Heti gépészeti hírösszefoglalónk következik:
Pénteken egész napon át tartott a X. AGROBÉKÉS Nyílt Nap, amely négy állomáson, álló gépbemutató-sorozatokkal kezdődött. A délutáni gyakorlati gépbemutatón show-elemekből sem volt hiány: A Case IH Quadtrack egy földdel betemetett kacsatojáson is keresztülhaladt úgy, hogy annak nem esett bántódása – de az új Case IH Optum is dolgozott a szántóföldön.
Az Agroinform.hu élő adásban jelentkezett be a helyszínről, – és ez a felvétel megtekinthető a Facebook oldalunkon addig is, amíg a kisfilmünk elkészül a rendezvényről.
A 23. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok egyik legnagyobb gépészeti kiállítója idén is az AXIÁL Kft. volt. A rendezvényen több díjat is kiérdemelt a társaság traktorcsaládokkal - és munkaeszközökkel egyaránt.
Magyar Növénytermesztésért Termékdíj Pályázat 2016, Technika-Technológia kategóriájában az AXIÁL Kft. által forgalmazott CAMSO márkájú gumihevederes járószerkezet ért el első helyezést.
Érdemes megnézni az eszközről készített videónkat:
Csomagolástechnikában, valamint kis- és nagyüzemi élelmiszeripari gépekben is büszkén állíthatjuk, hogy "nagyok vagyunk", hiszen a DOROTI Pack Kft. magyar fejlesztésű és gyártású csomagológépéről a Csomagolási Világszövetség tavaszi ülésén is előadást tartott.
Még mindig tart a Krone Show-mánia, hiszen rövid idő alatt, rekord nézettséget kapott a Valkon Kft. kisfilmje. Most újra megmutatjuk a videót, hátha van olyan olvasónk, aki még nem látta és szívesen megnézné:
Precíziós gazdálkodás, innovációk és gépészeti újdonságok terén sem volt hiány a héten:
A vezető francia ipari szakújság, a “L’Usine Nouvelle” díját a gyár a hatékonyság, minőség, versenyképesség és a piaci részesedés jelentős növelése végett kapta.
Érdekes cikk látott napvilágot a precíziós gazdálkodás témakörében:
A gép- és eszközbeszerzések, valamint az informatikai háttér megtervezése során fontos szempont, hogy mindezek képesek legyenek kezelni a különféle precíziós megoldásokat. A differenciált tápanyag-kijuttatás, az automata kormányzás, a szakaszvezérlés, a GPS-alapú talajminta-vételezés, a hozam- és applikációs térképek készítése mellett az egyik legjelentősebb feltétel az egyes táblákon történő műveletek dokumentálása, csoportosítása és az ebből kinyert információ feldolgozása...