Hirtelen átállás

A járványhelyzet tavaly tavasszal globális lezárásokat eredményezett és a vállalatok hirtelen azzal szembesültek, hogy olyan helyzet állt elő, melynek megfelelő kezeléséhez úgy gondolták, hogy talán még 20-30 évük is lehet hátra: a munkavállalóik egyik napról a másikra nem jelentek meg a munkahelyeiken – nem tehették meg törvényesen – és az üzleti folyamatoknak mégis működniük kellett.

A home office többé már nem prémium lehetőség, hanem kényszer szülte valóság lett, és a cégeken belül mindent át kellett állítani ennek kezelésére, miközben a legtöbb terület messze nem állt rá készen. A technológia viszont szerencsére igen, bár ez önmagában nem oldotta meg a felmerülő problémákat, mondhatni csak a túlélést garantálta, mint egy búvárpipa a víz alá merült fuldoklónak. Az első két hullámot követően azok a vállalatok maradtak a felszínen, amelyek a hibrid szervezeti kultúra kialakítására voksoltak.

Digitalizációs oktatás

A Budapest Institute of Banking (BIB) az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából ingyenesen elérhető e-learning tananyagot fejlesztett „Vállalkozzon okosan!" néven, mely többek között a fentebb említett kihívásokra igyekszik választ adni a cégvezetők számára. A tananyagot nemrég újabb modullal bővítették a Szektoronkénti digitalizáció témakörében, ami IDE kattintva érhető el.

A friss tudásanyag igyekszik megvilágítani a digitalizáció nyújtotta lehetőségeket az agráriumban, az alkatrészgyártás területén, az építőiparban és a vendéglátásban tevékenykedő vállalkozásokat helyezve fókuszba.

PREGA 2022 – Precíziós gazdálkodási és agrárinformatikai konferencia és kiállítás

Időpont: 2022. február 8-9.

Jelentkezz már most!
prega.hu

„Ha átlagot kellene vonni, akkor a járványhelyzet előtt tíz vezetőből csak néhány tartotta igazán fontosnak a munkatársai oktatását, mostanra viszont komoly pálfordulás történt, mert nyilvánvalóvá vált számukra, hogy azt bele kell építeni a vállalkozás stratégiájába ahhoz, hogy a kényszerré váló digitális transzformációra szánt összeg ne elpazarolt költés legyen. Az EKKV digitális oktatás platformján eddig 1200 vállalkozó végezte el az ingyenes kurzusokat, és a regisztrációk számra 3000 fölött van. Az ehhez hasonló platformoknak, ahol a vállalkozások döntéshozói, munkavállalói, sokrétű, az iparágakat és a cégek minden területét lefedő tananyagát megtalálják, fontos szerep fog jutni, hiszen online, integráltan, komplexen, átláthatóan jutnak azonnal felhasználható információkhoz a vezetők és dolgozók egyaránt anélkül, hogy napokra ki kellene lépni a munkafolyamatokból" – nyilatkozta az IT Businessnek Fábián Gergely, Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója, a Budapest Institute of Banking vezérigazgatója.

"Az EKKV oldal információi szerint az online tanulás során a tananyag élményalapú formában kínál gyakorlatorientált ismereteket a szakma legjobb előadóitól."

9 modul

Az agráriumban dolgozók számára is fontos Digitalizáció modulban bemutatásra kerül milyen trendek és technológiák terjednek ma általában a piacon, és milyen szemlélettel, módszerekkel lehet a lehetőségeket kiaknázni. Ebben a modulban részletesen és közvetlen példákon keresztül megismerhető, hogy milyen digitális eszközök bevezetésével, milyen hatás érhető el a 4 legnagyobb KKV szektorban.

A teljes 9 modulos online képzés a digitalizáció és a generációváltás által érintett minden témában átfogó tudással látja el a résztvevőket. A teljes kurzuskínálat időtartama 70 óra, amely lehetőséget biztosít a résztvevőknek, hogy a 9 különböző témakört mélyebben tanulmányozzák, és részletes példák segítségével gyakorlati ismeretekre tegyenek szert.

Az EKKV oldalon keresztül az alábbi modulok érhetőek el:

  1. modul Üzleti innováció
  2. modul: HR kihívások és agilis átalakulás
  3. modul: Digitalizáció
  4. modul: A közvetlen vezetés átadása
  5. modul: Belső és külső kommunikáció
  6. modul: Változásmenedzsment
  7. modul: Nemzetközi kapcsolatok és terjeszkedés
  8. modul: Pénzügyi tervezés és finanszírozás
  9. modul: Szektoronkénti digitalizáció

Ebben megismerhető, milyen lehetőségeket és veszélyeket jelent az agrárium, az alkatrészgyártás, az építőipar és a vendéglátás számára a digitalizáció. Széleskörű hazai iparági tapasztalattal rendelkező és a modern technológiák alkalmazásában úttörő szakértők ötvözött tudásán alapuló megvalósítható projektötletek kerülnek bemutatásra.

10. modulként nemsokára érkezik majd a: Fenntartható vállalkozás modulja is.

És végül amire mindenki várt

Az agrár-digitalizációt is magában foglaló 9. modulban az alábbiakról hallhatunk:

  • Miért fontos az agrár szektor digitalizációja, mit érhetünk el vele?
  • A hazai agrárium jelenlegi állapota
  • Élelmezési problémák megoldása
  • Precíziós gazdálkodás
  • Robbanás előtt: drónok a mezőgazdaságban
  • Önvezető járművek a gazdaságokban
  • Robotizáció
  • Istálló mikroklímamérés érzékelőkkel
  • Beltéri farmok és egész éves termesztés
  • A digitalizáció lehetőségei és előnyei az élelmiszeriparban

A BIB projektje az első, ingyenesen elvégezhető komplex online képzés a digitális transzformáció és generációváltás témakörében Magyarországon.

(Forrás: EKKV)