Az egyeztetésen az agrárminiszter és a brit nagykövet egyetértettek abban, hogy gazdasági kapcsolatok területén a vám- és kvótamentes kereskedelem megvalósítása a cél a brexitet követően. Az Egyesült Királyság a jövőben is fontos piaca marad a kitűnő minőségű magyar mezőgazdasági és élelmiszeripari termékeknek.
A tárcavezető reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy a két ország együttműködését erősítő úgynevezett Lánchíd Fórumon a mezőgazdaság és élelmiszeripar legfontosabb kérdései is megjelennek. Az ellátás biztonsága, a termékek folyamatos szállítása és a kereskedelem további fejlesztése mind a két ország közös érdeke – hangsúlyozta Nagy István.
A tárgyaláson a felek közös állásponton voltak az élelmiszer-termelés hatékonyságának további javításában és a versenyképesség növelésében – fotó: AM
A megbeszélésen a közös agrárpolitikával (KAP) összefüggésben a miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy a vidékfejlesztési pilléren keresztül érkező forrásokat a kormány a korábbi évek 17,5 százalékos támogatása helyett 80 százalékkal egészíti ki. Az intézkedések célja a beruházások támogatása, valamint a magyar vidék és a helyi gazdaságok versenyképességének javítása. Hozzátette: a KAP célkitűzéseivel hazánk egyetért, a megvalósítás gyorsaságát és ütemezését azonban átgondolandónak tartja.
Nagy István felhívta a diplomata figyelmét a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemre is. A miniszter szerint az oktatás és kutatás területén számos olyan lehetőség van, melyekkel összefüggésben további együttműködési lehetőségek adódhatnak a két ország között.