A MATE – az egyetemi innovációs élet serkentése és az innovatív gondolkodásmód hatékony kihasználása érdekében – Innopool Campus néven létrehozott egy hallgatói-oktatói platformot. Ennek keretében az intézmény segíti az innovációra alkalmas hallgatói ötletek kidolgozását, innovációs képzésekkel készíti fel a diákokat arra, hogy hogyan lehet piacképes termék az ötletből, hogyan szerezhetnek támogatókat, anyagi forrásokat a megvalósításukhoz, valamint segítséget kapnak az előttük álló nehézségek és akadályok leküzdésében is.

mezőgazdasági gép

Innovációs képzésekkel készítik fel a diákokat, hogy hogyan lehet piacképes termék az ötletből, hogyan szerezhetnek támogatókat a megvalósításhoz – fotó: MATE

Az Egyetemen létrejövő Innovációs Iroda a legjobb innovációs ötletek közé választotta Pintér Levente Elemér precíziós kalkulátorát is. Pintér Levente mezőgazdasági mérnöki alapszakon végzett 2018-ban, jelenleg vezetés és szervezés mesterszakon végzi tanulmányait üzletviteli tanácsadás szakirányon a MATE-n. A precíziós gazdálkodás témakörével családja mezőgazdasági kötődéséből adódóan kezdett foglalkozni, hogy segíteni tudja a vállalkozás sikerességét. A tervezett innovációs alkalmazásának köszönhetően gazdasági számításokkal segítené a megalapozott döntéshozatalt a precíziós gépek és eszközök beszerzése előtt.

precíziós gazdálkodás

A legjobb innovációs ötletek között Pintér Levente Elemér precíziós kalkulátora – fotó: MATE

A mezőgazdasági termelésben egyre nagyobb szerepet töltenek be a precíziós növénytermesztés nyújtotta eljárások. Ennek ellenére a gazdálkodóknak csak egy kisebb része használja a technológiát, mivel nem áll rendelkezésre elegendő kutatás a technológia megtérüléséről. A projekt célja egy olyan alkalmazás létrehozása, amely a precíziós növénytermesztésre történő átállás esetében pontosan megmutatná, hogy az újítások milyen ütemű megvalósítása mellett lehetséges a megtérülés.

Pintér Levente Elemér

Pintér Levente Elemér – fotó: MATE

„Az általam megálmodott precíziós kalkulátor működéséhez a gazdálkodónak fel kell vinnie a gazdaságára vonatkozó szükséges adatokat a tervezett rendszerbe. Ezáltal egyértelműen megállapítható lenne, hogy az adott beruházás hány év alatt térülne meg az adott gazdaság esetében. Az alapmodell első verziója már rendelkezésre áll, ám a projekt megvalósításának további fázisaihoz külső vállalati partnerek bevonására van szükség.”

A legjobbnak ítélt hallgatói ötletek a tavaszra tervezett döntőn kerülnek kiválasztásra, a nagyértékű pénznyereményt pedig minden díjazott a saját ötletének fejlesztésére fordíthatja.

Ez a megjelenés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemmel történt együttműködés keretében jött létre.