A nyerteseket december közepén hirdetik ki, a díjakat pedig az AGROmashEXPO, AgrárgépShow ünnepélyes megnyitóján adják át, 2020. január 22-én.
ÚJ PÁLYÁZATI FELTÉTELEK
Idén módosítottak a pályázati feltételeken, és a zsűrizés folyamatán is. Ezért nagyon fontos, hogy minden jelentkező figyelmesen olvassa el a kiírást és pontosan kövesse a pályázat feltöltéséhez kapcsolódó instrukciókat.
A digitalizáció térhódításával párhuzamosan tavaly számos olyan pályamű érkezett be, amely smart technológiára épülő megoldást kínált a gazdálkodóknak, így a szervezők „Digitalizáció” néven új pályázati kategóriát vezettek be.
Újdonság, hogy a pályázóknak minimum 1000 karakterben meg kell fogalmazniuk azt, hogy termékük milyen kiemelkedő újdonsággal bír, miért tartják díjazásra érdemesnek.
Tavaly az AXIÁL Kft. CLAAS TUCANO 450 kombájnja kapta meg a nemzetközi nagydíjat.
VÁLTOZÁSOK A ZSŰRIZÉS FOLYAMATÁBAN
A pályázatok zsűrizése során nagyobb hangsúlyt kap a termék újdonság tartalma, így a bírálati szempontok az alábbira módosulnak:
• a termék újszerűsége 40%,
• a termék környezetre gyakorolt pozitív hatása 20%,
• a termék innovációjának hatása a mezőgazdasági technológiákra 25%
• a termék kivitele és alkalmazhatósági értéke 15%
Fontos, hogy azt a pályázót, aki nem tölt ki minden kötelező pontot, kizárják a versenyből.
Az eddigiek mellett szintén pozitív változás, hogy azok a pályázók, akik korrekt pályaművet nyújtanak be, de nem részesülnek díjazásban Emléklapot kapnak.
Továbbra is csak azok a termékek nyerhetnek díjat, amelyeket bemutatnak a január 22-25. között az AGROmashEXPO AgrárgépShow kiállításon.
A ZSŰRI TAGJAI
A Hazai és Nemzetközi Termékfejlesztési Díj verseny 22 tagú zsűri csapata olyan neves szakértőkből áll, akik gyakorló gazdálkodók, kisebb-nagyobb gazdaságok vezetői, tulajdonosai, műszaki szakemberek, szakiskolai és egyetemi oktatók.
A zsűrit többek között olyan nevek fémjelzik, mint: Antos Gábor, Bodnár Lajos, Hajdú József, Huszár Jenő, Dr. Jóri J. István, Dr. Milics Gábor, Mikó Ferenc, Prof. Dr. Szabó István, Petőházi Tamás.
A zsűrizés két fordulóból áll:
• Először egy pályázatot három zsűritag értékel saját szakterületük alapján, de egymástól függetlenül.
• Majd az értékeléseket személyesen is megvitatják a Hungexpo képviselőinek jelenlétében.
A zsűri tagjai látnak minden pályázatot, de értékelni csak azt tudják, amelyet számukra a verseny koordinátora (Hatala László) kijelölt. Minden évben komoly, sokszor órákon át tartó izgalmas szakmai vitákat követően hirdetik ki a nyertes pályaműveket.
Bővebb információ a nevezésről a www.termekfejlesztesidij.hu oldalon érhető el.