A NAK TechLab egyetemi ötletversenye is ezt a folyamatot erősíti; a harmadik éve megrendezésre kerülő verseny a felsőoktatásban részt vevő hallgatókat – nem csak agrár szakirányon tanulókat – szólítja meg, akik innovatív ötletükkel válaszolnak az agráriumot érintő kihívásokra. „Hiszünk abban, hogy az innováció a felsőoktatási intézmények berkein belül gyökerezik. Ezt a gondolatot erősítve rendezzük meg minden évben egyetemi agrárinnovációs ötletversenyünket is, hogy a fiatalok figyelmét az agráriumban rejlő lehetőségekre fordítsuk és megalapozzuk az agrárszektor jövőbeli fejlődését, a fiatalok támogatásán keresztül” – hangsúlyozza Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.
A május 11-én megrendezésre kerülő beszélgetés célja, hogy a fiatalok figyelmét az agráriumra irányítsa; bemutassa, hogy a folyamatban lévő agrárképzési átalakítások milyen jövőbeli lehetőségekkel járnak. Szó lesz a jelenlegi képzési rendszer fejlesztendő területeiről, illetve a gyakorlati oktatás (például nagyvállalati duális képzések, tanműhelyek) korszerűsítéséről, valamint az innovációs és digitalizációs folyamatok integrálásról az oktatási rendszerbe. A rendezvény nyitott, bárki számára megtekinthető a Facebookon. A rendezvény időpontja: 2021. május 11., 18:00-19:00 óra
A beszélgetés résztvevői:
- Csányi Sándor, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke – Mezőgazdasági és élelmiszeripari befektetőként szerzett tapasztalataival és széles körű tudásával a MATE folyamatos fejlesztésén, az agrárképzés korszerűsítésén és versenyképessé tételén, továbbá a kutatás feltételeinek megteremtésén dolgozik. Az intézmény hosszú távú célja bekerülni a világ 100 legjobb agrárfókuszú egyeteme közé, ezzel támogatva a fiatalok innovációs hajlandóságát és a hazai agrárszektor fejlődését.
- Posta Donát, a SMAPP Lab ügyvezetője és társalapítója – Két társával együtt alapította meg az agrárdigitalizációs SMAPP LAB startupot, miután részt vettek a NAK TechLab első egyetemi ötletversenyén. Annak ellenére, hogy nem agrárképzésben tanul, úgy gondolta: tudását az agrárszektorban is érdemes kamatoztatnia. A beszélgetés során elmondja, milyen kihívásokat és inspirációs forrást tartogatott számára az új terület, miért érdemes ezt az ágazatot választania ma egy fiatalnak.
A beszélgetést Győrffy Balázs, a NAK elnöke vezeti. Az élő közvetítést a NAK TechLab és a Design Terminal Facebook oldalán lehet követni. Az esemény itt érhető el. A rendezvényt megelőzően és közben egyaránt lehetőség lesz kérdéseket is feltenni a komment szekcióban.
Indexkép: Hoffmann László