A Lemken idén is újdonságok hadával érkezik az Agritechnica kiállításra, Hannoverbe. A fejlesztések érintették az elektronikai megoldásákat, illetve teljesen új gépek is megjelennek a kínálatban. Talán az egyik legígéretesebb mind közül a Lemken iQblue névre hallgató munkaeszközautomatizáló egység. A fejlesztés új írányt mutat az agrárgépészet számára, ahol az automatizálás és a digitalizáció lassan megkerülhetetlenné válnak. De hogyan jön össze az eke az automatizálással?

Lemken

Lesz mit nézni a Lemken standján.

Ezüstérem az egyszerű, költséghatékony megoldás miatt: iQblue connect

Nem olyan rég még az adatok cseréje, importálása a munkagépek és Farm Management programok között elérhetetlennek tűnt a legtöbb gazdálkodó számára. A piacon elérhető megoldások eddig vagy túl költségesek vagy túl bonyolultak voltak. Ezért a Lemken kifejlesztette a iQblue connect-et, ez egy sokoldalú, akár utólag is felszerelhető szett, amely

a meglévő technológiát intelligens gépekké alakítja át, ezzel lehetővé téve a modern gazdálkodást.

A traktor munkagépvezérlő funkcióját (TIM) kihasználva számos beállítás automtizálható még egy egyszerű munkagép esetén is. Továbbá az adatok rögzíthetőek egy digitalis dokumentációban.

A TIM azt jelenti, hogy a traktor képes lesz olyan beállításokat elvégezni a munkagépen amire a parancsot a munkagép (!) adja neki.

iQblue

Meglévő gépét egyszerűen teheti "intelligenssé".

A gépkezelőnek többnyire csak egy egyszerű iQblue connect modulra van szüksége, amivel több munkagéppel tud kapcsolatot teremteni. A modul a tractor ISOBUS hálózatához csatlakozik. További hasznos lehetőség a GPS és a mobiladat továbbítás is például a Farm management programok számára. Az adatok továbbítása az agrirouteren keresztül történik, ahol

a gazdálkodó, bérvállalkozó vagy akár a softverek applikációi adatokat tudnak egymás közt megosztani, vagy akár kinyerni.

A tervezett felhasználás függvényében szenzor (szenzorok) van telepítve a munkagépre, amely folyamatosan adatokat ad át az iQblue connect modulon keresztül. Nincs szükség más átalakításra, hiszen a traktort használjuk a munkagép pontos beállításához.

Az első elérhető verzió például lehetővé teszi, hogy egy ekére egy szenzort elhelyezve nyomon lehessen követni az aktuális munkaszélességet. Az  iQblue connect ezután kikalkulálja a GPS adatok alapján, hogy mi lenne a kívánt munkaszélesség, amely adatot továbbítva a traktornak parancsot ad a munkaszélesség megfelelő értékre történő beállítására egy az ekén található fogásszélesség-állító munkahenger segítségével.

A rendszerrel számos beállítás automtizálható még egy egyszerű munkagép esetén is.

A félig függesztett szántóföldi kultivátorok esetén a munkamélységet felügyeli egy szenzor. Az iQblue connect megkapja a térképet az agriroutertől az előre meghatározott munkamélységekkel, és az aktuális értékeket figyelembe véve küld utasítást a traktornak a munkamélység megváltoztatására. További funkciók más munkagépek esetén még fejlesztés alatt állnak.

A gazdálkodóknak mindössze egy egyszerű iQblue connect modulra van szükségük, hiszen ez az egység könnyedén, egyedi szerszámokat nem igénylő módon átvihető más munkagépekre is. A rendszer a csatlakozást követően rövid időn belül, automatikusan felismeri a munkagépet.

A LEMKEN azért kínál előremutató, alacsony beruházási igényű megoldást, mert így ezen elektronikai egységek lehetővé teszik egyszerű munkagépek széleskörű automatizálását. Az iQblue connect rendszer lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy vele együtt “növekedjenek”, hiszen a jövőbeni új funkciók bármikor telepíthetőek lesznek.

Lemken Juwel 10 – nincs Hannover új eke nélkül!

A Lemken folyamatosan átnevezi az Opal ekecsalád tagjait. Az új ekék neve a már jól ismert Juwel. Most a Magyarországon sem véletlenül népszerű Opal 9-es család helyett mutatják be a Juwel 10-es szériát.

A Juwel 10 sorozattal a LEMKEN a legnagyobb teljesítményű függesztett váltvaforgató ekét mutatja be 7-fejes kivitelig, mely kifejezetten a nagy teljesítményű traktorokhoz és a legkeményebb üzemeltetési viszonyokhoz lett kifejlesztve.

Juwel 10

Ezek a Lemken legnagyobb teljesítményű függesztett váltvaforgató ekéi.

A sorozat modelljei a választott felszereltségtől és az ekefejek számától függően akár 450 LE-ig terjedő teljesítmény-tartományban érhetők el. Tarlónjáró kivitelben az eke akár négy méter szélességű, széles abroncsokkal szerelt vagy hevederes traktorral is üzemeltethető. A 160 x 160 mm váz és a 130 mm átmérőjű átfordító tengely a Juwel 10-et valóban robusztussá teszi, mely a legnehezebb körülményekkel is megbirkózik.

Lemken Juwel

A Juwel 10 a legkeményebb üzemeltetési viszonyokhoz lett kifejlesztve.

Az eke függesztőtornyon lévő csillapító munkahenger csökkenti a terhelést a traktoron és védi a részegységeket a forgón történő munkavégzés és szállítás során. A szállítási funkció kényelmes, mivel a hárompont orsót nem kell kikötni a közúti szállításhoz. A tarlónjáró üzemmód úgy van megoldva, hogy mindig elegendő távolság marad a barázda szélétől.

Ha bizonyos talajviszonyok esetén a talajfelszín nem teszi lehetővé a megfelelő tapadást, a Juwel 10 gyorsan átállítható barázdában történő szántáshoz. A megfelelő visszatömörítés érdekében a Juwel 10 ideálisan kombinálható a rászerelhető kivitelű FlexPack elmunkálóval, amely automatikusan igazodik az eke munkaszélességéhez.

A Juwel 10 már rendelhető!

Ultrasekély talajművelés tárcsákkal és kapákkal!
A Lemken egy új termékkel, a Koralin bevezetésével szélesíti a tarlóművelő gépeinek kínálatát.

Az új kultivátorcsalád egy teljesen újszerű művelőelem-kiosztással robban be a piacra, hiszen egy gépen belül megtalálhatóak a tárcsák és a kapák, melyekkel ultrasekély tarlóápolás végezhető. Ez a kialakítás lehetővé teszi, hogy akár kigyomosodott vagy nagy tömegű tarlómaradvány esetén is hatékony talajmunkát tudjunk végezni.

Koralin

A Koralin kigyomosodott vagy nagy tömegű tarlómaradvány esetén is hatékony munkát végez.

A Lemken Koralin új trendet teremt, hiszen a művelőelemek kiosztása is egyedi: a tárcsák a kápák elé lettek elhelyezve, így akár száraz körülmények közt is hatékonyan dolgozhat a kultivátor, hiszen a kapák már a fellazított talajrétegek alá nyúlnak, és egyneletesen, mélyebben dolgoznak. Ezáltal aprómorzsás, szebb talajfrakciót kapunk, nem beszélve arról, hogy a kopás jelentősen csökken.

A kopóelemek élettartama akár a háromszorosára is nőhet!

A tárcslapok a Heliodor 9-nél már bizonyított 510 mm átmérőjűek és gömbsüveg kialakításúak. A tárcsalapok tökéletes, aprómorzsás rögfrakciót képeznek, akár kötött talajokon is kíváló a munkájuk.

Lemken

Egy gépen belül megtalálhatóak a tárcsák és a kapák, melyekkel ultrasekély tarlóápolás végezhető.

A kapákon szárnyas művelőelemek találhatóak. A kapák osztástávolsága 30 centiméter, oldalanként 2,5 centiméteres átfedéssel. A kapák három gerendelyen helyezkednek el, szimmetrikus elosztásban. A váz védelme érdekében a túlterhelés elleni védelem itt spirálrugókkal lett kialakítva. A kapák munkamélysége 2-10 cm között állítható. A kapákon keményfém felrakások találhatóak melyek növelik az élettartamot, csökkentik a költségeket.

Az új Lemken Koralin sekély kultivátor 6,6 és 8,4 méteres munkaszélességben lesz kínálatban. Az értékesítés már 2020-ban megkezdődik limitált darabszámban.

Lemken

A kapákon keményfém felrakások találhatóak melyek növelik az élettartamot.

További újdonságokat láthatnak közvetlenül a kiállításról élő Facebook videóban november 13.-án és 14.-én!

Érdeklődni a Lemken termékeiről a következő elérhetőségeken lehet:
Szrnka Péter Dunától-Keletre: +36/30-852-5787
Póczik Balázs Dunától-Nyugatra: +36/30-748-5380

Vagy kattintson ide:
www.lemken.com/hu
facebook.com/LEMKEN.Hungary/