A "TSZ-időszak" után kialakult és egyre hatékonyabban működő gazdaságokban csak az infrastruktúra folyamatos növelésével képesek a gazdák követni a fejlődést. Erre láthatunk jó példát a Kereki Korona Zrt.-nél, ahol a több évvel ezelőtt választott Frisomat acélcsarnok jó döntésnek bizonyult. A beruházás 2008-ban a búza, kukorica, árpa, mustár tárolás céljára 2 donga szerkezetű 750 m2-es Omega terménytároló csarnok megépítésével indult. A gazdaság fejlődése két évvel később már újabb acélcsarnok építését igényelte, míg most májusban készült el a negyedik, immár Omega Plus típusú csarnok.
A Kereki Koronánál kedvelik a Frisomat acélcsarnokokat
A negyedik, Omega Plus csarnok csupán pár hónapja készült el, ezért a beruházási tapasztalatokról még friss élményekkel rendelkezik a megrendelő, aki először a kivitelezők szakszerű és gyors munkáját emelte ki. A terménytároló az eddigiekhez hasonlóan 6-8 ember 2 heti munkájával épült fel. A cégvezető így fogalmazott: „Örültem az ismerős arcoknak a kivitelezés során, sőt a műszaki vezetővel is jó kapcsolat alakult ki. Ezt nagyon fontosnak éreztem, tudtam, hogy ismét elégedett leszek az eredménnyel.”
A Kereki Korona Zrt. telephelyén használt Frisomat csarnokok időtállóságát bizonyítja az a tény is, hogy 2008. óta nem kellett hozzányúlni az elsőként elkészült csarnokokhoz. Most pedig az új csarnok építésével párhuzamosan mód nyílt a karbantartási munkákat költséghatékonyan elvégezni, ami mindössze a bevilágítók cseréjéből állt. Bár a cég 6 év garanciát vállalt azokra, most is csak azért kellett cserélni, hogy az elvékonyodott bevilágítókon egy komolyabb jégeső nehogy kárt tegyen.
Miért pont Omega?
Az íves donga szerkezetű Omega csarnok rendkívül népszerű mezőgazdasági feladatok ellátására, gép- és terménytárolásra is. Béres András cégvezető a kedvező alapanyag felhasználást, az egyszerű vonalvezetést és a költséghatékony kivitelezést emelte ki, amikor a beruházásról kérdezték. Az első csarnok kiválasztása előtt szétnéztek a piacon, de nemcsak a kedvezőbb költségek miatt választották a Frisomat acélcsarnokot, hanem a donga szerkezet formája is megfelelőbbnek tűnt, mint a hagyományos vasvázak. „Elégedettek voltunk a Frisomat csarnokaival, a további beruházások esetén sem gondolkodtunk másban, ez az utolsó csarnok, ami elfér erre a telephelyre, így könnyen döntöttünk a már jól bevált és számunkra megfelelő műszaki színvonalú Frisomat csarnok mellett.”
Omega plus: egyszerű forma, magas műszaki színvonal
Az Omega csarnok fő vonzerejét hosszútávon is az egyszerűsége jelenti, akár hosszútávra, akár ideiglenes tárolásra használják: festve érkeznek a helyszínre az íves acélszerkezet elemei, az előre elkészített faszelemeneket gombásodás ellen impregnálják, az acél hullámlemez burkolatot pedig a Frisomat gyártja íves kivitelben, melyhez választhatóak széles tolókapuk vagy tető-felülvilágító elemek.
Ennek a kedvelt alaptípusnak továbbfejlesztett változata az Omega Plus, aminek a főtartószerkezete már teljes egészében tűzihorganyzott, hidegen hengerelt vékonyfalú acél, ami műanyag bevonatos acél hullámlemez burkolatot kapott. Ezek időtállóságot és szélsőséges időjárás esetén is védelmet biztosítanak az épületnek. A csarnok hossza gyakorlatilag korlátlan lehet a 4 méterenkénti keretállás-távolsággal, a szélessége pedig 12-20 méter között mozoghat, 5,7-6,5 méter közötti belmagassággal.
És hogy miért is közkedvelt az acélcsarnokok használata terménytárolóként, állattartó csarnokként, géptárolóként vagy akár lovardaként? A Frisomat előre legyártja az elemeket, a szakképzett szerelői pedig gyors és megbízható munkával összeszerelik, így készülhet el akár 2-3 hét alatt is a költséghatékony csarnok, igazodva a mezőgazdasági termelés szezonalitásához.
További információért látogasson el a www.frisomat.hu weboldalra.