabb mint a biztonság. Néha 15 e Ft ár különbség is számít, félre lehet tenni más célokra csak ne bírságra keljen odaadni! Az, hogy az ár dönt sok esetben ez önmagában nem probléma,ez van sajnos.

#175 broll79
2015-04-15 09:06:07

Válasz #158. hozzászólásra

Én is ezt a zsinort használom és nyugodtan ki merem jelenteni, hogy messzemenöen az egyik legjobb, ami kapható ma. 2 éve használom, volt mér sokféle, de ilyen jó még nem, pláne nem ennyiért.
Készüléket is olcsót használok( http://www.olcsovillanypasztor.hu/?p=villanypasztorok , extra) és azóta megszüntek a szökések.

Nincs profilkép
#174 szg1
2015-04-15 08:52:40

Ja, nem vagyok villanypásztorárúslány ha valaki erre gondolna.

Nincs profilkép
#173 szg1
2015-04-15 08:50:55

Válasz #171. hozzászólásra

Elkészítheted, fog is működni, csak MŰBIZONYLATOD nem lesz róla. Akkor is téged b@sznak meg érte ha egy pacemakeres gabalyodik bele. Ezért fizettetnek velünk 50-100 ezret egy "gyáriért".

Nincs profilkép
#172 szg1
2015-04-15 08:48:44

Válasz #170. hozzászólásra

A réz vezetőképességét nagyvonalakban csak az ezüst, arany, platina übereli. A vas fajlagos vezetőképessége 10 Am/Vmm2, a rézé 56 Am/Vmm2. Tehát vasból 5,6-szor vastagabb kell ugyanahhoz az ellenálláshoz.

#170 endypapa
2015-04-15 08:10:02

Válasz #159. hozzászólásra

És ennek is 0.04/m ohm az ellenállása?

#169 endypapa
2015-04-15 07:10:11

Válasz #168. hozzászólásra

Kár, hogy a villanypásztor bizniszben érintettek ennyire leszedik a népet. Egy fél tenyérnyi nyomtatott áramkőr, 1trafó, egy kondenzátor, csomagolás. Mia farn c kerül benne többe, mint pl. egy szines tv?

Amíg így kereskednek, lesz doszta autó trafős maszek szerkezet is.

Ja és mennyivel szarabb agy autó mtrafó, mint egy tümbbe öntött "gyári"? Másban nem igen különböznek.

Ne vegye sértésnek senki ! de élmény volt olvasni a hozzászólásokat az autó gyújtótrafós villanypásztorokról, azt nem értem hogy meritek egyáltalán azokat használni, mert ezek a gyújtótrafós készülékek a jelenleg érvényben lévő és a villanypásztor készülékekre vonatkozó szigorú európai biztonsági szabvány előírásainak egyikének sem felelnek meg ! „Addig nincs baj amíg nincs baj” - de ha baleset van akkor piszokul megtudják hurcolni a hatóságok azt aki okozta a bajt és nem azt fogják aki azt a sz..t gyártotta hanem azt aki használta.
A villanypásztor kerítések építésének első lépése véleményem szerint az elektromos és mechanikai tervezés- méretezés és azt követően a megfelelő anyagok kiválasztása és a rendszer megfelelő működtetéséhez szükséges teljesítményű energia ellátó vagy energiaellátók ( villanypásztor készülékek) kiválasztása. Ezek nem bonyolult dolgok. Ezt a sorrendet tapasztalatom szerint nem igazán veszik figyelembe a házilagos karám építők, mert szinte villanypásztor mindenki tud telepíteni, csak éppen azt méretezni nem. Megveszik a legolcsóbb legnagyobb ellenállású olcsó műszálas köteleket az olcsó kis szigetelési és rossz vízelvezető képességekkel rendelkező gyűrűs szigetelőket (amin körbe tekerve rögzítik a kötelet) meg a baromi nagy kimeneti feszültségű olcsó autó gyújtó trafós villanypásztorokat amik összevissza átütik a sok gagyi szigetelőt, utána meg csodálkoznak, hogy nem működik semmi megfelelően, a huzal (karám) végére meg nem jut energia.
Mi a karám riasztók telepítése során nagyon sok feszültség mérést végzünk és azt tudom mondani, hogy egy kis odafigyeléssel, egy kisebb kimenő teljesítményű villanypásztor készülékkel is lehet hatékonyabb rendszer építeni mint egy brutál kimeneti feszültségű gyújtótrafós készülékkel. Még a rossz vezetőképességű talajok esetében is, egyszerűen nincs szükség 10-12 kVolt-nál nagyobb kimenőfeszültségű készülékre, nem ez fogja meghatározni a karám hatékonyságát. Megfelelő tervezéssel lehet olyan elektromos karám rendszereket építeni ami nagyon hatékony, megfog felelni a szabvány előírásoknak, ráadásul balesetet sem tud okozni és még az állatok is tiszteletben fogják azt tartani.
Szempontok: Karám hossza, huzalsorok száma/ellenállása m/ohm, huzal szakító szilárdsága , láthatósága, huzalfeszítők, tartók, szigetelők stb. megfelelősége, talaj vezetőképessége, megfelelő földelés vagy földelő rendszer kiválasztása és ezekhez mérten a villanypásztor készülék vagy készülékek kimenő teljesítményének megválasztása az adott állatfajhoz. – stb.

Sikeres karám építést mindenkinek.

Nincs profilkép
#167 Richard.
2015-03-31 16:52:42

Válasz #165. hozzászólásra

Ha a karàM nix rajt,akkor annyi . Mielőtt felreèrtés lenne! 220rol senki ne Csináljon! Ez 12v.akkuról megy, trafó meg màsodpercenkènt ad àramot. Mezei , erdei utak mellett még ki kell tàbläzni, mert azt díjazzák. Ha napokig nem megy lemerült,Disznòk akkor is kerülik.

#165 ..MZ/X..
2015-03-31 13:55:12

Válasz #153. hozzászólásra

Valami ott nem jó, ha 15kV-os a pásztor akkor legalább 15 mm-re ugrania kellene a szikrának. Ráadásul az autó gyújtótrafók nem szokták hosszabb távon elviselni ezt a feszültséget. A levegő szigetelőképessége nagyjából 1mm/1kV persze páratartalomtól függően.
Arról nem is beszélve, hogy nem célszerű ilyen nagy feszültséget használni, mert ez már átüt a szigetelőn.
Mi birkáknak kísérleteztünk, de amit biztonsággal elbírnak a szigetelők az 12kV. Ez már a gyapjún is keresztül eszi magát és megállítja a barit.

#164 ..MZ/X..
2015-03-31 13:28:50

Válasz #152. hozzászólásra

Két eset van, a delej mindig a földpotenciál felé szeretne menni. Kvázi a föld a másik drót a hálózatban, ezért van földelve a készülék. Azt kell nézned, hogy a villany mindig a legrövidebb utat keresi. Tehát ha a füvet te csak nekitolod a pásztornak akkor a fűszálon keresztül záródik az áramkör "csak csattog". Ha viszont te letéped a fűszálat és a kis mancsodban fogod akkor rajtad keresztül záródik az áramkör. Kellemetlen érzésben lesz részed.smile biggrin

#163 ..MZ/X..
2015-03-31 13:24:46

Válasz #147. hozzászólásra

Pici bácsi, ne haragudj meg de nem csak matek órán kellett figyelni, hanem fizikán is.smile wink
Sorosan kötött ellenállások értéke összeadódik. A párhuzamosan kötöttek eredő ellenállása pedig mindig kisebb, mint az összetevő ellenállások bármelyike. Itt a vezetékünk kvázi ellenállásként működik. Párhuzamos kapcsolásban vannak egymással a vízszintes vezető szálak. Tehát nem feleződik, sőt lényegében figyelmen kívül hagyható az a tény, hogy hány szálat húzunk ki.

#162 ..MZ/X..
2015-03-31 13:17:22

Válasz #146. hozzászólásra

Rosszul tippelsz. A végén közel 7-8kV lesz. Nincs ekkora feszültségesés ilyen rövid távon.
A kerület a lényeg, a vízszintes szálak mennyisége itt nem fontos. Kb 50 méterenként kösd függőlegesen össze őket, ez javít a hatásfokon.

#161 ..MZ/X..
2015-03-31 13:12:08

Válasz #144. hozzászólásra

Igen, hatásos lesz.
A pásztor belsejét nem látni, gondolom ez is autó gyújtótrafóval dolgozik, de a 300 métert gond nélkül elviszi. Figyelni arra kell, hogy jó minőségű szigetelőket vegyél és tartsd tisztán az alját, ne nőjön rá a gaz, faág stb.

Nincs profilkép
#160 szg1
2015-03-31 13:08:41

Válasz #153. hozzászólásra
Ne reklámozd megkú.hatnak érte mert szigorú szabványok vonatkoznak az ilyen készülékekre. 8mm-ről kb. 15kV húz át, egyrészt bünti, másrészt nem jelent leadott energia szempontjából semmit.

Nincs profilkép
#159 szg1
2015-03-31 13:05:00

Válasz #158. hozzászólásra

Tehetnének bele bevont rézszálakat is, akkor lenne esélyes. 9900-ért adnak 400m ilyen erős szakítószilárdságút réz erekkel úgy hogy Kínából utaztatják..

#158 endypapa
2015-03-31 12:04:23

Kis ellenállású, egy éve használom, jó. Magyar termék.

http://olx.hu/hirdetes/villanypasztor-zsinor-a-legjobb-aron-15-ft-afa-m-ID211F5.html

Nincs profilkép
#157 Richard.
2015-03-31 11:53:02

Nálunk a nyulfèlèknek kb 10*5ös mèretű vadhàlot húznak fél meterest a földön,kb.10centirea földtöl,szigetelöre szerelve.bent az àram.fölötte meg dròt.

Nincs profilkép
#156 Richard.
2015-03-31 11:44:25

Válasz #152. hozzászólásra

Kicsi teljesítményűt letestelheti. Nálam ha szakad a drót,nem vízbe esik csattog a földön , ha megfogom, vizes vagy vèkonytalpu cipőben,megkur rendesen . Arra megy amerre jobban vezet. Egy ujjam a földön másik a vezetèkre,azt èlmèny így is. Szegèny vad mit El át .

#155 endypapa
2015-03-31 11:41:35

Válasz #152. hozzászólásra

Nem. Hosszú, 40-60cm-es fűszállal meg lehet nézni, hogy van e benne áram. Fogod az egyik végét, a másikat meg ráteszed a zsinórra. Szép lassan tolod rajta, míg nem kezded bizsergés formájában érezni az áramot. innentől bátorság kérdése, hogy meddig tolod még a fűszálat.)

Nincs profilkép
#154 duroc1
2015-03-31 11:41:06

Válasz #150. hozzászólásra

Sztem a nyuszit nem tudod vele meg fogni.Ha nagyon alacsonyra teszed,felnövi a fű,nem győzöd rendbetartani az alját.
Az őzikék nekem mikor rájöttek,mi a pálya kb 1m-ig 3 soros volt,ugrálták át,vagy lebontották hetente 1x.

Nincs profilkép
#153 Richard.
2015-03-31 11:38:35

Válasz #144. hozzászólásra

Maszek az enyém is.Autó trafó,15000 volt. 8miliröl athuz màr. Ahol őz van.ott disznò is. Nem? Ne kimèld nem hal bele" csak tutira menj. ExtraSzáraz időben ez is veszít az erejéből. Száraz föld kevèsbè vezető. A vezetèkre ha rakötöd, ne egybe legyen az egèsz terület hanem a vezeték kerület felènèl,a bekötèssel szemben a túloldalon legyen megszakitva a drót. ugyanarra a karóra megy a drót,csak nix összekötve. Tehát , abekötèstöl jobbra xmèter,meg balra is x mèterbe megy a villany,nem egyben az egèszén. Talán érthetően leirtam. Elvileg így kevesebbet veszít az erejèböl.

Nincs profilkép
#152 duroc1
2015-03-31 11:34:33

Válasz #151. hozzászólásra

Szted igaz az,hogy egy fűszálat a vezetékhez érintünk,akkor csattog,de minket nem ráz meg?
Még nem mertem kiprópálni,mert már annyiszor megrázott.smile confused

#151 Pici
2015-03-31 11:18:04

Válasz #150. hozzászólásra

huzdki állitsd föl és nyuljál bele és meggyőzödhetsz rola de bőven elég lesz smile cowboy

Nincs profilkép
#150 ures
2015-03-31 10:35:33

1000-2000 V elegendő lehet vadállat úgymint őz nyúl visszatartására?

Nincs profilkép
#149 duroc1
2015-03-31 09:53:46

Sziasztok!
Nekem kb 5km volt villany karámozva.Rettegtem a közelébe menni,maszek gyártmány,a bolti ár töredékéért,ha valakit érdekel ilyen itt találhat.Remélem él még az öreg aki gyártja.Nekem 7 éve üzemel.06 62 246-250

#148 Pici
2015-03-31 09:46:26

Válasz #146. hozzászólásra

amugy meg 500 méter vezetéket vettél szoval ne mis birsz 2000méter vezetéket kihuzni ugyhogy jo lesz tutira

#147 Pici
2015-03-31 09:44:15

Válasz #146. hozzászólásra

hát nem .... a területednek a kerületét kell kiszámolni és ha két drótot huzol akkor felezödik igen mivel nő a vezeték hossza ... matek általános iskola téglalap alaku terület nek számold ki a kerületét ha 2000méteren belül lesz akkor jó !

Nincs profilkép
#146 ures
2015-03-31 09:36:06

Válasz #108. hozzászólásra

Szerintem tippelve kb 1000-2000 V lehet a legtávolabbi ponton.Egy téglalap lesz és a vissza jövő szál is be lesz kötve a pásztorba, így a legtávolabbi pont kb 150 méterre lesz.
Vagy nem így kell számolni,
1000-2000 V az még hatásos vad riasztó?
Ha két sort kötök párhuzamosan akkor fele lesz a feszültség a vezetéken?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Drasztikus átalakulás zajlik az ökoszisztémában: új károsítók jelennek meg hazánkban is
Terményárak, terméseredmények, aktuális pályázatok, tippek a jövedelmező termeléshez
Holstein-fríz borjúk eladók
Holstein-fríz borjúk eladók

1.400.000 Ft

Claas Mega 204 kombájn eladó
Claas Mega 204 kombájn eladó

12.300.000 Ft

Lemken Eke 4 Fejes Előhántóval
Lemken Eke 4 Fejes Előhántóval

2.650.000 Ft

2 db tartálykocsi
2 db tartálykocsi

16.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]