|
Luczenbacher Attilához, a Helly Hansen Magyarország Kft. marketing manageréhez csatlakoztunk egy mozgalmas napon, amely során meglátogattuk a női- és férfi munkavédelmi ruhák tesztereit.
Ezúttal olyan mezőgazdasági ágazatokban dolgozó személyek tették próbára a Helly Hansen munkavédelmi cipőket, nadrágokat és kabátokat, akik nem riadnak vissza a nagy gépektől, az állatok körüli munkától és az időjárás viszontagságaitól.
– Kevesen tudják, hogy az 1877-ben alapított Helly Hansen norvég márka alapvetően munkaruházati termékeket gyártott – és csak később jelentek meg a sportruházatai.
Napjainkban az aláöltözetektől kezdve, a teljesen vízhatlan, ugyanakkor jól szellőző felsőruházatokig minden darab ötvözi a sportruházat előnyeit a munkaruházat megbízható, strapabíró funkcióival.
Első tesztelő gazdálkodónkkal, Petrovicz Attilával Luczenbacher Attila beszélgetett a traktorosok munkaruha-igényeiről és a munkaruházat kiválasztásának legfontosabb szempontjairól.
– Amíg ezek a ruhák nem voltak elérhetők számomra, mindig olyat kerestem, ami kényelmes és a munkavégzés során és akár egy 12-14 órás műszak végén is otthonosan érezzem magam benne. – mondta Petrovicz Attila.
– Mennyire fontos számodra – és a kollégáid számára – hogy ne csak kényelmes és komfortos legyen a ruházat, de jól is nézzen ki? – kérdezte Luczenbacher Attila.
– Lehet, hogy kívülállók számára különösen hangzik a dolog, de nálam a traktorosok úgy vélekednek, hogy a munkájuk nem csupán egy kötelező napi rutin, hanem annál sokkal több: hivatás.
Itt mindenki büszke a munkájára és büszke arra, hogy ilyen gépekkel dolgozhat. Akik büszkék arra, hogy ők traktorosok, azok szeretnek úgy megjelenni, ahogyan a gépeiket látják: menő színekben, vagány formatervezés mellett.
A mai világban a traktorfülke vetekszik egy iroda átlagos digitális felszereltségével. Ezzel párhuzamosan megváltozott a traktorosok ruházata is – és cseppet sem hasonlít már a régi piszkos gumicsizmás szereléshez.
A munkakörülmények megváltozása mellett a traktorosok napi rutinja azonban egyáltalán nem lett egyszerűbb. A munkaórák megnőttek, a feladatkörök kibővültek. Egyszerre kell szellemi munkát végezni és hosszú órákon át fizikai terhelést is elviselni. Pontosan ilyen sokoldalú munkaruházatra van szükség a traktorfülkében: legyen kényelmes, nyújtson maximális védelmet a nedvesség és por ellen, szellőzzön jól – és igen, az is fontos, hogy jól nézzen ki!
– Hogy vetted észre, könnyen tisztíthatók ezek a termékek?
– A mi munkánk mellett elengedhetetlen a gépek napi karbantartása és ilyenkor többnyire kenőolajokkal, zsírokkal dolgozunk. A legügyesebb gépkezelő is összekeni-, vagy összeporozza magát. Ha esik az eső, akkor kezdődik a sáros időszak. Úgy tapasztaltam a tesztidőszak alatt, hogy könnyen tisztíthatók a Helly Hansen ruhák. A párom is szereti mosni, mert nincsen túl sok dolga vele: egy egyszerű megoldással – az ő praktikájával – tökéletesen mosható és egyik napról a másikra újra használhatóvá válik. Az kifejezetten tetszik, hogy a tesztelt ruhák már többször ki lettek mosva, mégis újnak tűnnek. Az acélbetétes munkavédelmi cipő is kényelmes viselet, szintén könnyen tisztítható és megnyugtat, hogy védelmet is nyújt munka közben.
Javaslom, hogy kérdezzük meg az egyik szervizes kollégát is a véleményéről, mert ő is tesztelt egy szettet.
– Sebestyén Gergőhöz fordulunk, aki szintén egy szett cipőt-, nadrágot, pólót és kabátot tesztelt a gépjavítások során.
– A nadrággal is jó tapasztalataim vannak, mert a szerelési munkák során sokszor térdelünk a betonon vagy éppen a gép alatt, amihez protektort tudunk betenni a nadrágba.
A cipőben az acélbetét a legpraktikusabb, hiszen sokszor előfordul, hogy leesik egy-egy nagyobb fémtárgy – és még a nehezebb alkatrészek esetén is nagyon jól véd, így megússza a lábunk. A cipő viselése kényelmes és jól szellőzik. Nem izzad benne a lábam, eddig jó bizonyított.
A munkavédelmi kabát anyaga szuper – és még sosem láttam olyan egyedi megoldást, amelyet a Helly Hansen alkalmaz: Négyzet alakú kis lapocskákból áll az anyag, amely sérülés esetén gyorsan és észrevétlenül javítható!
– A munkanapunknak még közel sincsen vége, most egy horgásztóhoz látogatunk el, ahol egy visszatérő horgász tesztelte a Helly Hansen esőruházatot.
Vancsik Zoltán sporthorgászt kérdezem: Milyen szempontok szerint szoktál öltözéket választani, amikor horgászni indulsz?
– Az első, és legfontosabb számomra a cipő. Egy kényelmetlen cipőben borzasztóan rossz horgászni – hiszen a talaj egyetlenségeit, a köves parti viszonyokat egy merev talpú, nehéz cipőben nagyon rossz érzés követni. A Helly Hansen cipő – amit tesztelésre kaptam – egy nagyon puha talpú, mégis jó tapadást biztosító lábbeli. Érzem benne, hogy hol vannak olyan stabilabb pontok – mondjuk egy sziklásabb parton – ahová nyugodtan léphetek, mert stabil a talaj alattam. A cipőt valóban leteszteltem és tényleg vízálló. Nagyon könnyen tudtam tisztítani, mert egy sima kompresszorral lefújtam, amikor poros lett, és semmi más tisztítást nem igényelt.
– A Helly Hansen kabátról milyen tapasztalataid vannak? Hogyan vált be neked a horgászat során?
– Nagyon megkedveltem ezt a darabot. Sok hasonló esőruházatot próbáltam már, de a legtöbbnek nincs ilyen finom bélése és úgy kell magadról lehámoznod, lefejtened mert hozzátapad mindenhez, nem szellőzik, kényelmetlen, csörög-csattog... Ez a kabát viszont kicsit rugalmas, puhább anyagból van és tele van csomó praktikus dologgal. Itt van például egy zseb, amin ki tudod vezetni a fülhallgatót, ha szeretnéd. A zsebei nagy méretűek és van hely a csíptetős kiegészítőknek is, Nagyon hasznos a kulcstartó fül, amelyre olyan tárgyakat tudsz rögzíteni, amelyek a legfontosabbak – például a slusszkulcs. Így biztosan nem veszítem el és horgászat közben nem ázik el.
Az esőkabáton túl az esőnadrág is egy sarkalatos pontja a horgászatnak. A Helly Hansen esőnadrágnak nagyon jó szövet-tapintású anyaga van – tehát nem tapad – és a varrása is meggyőző, látszik, hogy olyan minőségben készült, ami valóban nem ázik be. Ami még számomra érdekesség volt, hogy azokon a kényes pontokon, ahol a nadrágok sérülni szoktak, ott erősített hegesztés van, ezért úgy gondolom, hogy ez jóval időtállóbb anyag, mint bármelyik másik.
– Vancsik Zoltánnak köszönjük, hogy megosztotta velünk a tapasztalatait. Végül, de nem utolsó sorban, most bájos hölgyekhez látogatunk ki egy lovardába.
Kiss Andreától kérdezem: Hogyan tudtad kihasználni a Helly Hansen női munkaruházat előnyeit?
– Nagyon örülök neki, hogy a Helly Hansen már női kollekciót is gyárt. Elsőként a munkavédelmi cipő előnyeit szeretném kiemelni, ugyanis lovas körökben elég gyakori probléma az, hogy a ló megugrik, vagy csak nyergelésnél véletlenül rálép az ember lábára, ami nagyon tud fájni. Én egy női elöl-hátul acélbetétes cipőt teszteltem és ahhoz képest, hogy acélbetétes, nagyon-nagyon kényelmes viselet. Puha belülről és abszolút jól tartja a lábat, valamint vízhatlan, de ugyanakkor szellőzik – tehát nem lesz benne nedves a zoknim, amikor a nap végén leveszem.
A kabát is tetszik, mert ki lehet nyitni a hajlatoknál a szellőző nyílásokat, így tényleg nincs fülledt érzése az embernek, bármilyen időre vált a szeszélyes tavasz. Ősszel is praktikus, abszolút szélálló, vízálló, és ami nagyon jó, hogy tele van praktikus zsebekkel – mindamellett jól is néz ki.
A nadrágnál nagy előny a dupla varrás, amely lehetővé teszi, hogy ha valaki kicsit magasabb, akkor egy pár centimétert le tudjon ereszteni a szárából és máris tökéletesen passzol méretben.
– Köszönjük a hölgyeknek a tesztelést és bízunk benne, hogy sokáig jó szolgálatot tesznek a munkaruhák.
Több mint 40 országban kaphatók a Helly Hansen felsőruházatai, aláöltözetei, sportruhái és lábbelijei, amikben a professzionális szabadtéri sportolók és lelkes amatőrök világszerte megbíznak. Ha szeretne többet megtudni a Helly Hansen legfrissebb kollekcióiról, látogasson el a www.hhworkwear.com weboldalra.