Gázolaj árak 614 Ft Benzin árak 612 Ft EUR 394.01 Ft USD 357.14 Ft CHF 412.37 Ft GBP 462.32 Ft

Fórum

Vadkártérítés

Létrehozta: , 2010-03-29 16:26:55

Kedvencekhez Segítség

2495 hozzászólás
Nincs profilkép
#1445 Bigyófelügyelő
2019-09-27 17:50:01

Válasz broll79 #1434. hozzászólásáraKedves Borsodi szomszéd! Maradjunk annyiban hogyha az OMVK a trófeás vad kifejezést használja akkor nincs miről beszélnismile thumbup

Nincs profilkép
#1444 szg2
2019-09-27 17:04:39

Az a helyzet, és kövezzetek meg ha hazudok, hogy rengeteg elhanyagolt, ugaron lévő terület ki lett pucolva, le lett zúzva a hektáronkénti hetvenezerért, a vad be lett zavarva a kultúrákba. Most soktízezer hektárokról beszélek.

Nincs profilkép
#1443 szg2
2019-09-27 17:00:40

Válasz Mihály #1441. hozzászólásáraNézd: én abból vontam le a következtetéseimet ahogy a vadászokról beszél. A vadászokat szidni a vadászati törvények miatt hogyismondjam....kissé röhejes. Hogy a vadgazda mihez járul hozzá, az egy esetleges vadkártérítés negállapításnál nagyon fontos tényező és én még nem hallottam olyat hogy vadkárveszélyes helyen, indokolt esetben egy vt. meghiúsította volna a kerítés építést. Ha a vadgazda egy erdőtelepítésben nem járul hozzá, akár anyagilag is a kerítés építéshez egyrészt fizethet csemeténként 4-5000 forintot másrészt ő viseli az erdőfelügyelő által kiszabott hektáronkénti milliós bírságot is. A vadászok 90%-a kisember. Hogy fizessen ki egy vt 5millió éves bevétellel egy 20milliós vadkárt 20ha erdőtelepítés után? A vt tönkremegy, a terület kényszerhasznosítás alá kerül és onnantól évekig káosz lesz a területen. Ez kinek jó? A te megoldásod mi? Irtsuk ki a vadat hogy az ősemberek ne vadászzanak?

#1442 Drisa
2019-09-27 12:27:39

Válasz Mihály #1441. hozzászólásáraRendkívül jó példa az eszetlenségre Kecskemét északi elkerülő. Úton belül szinte lakott terület és kertes övezet van zöldség gyümölcs termeléssel. Amikor az út épült kihajtották a vadakat az úton kívülre de kerítés nem épült. Így dupla a kár mert a zöldségtermelőkhöz jár be a vad az úton át. Belül vadász tehetetlen annyi a tanya, út stb. Persze a vadászterület része a főtér is, benne van a hektárbasmile smile

Nincs profilkép
#1441 Mihály
2019-09-27 09:08:59

Válasz szg2 #1440. hozzászólására Nem hinném hogy a vadászokat utálja inkább azt, hogy olyan vadkár térítési törvényt alkottak hogy azzal nem sokat érünk mert az előzőben legalább védekezhetett a gazdálkodó most meg akkor ha a vadgazda hozzájárul (ez a másik oldalról is igaz) s a vad meg csak ott eszik ahol van kaja neki ez erdőt bekerítik mert csemetét ültettek egy 100 hektárosból levágtak 5-6 hektárt 3-5 darabban mert helyrajzi szám szerint kis parcellák vannak benne hiába egy erdőgazdáé s felkeríti mind a 100 hektárt s a vadgazda belemegy csak ne keljen neki beszállni a költségekbe tehát oda nem tud menni a vad csak a szántóra ahol jelentős károkat okoznak s ezt be kell nyelni a gazdálkodónak csak azért mert néhány ember nem tud szabadulni az ősember ösztöneitől (ami mozog azt meg kell ölni) igaz ezért ő igen komoly pénzt fizet minden évben de akkor is csak hoby nem élet fenntartás s van a min 1 fő hivatásos vadász aki végrehajtja az állam által előírt feladatokat lövi a varjút rókát borzot ill azokat amelyikről bejelentés érkezik hogy kárt okoz meg felméri a kárt elvileg gyakorlatilag most a dög disznót keresi amit elvileg el is ás s a koordinátákat rögzíti hogy hol de ezért kap minden egyes leadott koordináta után 50 ezer ft a közút az más tészta mert ott csak figyelni kell nem száguldani de a vadgazda is tehetne néha valamit olyan helyen ahol nem belátható az út melletti rész lészából vagy rőzséből építhetne vadterelőt s neki az érdeke hogy a vad ne legyen baleset áldozata

Nincs profilkép
#1440 szg2
2019-09-27 08:25:51

Válasz envagyok2 #1438. hozzászólásáraLátod, már az első mondatod nem fedi a valóságot. Ez a baj az autósok nagy részével is: azt hiszik, hogy az út melletti tábla az valaki másra vonatkozik. Ha kiteteted a táblát annak oka van. És nem a tiéd a kár se a vad által, se a háziállat által okozott. Jó lenne ha bevésnéd, ez közönséges KRESZ. A cinegelajosozást meg hagyd már el.. ha nem tetszik a dolog tessék indulni a választáson és változtasd meg a törvényt, hajrá. Megoldás a vadlétszámra? Mi? Kiirtani mindet? A méhészek már látják hogy hova vezet az amikor a hülyék meg akarják védeni a termést. 5x annyi permetet a gépbe! Az a biztos! Kiirtják a bogarakat, meg avval együtt a méheket meg a madarakat meg a halakat is. Nekik jó lesz a termés, a permetet meg hugyozza kifele az egész világ. Meg betegszenek az emberek megfele. Vadbiznisz? Hol voltál te a gazdaságoddal amikor a vad már rég itt volt? Meg hol leszel már amikor még mindig itt lesz? Felelősségbiztosítás azért mert figyelmetlen a sofőr? Esetleg még tankoljon is neki a vadász? Ha vadkárod van ki kell taposnod hogy kifizessék. Azt hogy a vad károsít tudhattad amikor gazdálkodni kezdtél, nem volt újdonság. Senki sem szeret fizetni, te se szívesen adsz ki pénzt akárkinek is kell. Vadgarázdálkodó? Látszik hogy te szimplán csak útálod a vadászokat.

#1439 Drisa
2019-09-27 08:18:43

Válasz envagyok2 #1438. hozzászólásáraAzért árnyalnám a dolgot. A bikád nem szabadon él több ezer hektáron. Ismerős kiszökött kutyát ütött el főúton, hiába volt gazdája az ő kárát sem fizették meg, több mint 200 ezer lett az autón.

Nincs profilkép
#1438 envagyok2
2019-09-27 07:35:28

Válasz szg2 #1436. hozzászólásáranincs ellentmondás. ha az én bikám kárt okoz akárhol, akármiben, azt fizetem. persze köthetek felelősségbiztosítást, de attól a kár még az enyém.
ha a vad okoz kárt úton, akkor azt senki nem fizeti ki, mert az veszélyes üzem. mert a czinege lajosék így álmodták meg maguknak a jogszablyi környezetet.
a vadlétszmra nem megoldás, de a bizniszből nem kicsit lecsípne, és ezáltalán talán az ezzel való bizniszelési kedvet is apasztaná, és talán normális irányba iundulna a dolog, ha pl. a vadgarázdálkodóknak felelősségbiztosítást kéne kötniük a vad által okozott kárra. szted hány modernkori czinege lajos teperne, hogy vadgarázdálkodó szeretne lenni?

Nincs profilkép
#1436 szg2
2019-09-27 06:55:06

Válasz envagyok2 #1426. hozzászólására"igen, ha az én bikámat telibedurrantja a vito, akkor az kifizetteti velem, és nem tudok mutogatni senkire és semmire."

"jah, hogy 300ba fáj egy táblát kitetetni, ami után majd lehet az autóstól behajtani a milliókat, mert trófeás vad? jó befektetés..."

Látod az ellentmondást a saját érvelésedben?
Én azt gondolom hogy neked haragudnod KELL a vadászokra és kész.smile karateka

Nincs profilkép
#1435 envagyok2
2019-09-26 22:25:59

Válasz máris szomszéd #1433. hozzászólásáranemnem, dobd ki, nem mindegy, hogy vesznek, vagy kapnak. ha venni kell, az pénzbe kerül, azt ki kell fizetni, nagy fehér lapájt hízlalni sem biznisz már a dánok árnyékában, gondolom vaddisznót meg még ennyire sem az, ennek okán biztos kevesebb kaja lenne, az meg kevesebb állatot jelent.

#1434 broll79
2019-09-26 22:09:22

Válasz Bigyófelügyelő #1431. hozzászólásáraNincs biza. A vadnak nincs trófeája. A trófea győzelmi jelképet jelent. A vadnak fajnak megfelelő külső jegyei vannak.
Az őznek, szarvasnak agancsa, a muflonnak csigája, a disznónak agyara van. A kilövés pillanatában is. Trófea azután lesz, miután a testtől elválasztják és kikészitik

#1433 máris szomszéd
2019-09-26 22:08:40

Válasz envagyok2 #1432. hozzászólásáraKi is dobhatom mivel piac képtelen.Egyébként teljesen mindegy adok vagy nem,mert akkor vesznek.
Mivel nem volt kedvem a vadkár vitához azért lett kerítés.Amit pont úgy utálok mint a vadkárt.
Sok baj van a kerítéssel is de legalább nem esz a méreg a sok vad miatt.

Nincs profilkép
#1432 envagyok2
2019-09-26 21:51:51

Válasz máris szomszéd #1430. hozzászólásáraez a baj, hogy szoktatok adni vadkajának valót. nem kéne. nagyon nem kéne. ezért van rengeteg vad, mert etetik, ha nem etetnék, akkor egy rahedli éhen pusztulna, mert messze több van, mint amennyit a terület eltartana.
ne etessétek a vadat!!!!!!

másik, kerítések, szóval az a helyzet, hogy az első vadkerítést életemben az állami erdészetekben láttam, mondjuk 35 éve. ennit arról, hogy ki kezdte a kerítésépítést, és ki szorította ki honnan meg hova a vadat.

Nincs profilkép
#1431 Bigyófelügyelő
2019-09-26 21:46:08

Válasz broll79 #1425. hozzászólásáraIgaz hogy a trófea van a falon, ennek ellenére van trófeás vad is...

#1430 máris szomszéd
2019-09-26 21:24:58

Válasz fattyú #1429. hozzászólásáraA helyi építésügyi előadót kérdeztem az önkormányzatnál.
Bérleti díjat én még nem láttam a kezembe.
A kerítés fix 160 centi magas.
Az biztos,hogy nem járnak be fácánt-nyulat hajtani.
Egyébként őszintén megmondva magasról teszek arra mit akarnak a vadászok.
Egy kertészetben rögtön milliós kár keletkezik ha betéved egy szarvascsorda.
Mindentől függetlenül a vadásztársasággal jóban vagyok.Szoktunk adni egy csomó vadkajának valót,kapunk egy kis természetbeni juttatást érte és mindig meghívnak a vadászbálba is.

Nincs profilkép
#1429 fattyú
2019-09-26 21:12:06

Válasz máris szomszéd #1427. hozzászólására7-8 éve is az volt a jogszabályi előírás, hogy kell megyei szintű hatósági engedély és vadgazdálkodói hozzájárulás. A helyi önkormányzatot miért zavarta volna? A vadászatra jogosult meg ezek szerint nem vette zokon. A kerítés kapcsán azért még lényeges, hogy ideiglenes vagy állandó bekerítésről van-e szó, illetve hogy így kivették-e a vadászterületből vagy sem. Utóbbi esetben nem kérheted az esetleges vadkár megtérítését és bérleti díj sem jár.

Nincs profilkép
#1428 tuto1
2019-09-26 21:01:33

Válasz fattyú #1422. hozzászólásáraHidd el tisztán látok...

#1427 máris szomszéd
2019-09-26 20:50:07

Válasz fattyú #1424. hozzászólásáraSimán bekerítettem a földeket,igaz vagy 7-8 éve volt.Bementem az önkormányzathoz megkérdeztem jogilag probléma-e. A vadásztársaságnak semmi köze nem volt hozzá.Annyi,hogy akkor frissen kimérettem újra a földeket a problémák elkerülése miatt.

Nincs profilkép
#1426 envagyok2
2019-09-26 20:46:19

Válasz szg2 #1419. hozzászólásáraigen, ha az én bikámat telibedurrantja a vito, akkor az kifizetteti velem, és nem tudok mutogatni senkire és semmire.

mindekinek írom, nem az a baj, hogy van vad, nem az a baj, hogy van néhány FOKOZOTT veszéls útszakasz, hanem az a baj, hogy a brutális vadlészám miatt MINDEN ÚT minden km-e fokozott veszélyességi körbe tartozik. és hogy miért van ez? azért, hogy szezonoönként ne csak 8 bikát meg 80 bakot meg 800 disznót tudjon eladni a vadgarázdálkodó, hanem 8000-et. ez a baj, ha valaki nem értené a dolgot.


jah, hogy 300ba fáj egy táblát kitetetni, ami után majd lehet az autóstól behajtani a milliókat, mert trófeás vad? jó befektetés...

#1425 broll79
2019-09-26 20:44:58

Válasz Bigyófelügyelő #1421. hozzászólásáraTrófeás vad nincs. Trófea a falon van smile tongue

Nincs profilkép
#1424 fattyú
2019-09-26 20:41:42

Válasz wernerj #1423. hozzászólásáraAkkor szépen sorjában:
A vadászatra jogosult évente előre bérleti díjat kell fizessen a földtulajdonosi közösség felé. Ezt a pénzt egy összegben fizeti ki, és a közösség gyűlésein döntik el, hogy mire fordítják. Általában kifizetik a tulajdonosoknak.
A lucernában okozott taposás a vadászati kár kategóriába esik és térítésköteles.
A vetési varjú védett állat, nem tartozik a vadászatra jogosult hatókörébe, azaz nem tartozik érte felelősséggel.
Kerítést csak akkor építhetsz vadászterületen, ha ahhoz a vadászatra jogosult hozzájárulását is megszerzed!

#1423 wernerj
2019-09-26 20:30:45

Válasz fattyú #1422. hozzászólásáraSzia!
Úgy látom, te képben vagy a vadászattal, pár kérdésem lenne. Amennyiben a vadász az én földemen vadászik, nem illene valamit adjon nekem cserébe? Továbbá, ha a lucernámon kocsikázás nyomát találom, majd a közepén zsigerelés nyomait, nem jogos a felháborodásom? Bezzeg amikor szólok, hogy a varjak kiették a friss vetésű kokoricát, csak annyi a válasz, hogy azoknak is enni kell valamit. Eközben meg az erdő szélébe van ledobálva a nyúzott bőr. Nálunk( de lehet hogy máshol is) kicsit el van szakadva a vadásztársadalom a gyökereitől. Nem az együttműködés lenne a lényeg? Amint tehetem, körbe szeretném keríteni az összes földemet, mivel vadkártérítésre úgysem számíthatok, de így legalább megvédem a terményt.

Nincs profilkép
#1422 fattyú
2019-09-26 20:16:21

Válasz tuto1 #1420. hozzászólásáraAkkor néhány dolog a tisztánlátás végett:
1., a vad tényleg az állam tulajdona mindaddig, míg a vadászatra jogosult azt el nem ejti vagy élve be nem fogja, esetleg dögön nem találja. A vadászatra jogosult viszont a vadászat jogát a földtulajdonostól kapja, hogy az állam vadját hasznosítsa. Ezért az állam nem kér pénzt, viszont a vadászatra jogosult kell viselje a vadállomány által okozott összes kárt a területén, és egyidejűleg szedi a vadállomány hasznát.
2., a vad és gépjármű ütközése két veszélyes üzem találkozásának számít, azaz ha nincs egyik fél felé sem felróható magatartás (azaz mindkettő szabályszerűen járt el) akkor mindkettő viseli a saját kárát.
3., Ha van felróható magatartás (rosszul szervezett hajtóvadászat, gyorshajtás) akkor a vétkes kell fizesse a keletkező kárt.
4., vad és gépjármű ütközésekor kétféle kár keletkezik; a, töréskár a járműben, b, vadban okozott kár. A vadban okozott kár értékét a vad fajától, nemétől és korától függően, de minden esetben jogszabály határozza meg. A töréskárt a szakértő vagy a biztosító. A két kár összevetése után keletkező értéket kell fizetnie az arra kötelezettnek, azaz a vétkesnek.
5., Vad bármikor megjelenhet az úton! Ugyanis nem a vad megy át az aszfalton, hanem az út megy át a vad élőhelyén. Tábla nélkül is igaz mindez! A tábla nevében a FOKOZOTT szón van a hangsúly, vadveszély átlagost meghaladó mértékére hívja fel a figyelmet és nem az általános vadveszélyre.

Nincs profilkép
#1421 Bigyófelügyelő
2019-09-26 20:05:47

Válasz tuto1 #1420. hozzászólásáraEzt én tovább tudom fűzni: a jó pénzért kilövetett trófeás vad és az érte járó lóvé a társaságé, a kárt okozó vaddisznó amiért nem kapnak lóvét már az államé...meg amúgy is mi jöttünk az ő területükre...mi az övékre?15 éve használjuk a területet, akkor egy darab disznó nem volt errefelé..most még a pestis se bírja kinyírni őket...

Nincs profilkép
#1420 tuto1
2019-09-26 19:46:16

Válasz szg2 #1419. hozzászólásáraEz a példa a tulajdon viszonyok miatt sántít. Amíg él a vad, addig az állam tulajdona, mikor kimúl, abban a pillanatban helyi vadászatra jogosult tulajdonába kerül.

Nincs profilkép
#1419 szg2
2019-09-26 19:42:51

Válasz envagyok2 #1418. hozzászólásáraNe légy ideges.. nem azért kérdeztem hogy phaszt tudjak mutogatni a szerencsétlen autósoknak. De! ha volt kinn tábla, az azért van ott hogy készüljön rá a sofőr hogy vad jöhet az útra! Az, hogy rátolják a kárt az autósra, kétoldalú mert általában a vad is elhullik. Amivel utána még elég sok baj szokott lenni, ne gondold hogy a mocskos vadászok jót zabálnak belőle, általában tele van sz@rral mert rendesen felrobban belülről. Kérdezlek: ha te mint szarvasmarha tartó, kiteteted egy 1 km-es szakaszra 300e forintért a háromszöget benne a tehénnel majd a milliós bikád átmegy az úton mert elszakad a villanypásztor és telibecsapja 1 Merci Vito akkor mit csinálsz? A Merciben lesz 2 milla kár és oda a bikád. De te kitetetted a táblát az meg mégis elcsapta...kifizeted a kárát?smile cowboy

Nincs profilkép
#1418 envagyok2
2019-09-25 21:40:46

Válasz szg2 #1416. hozzászólásárabiztos mindegyiken volt tábla, hiszen tele van szarva velük az ország. hogy miért? azért, hogy a modernkori czinege lajosoknak se kelljen helyt állniuk a trógerságukért.

#1417 wernerj
2019-09-25 07:04:28

Nem tudom milyen arrafelé a népzene, de egy asszonykórust nálunk is ki lehetne próbálnismile thumbuphttps://24.hu/kulfold/2019/09/24/nepzenevel-uzik-el-vaddisznokat-a-kukoricastol/

Nincs profilkép
#1416 szg2
2019-09-24 23:38:48

Válasz envagyok2 #1415. hozzászólásáraEzekből hány helyen nem volt vadveszélyt jelző tábla?

Nincs profilkép
#1415 envagyok2
2019-09-24 21:36:52

egy hét alatt 3:

Renault tört össze szarvas miatt Sárvár közelében, a 88-as főúton
https://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/renault_tort_ossze_szarvas_sarvar_88_as_fout

Nincs profilkép
#1411 Ádám_86
2019-09-08 13:43:08

Van aesetleg valakinek jó vadkár szakértője Pest megyében? Szemescirokban kb 35-40% a kár szerintem és a vadásztársasággal nem megyek semmire évek óta.

Szemescirok vadkár

#1410 broll79
2019-08-23 09:39:58

Nincs valakinek eladó vagy esetleg pár hétre kölcsön vehető hattyunyak csapdája? Beköltöztek a rókak az egyik épület alá, amibe pont a csirkét meg a tyúkot tartom és tegnapelőtt fényes nappal megpróbálta a racsot kitépni, ami félig sikerült is

Nincs profilkép
#1409 szg2
2019-08-06 08:36:22

Válasz Celtises #1396. hozzászólásáraKötelesek úgy kommunikálni hogy nyoma legyen. Olvasd el ezt.

Nincs profilkép
#1408 szg2
2019-08-06 08:29:59

Válasz Celtises #1400. hozzászólásáraAz állapotot rögzíthetitek de a végső összegre, kárra nem lesz hatással. Talán arra jó hogy látni lehet hogy a védekezés ért-e valamit.

Nincs profilkép
#1407 szg2
2019-08-06 08:27:27

Válasz envagyok2 #1405. hozzászólásáraAzért mert ha nem megy bele a játékba, csak a fele kártérítésre jogosult.

Nincs profilkép
#1406 szg2
2019-08-06 08:26:34

Válasz Celtises #1401. hozzászólására?
Semmi gond. Ha csak így, akkor így. Postán, tértivevényesen, de közöld velük hogy a postázással kapcsolatos költségeidet fel fogod számítani és ez nem csak a postai díj lesz. Írd le a levélben hogy te nyitott vagy az elektronikus kommunikàcióra is csak nyoma legyen. Van ötleted egyébként a lehetséges egyéb védekezésre? Vadászható a terület? Mért nem vadásszák?

Nincs profilkép
#1405 envagyok2
2019-08-05 23:21:34

Válasz Celtises #1400. hozzászólásáramert holonapután már nem lesz benne több kár?
akkor minek őrizni?
állapotot vegyetek fel holnap, aznap hol, mekkora terülten mit a tapasztalat. a kár mértéke majd kiderül vágáaskor...

Nincs profilkép
#1404 csontii
2019-08-05 23:20:16

Válasz Celtises #1403. hozzászólásáraAkkor majd aratás előtt 1 nappal mérjétek fel,mert addig még nagyon nagy kár lehet benne. És ha már egyszer fizettek másodszorra már nem kötelező nekik.

Nincs profilkép
#1401 Celtises
2019-08-05 22:42:31

Válasz szg2 #1399. hozzászólásáraEmail címük nincs. Azt mondták.

Nincs profilkép
#1400 Celtises
2019-08-05 22:41:42

Válasz szg2 #1398. hozzászólásáraArra gondoltam, hogy holnap közösen felmérjük a kárt. Megegyezünk az összegben és abból levonatom velük az őrzés díját. Amikor megadják.

Nincs profilkép
#1399 szg2
2019-08-05 22:36:48

Válasz Celtises #1396. hozzászólásáraMinden legyen leírva, akár emailben is jó csak bizonyítható legyen hogy ki mit mond.

Nincs profilkép
#1398 szg2
2019-08-05 22:34:46

Válasz Celtises #1386. hozzászólásáraÜdv! A gazdának és a vtnek minden védekezési lépést egyeztetnie kell. Ha a vt csinál valamit a saját szakállára az az ő költsége!!!

#1397 broll79
2019-08-05 22:28:57

Válasz Celtises #1393. hozzászólásáraMindegy mit csinálsz, az éhes disznó eszik. Napközben 11 után hordtam a lucernát be és ahogy befordultam az egyik dűlő úton, 6-8db vörös malac cincálta az úton állva a kukorica csöveket. Elég hangos a traktor, de csak vagy 50-70 m re jártam mikor beszaladtak a táblába

Nincs profilkép
#1396 Celtises
2019-08-05 22:20:58

Válasz envagyok2 #1395. hozzászólásáraEz jól hangzik. Csak írásban nem hiszem, hogy kommunikálnak. 100 rugó/10 nap. Aztán megint ők következnek. Más gazdatárs nem ad bele. Meg így sincs garancia a fizetésre.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Sajtóközlemény
Ma startol a legnagyobb magyar műhold
Ma startol a legnagyobb magyar műhold
Aszálymonitoring műhold távvezérléssel.
Ezek a Syngenta legújabb fejlesztései a gazdáknak!
Ezek a Syngenta legújabb fejlesztései a gazdáknak!
Keresik az alternatív megoldásokat.
Hagyma szártalanító,  tisztító
Hagyma szártalanító, tisztító

480.000 Ft

Tulip Multidisc 500 nehéz rövidtárcsa eladó
Tulip Multidisc 500 nehéz rövidtárcsa...

7.890.000 Ft

Eladó 6db borju bika üsző
Eladó 6db borju bika üsző

2.000.000 Ft

Vonó rudak eladók
Vonó rudak eladók

5.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2024 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]