A verseny arra ösztönzi őket, hogy az olyan kis gazdaságok igényeire is gondoljanak, amelyek nélkülözik a fiatal munkaerőt – írja a Syngenta blog. Magyarán: a farmer fiai-unokái már nem a földeken dolgoznak.
A képen látható 2 méter átmérőjű SkymatiX drón az egyik példa az új fejlesztésekre. A távirányító képernyőjén látható a repülő drón helyzete a permetezendő tábla fölött, és nagyjából negyedóra alatt végzi el a permetezővel a hátán a sorok között ballagó ember egész napi munkáját – írta a Yomiuri Shimbun a bemutatóról szóló riportjában. Azonban az ilyen drónok legalább 3 millió jenbe kerülnek (7 millió forint).
A drón körülbelül negyedóra alatt végzi el a permetezővel a hátán a sorok között ballagó ember egész napi munkáját
A tokiói Nileworks Inc. drónja a növényvédő szerek mellett műtrágyát is permetezhet, miközben kamerájával ellenőrzi a rizsültetvény állapotát.
"A mezőgazdaság rövidesen a legmodernebb ágazat lesz, amely vonzza a fiatalokat" – mondta derűlátóan a Nileworks elnöke, Hiroshi Yanagishita.
Egy másik cég, a Kubota Corp. arra törekszik, hogy olyan rendszert hozzon létre, amely a drónoktól kapott képeket elemezve értékelje a növények fejlődését és egészségi állapotát, és az adatok alapján egy mesterséges intelligencia dönt arról, hova és milyen munkára irányítsák az automata traktort.
|