Hamarosan itt a húsvét, és mint minden ünnep alkalmával, ilyenkor is érdemes feldíszíteni az otthonunkat. A díszek segítségével könnyebben rá tudunk hangolódni az ünnepekre, és a nagy, családi találkozókhoz is méltó keretet ad az ünnepi dekoráció.
A kertet és a lakást is díszítsük fel, sőt, akár még az ünnepi ételeket is dekorálhatjuk a húsvétnak megfelelően. Ezek mind hozzáadnak a hangulathoz, és vidámságot hoznak az ünnepbe.
1. Állíts tojásfát!
Húsvétkor hagyomány a fák és bokrok feldíszítése. Ez a szokás német területről ered, és évszázados hagyományokra tekint vissza. Azon kívül, hogy a kertünk fáit és bokrait feldíszítjük, az otthonunk díszeként is állíthatunk tojásfát. Ehhez leggyakrabban barkát szoktunk használni, és arra akasztjuk fel az apró, festett tojásokat, apró kiscsibéket, nyuszikat, és egyéb, húsvéttal kapcsolatos díszeket.
A húsvét a dekorációval válik igazán színessé és vidámmá. Fotó: 123rf.com
A legjobb, ha az ágakat egy jó magas vázába helyezzük el, és így kerülnek rájuk a kis díszek. Akár kis ruhacsipeszeket is befesthetünk, és ragaszthatunk rájuk húsvéti motívumokat, így a barka azon részeit is fel tudjuk díszíteni, ahová nem tudnánk tojásokat felakasztani.
2. Készíts húsvéti kopogtatót
Az első, amit a vendégeink meg fognak látni, az az otthonunk bejárata. Éppen ezért, ha azt szeretnénk, hogy rögtön a belépéskor ünnepi hangulatba kerüljenek, készítsünk egy vidám, húsvéti kopogtatót a bejárati ajtóra.
Ehhez egy koszorúalapra lesz szükségünk, amelyet ezután bármivel díszíthetünk, amit csak találunk, és aminek köze lehet a húsvéthoz. Ha egy szép, tavaszi színben pompázó, vastag szalaggal betekerjük, az nagyon jó alapot adhat a díszítésre. Erre már bármit ráragaszthatunk. Kiváló lehet néhány szárított virág, de a festett tojás összetört héja is nagyon szépen mutat, mozaikszerűen ráragasztva a koszorúra.
Készíthetünk rögtön kettőt is, és az egyiket az ajtóra akaszthatjuk, a másik viszont a családi asztal közepére kerülhet asztaldíszként. Ebbe helyezzünk gyertyákat, hogy még hangulatosabb legyen az étkezés. Tehetünk rá apró nyuszifigurákat, kiscsibéket, bárányt, mindent, aminek csak köze van a húsvéthoz. Ne féljünk a színektől sem, hiszen a húsvét és a tavasz a vidám színektől lesz csak igazi.
3. Készíts tojásmécsest
Ehhez semmi másra nincs szükségünk, mint hogy a húsvéti sütikhez elhasznált tojások feltört héját befessük, majd kanócot tegyünk bele, melyre gyertyaviaszt öntünk. Kiváló dísze lehet az ünnepi asztalnak, azonban, ha meg is akarjuk gyújtani, akkor mindenképp tegyünk alá egy kis tálat, és ne hagyjuk őrizetlenül, amíg ég.
4. Készíts lufis dekorációt
Válasszunk egy citromsárga lufit, fújjuk fel, és rajzoljunk rá szemeket és csőrt. Máris kész a húsvéti kiscsirke. Ha pedig fehér lufit választunk, rajzoljunk rá szemeket, orrot és egy jó nagy fogat, majd készítsünk két fület papírból, és ragasszuk fel a lufira. Már készen is van a nyuszi. Egy még egyszerűbb verzió, ha a két fület tesszük csak fel, és a lufi közepére egy gömb alakú bojtot ragasztunk. Kitaláltad már? Igen, igen! Ez a nyuszi lesz hátulról.
A húsvéti ételeket is dekorálhatjuk. Fotó: 123rf.com
5. Készíts tojásgirlandot
A girland nem csak karácsonykor mutat jól, hanem húsvétkor is. Ehhez nem kell mást tennünk, mint egyforma nagyságú tojás formákat kivágni papírból, melyeket szépen kifestünk. Miután elkészültek, hajtsuk ketté, élezzük le a felezővonalaknál, majd ragasszuk össze őket. Díszíthetjük vele a lakás bármely pontját, és akár az ajtófélfára is ráragaszthatjuk.
A lehetőségek korlátlanok, és csakis a képzeletünk szabhat nekik határt. Ráadásul a gyerekeket is nyugodtan bevonhatjuk az ünnepi készülődésbe, hiszen nagyon vidám órákat fogunk így együtt tölteni, és egészen biztosan nagyon büszkék lesznek a végeredményre.