2025-ben az ADAMA új gombaölőszerrel jelentkezett a piacon. Ez egyrészt tradicionális megoldást kínál, mivel két jól ismert hatóanyagra épül. Ezek a strobilurinok egyik legnagyobb juvenilitást fokozó képviselője, az azoxistrobin, másrészt a klasszikus azolok legújabb sztárja, a protiokonazol. Másrészt innováció a javából, mivel ezeket, a saját kategóriájukban piacvezető hatóanyagokat ilyen összetételű gyári kombinációban még nem próbálhattuk ki.

Az ADAMA gyártási, formulázási technológiája közismert és elismert a növényvédő szerek piacán.

adama

 Fotó: ADAMA Hungary Zrt.

Miért is van szükség egy ilyen gyári kombinációra, amikor a két hatóanyag külön-külön több éve elérhető?

Az új hatóanyagok piacra jutása az Európai Unióban a rendkívül szigorú és hihetetlenül költséges engedélyezési eljárás következtében szinte lehetetlen küldetés. A kipróbált, piacvezető anyagok kombinációja viszont jelentős hozzáadott értéket képvisel. A gyári kombináció biztosítja a termék két hatóanyagának kompatibilitását. Két külön termék esetén előfordulhat, hogy a formulázás, a különböző vivő és segédanyagok egy oldatba kerülése esetén hatáscsökkenés lép fel. Ez valós lehetőség, amivel nem tudunk előre kalkulálni.

Amikor pedig az oldatba beleteszünk a gombaölő szer mellé egy rovarölő szert, + egy regulátort, + egy levéltrágyát vagy stimulátort, stb., és elvárjuk, hogy minden komponens tökéletesen felszívódva tegye a dolgát, anélkül, hogy a kultúrnövénynek stressz és/vagy perzselést okozna, eszembe jut a zöldkönyves tanfolyamok első órája, ahol elmondják, hogy lehetőleg három komponensnél többet ne tegyünk az oldatba, mivel csökkenhet a hatás és perzselést okozhat. Tehát az egymást jól kiegészítő hatóanyagok kiváló minőségű gyári kombinációja hiánypótló és szükséges innováció.

adama


adama

adama


Fotók: ADAMA Hungary Zrt.

Mit is tud a Maxentis?

Gabonákban a szárbaindulás végétől a virágzás végéig gyakorlatilag minden fontos betegség ellen teljes körű védelmet ad. Ez búzában 7, engedélyokiratban felsorolt betegséget jelent, köztük a szeptóriával, sárgarozsdával, fuzáriummal, árpában 5, köztük a ramuláriás levélfoltossággal, tritikáléban 2 és rozsban 2 nevesített gombabetegséggel.

A két hatóanyag eltérő hatásmechanizmusából adódóan lényegesen hosszabb időnk van a beavatkozásra, mivel egyik korábbi, másik későbbi stádiumban blokkolja a betegségek kifejlődését. Ezzel együtt a kijuttatást lehetőség szerint megelőzően javasoljuk. Mi van akkor, ha mégsem valósulna meg a fertőzés? Ilyenkor sok gombaölőszeres védekezés úgy működik, mint a biztosítás: ha nem következik be a biztosított esemény, akkor a pénzen csupán a nyugalmunkat vásároltuk meg. A Maxentis nem ilyen! Zöldítő, juvenilizáló hatása olyan terméstöbbletet biztosít, hogy fertőzés mentes körülmények esetén is biztosan megtérülő beruházás.

Repcében a szklerotínia ellen – az erős zöldítő hatására is tekintettel – a virágzás első felében használjuk, maximum, amíg a becők 30%-a elérte a végleges nagyságot.

Napraforgóban az alternária és a szklerotínia ellen is védelmet nyújt, megelőző módon, az első gombaölőszeres kezelésre javasoljuk.


Az ADAMA több csomagajánlatban is szerepelteti a Maxentist, mivel célunk, hogy a partnereink minél kedvezőbb áron jussanak hozzá új vezértermékünkhöz a gombaölő szerek piacán. Napraforgó-termesztőknek a Racer + Maxentis, gabona- és repcetermesztőknek pedig a Klartan + Maxentis csomagunkat ajánljuk.

Ne hagyd, hogy a gombák irányítsanak!

Válaszd a Maxentist, és tedd a gombákat múlt időbe.


céglogó