Fontos változtatásokat vezetett be a Magyar Országos Horgász Szövetség a Velencei-tavon - írta meg a szövetség közösségi médiás posztja alapján a Sokszínű Vidék.

A halak védelme

Az új intézkedés fő oka elsősorban az, hogy a ragadozó fajokat, ezen belül főleg a süllő, a csuka, valamint a balin fajtákat komolyabb védelem alá vonják. Emellett erősebb oltalmat kapnak a darabszám-korlátozással nem védett őshonos halfajok is, különösen a keszegek.

A három említett faj védelme érdekében 2024. április 30-ig ezek az állatok fogására alkalmas horgászmódszert tilos használni, aki véletlenül süllőt, csukát, vagy balint fog, annak vissza kell engednie azt a vízbe. Nem szabad megtartani őket.

A darabszám-korlátozással védett halfajokból éves területi jeggyel egy évben maximum 40 darab hal fogható ki, de balinból, süllőből, illetve csukából mindössze 10 darab zsákmányolható. A fogás maximális súlya 50 kiló lehet abban az esetben, ha nincsen korlátozással védett faj a halak között.


Ennél azonban kisebb fogást lehet hazavinni akkor, ha valaki összevont éves megyei, valamint országos horgászjeggyel rendelkezik. Felnőtt területi jeggyel ugyanis csupán napi három tartható meg a korlátozással védett fajokból. Egy-egy halból azonban maximum kettő, süllőből, csukából, valamint balinból pedig összesen csupán egy darab.

Nem védett őshonos halak

A darabszám-korlátozással nem védett őshonos fajokból napi 3 kilogramm tartható meg, emellett más szabályok vonatkoznak a gyermekhorgászokra, illetve az egy, a kettő, és a három napos területi jegyet váltókra.

Egyre komolyabb feltételek mellett szabad csak horgászni - fotó: pexels.com

A Magyar Országos Horgász Szövetség a szabályzatban nem változtat sokat, a jövőben sem szabad a széles kárász és a compó kifogását, emellett a vízminőség védelme érdekében csak megfelelő minőségű, csakis a szükséges mértékű etetőanyag használható a horgászok számára. Ebben az évben tehát biztosan nem lesz szabad szoktató etetést alkalmazni azoknak, akik a Velencei-tavon szeretnének horgászni.