Megjelent a GINOP Plusz-1.2.4-24, azaz a “Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban” pályázat. Ugyan ez a pályázat nem a mezőgazdasági fejlesztéseket támogatja, mégis releváns lehet rengeteg vállalkozásnak, ugyanis azok a mezőgazdasági tevékenységet végző vállalkozások is pályázhatnak, akiknek a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevételének kevesebb, mint 50%-a származott mezőgazdasági termelésből. Illetve jövő héten egy újabb, jelenleg elérhető és nem kifejezetten mezőgazdasági pályázat részleteit is bemutatjuk, ugyanis megjelent a DIMOP Plusz-1.2.6-24 program, ami a mikrovállalkozások digitalizációs fejlesztéseit támogatja az Észak-Alföldi, Észak-Magyarországi, Dél-Dunántúli és a Dél-Alföldi régiókban.
A támogatásból finanszírozható az új eszközök, gépek beszerzése, az új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása is – fotó: pixabay.com
A GINOP Plusz-1.2.4-24 részleteiről Miklovicz Pétert, a Gordius Solutions Tender Kft. ügyvezetőjét kérdeztük, aki már több, mint 10 éves tapasztalattal rendelkezik a pályázatok területén. Ez a pályázat főleg a vidéki térségek gazdasági fejlesztésére fókuszál, cél a vidék népességmegtartó erejének növelése az ott működő vállalkozások üzleti és működési feltételeinek javításán keresztül.
Támogatás a hátrányos helyzetű régiók vállalkozásainak!
Azoknak a mikro- és kisvállalkozásoknak ajánljuk a pályázatot, akik vidéki térségben tevékenykednek, és szeretnének fejlődni, gépeket vásárolni, építkezni, korszerűsíteni.
A feltételek szerint olyan Magyarországon székhellyel rendelkező egyszeres vagy kettős könyvvitelt vezető egyéni vállalkozó, gazdasági társaság, egyéni cég igényelheti a támogatást, amely rendelkezik legalább 1 lezárt teljes üzleti évvel és a támogatási kérelem benyújtását megelőző évben az éves átlagos statisztikai állományi létszáma legalább 1 fő volt. Fontos, hogy a vállalkozásnak a 4 leghátrányosabb helyzetű régió (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország) és/vagy a Szabad Vállalkozási Zónák (SZVZ) településeinek valamelyikén kell megvalósítania a projektet. Sajnos KATA-s vállalkozások ebben a pályázatban sem igényelhetnek támogatást.
Közel 3000 vállalkozás juthat akár 30 millió Ft támogatáshoz!
A pályázatban 5 millió Ft – 30 millió Ft vissza nem térítendő támogatást igényelhetnek a vállalkozások. A támogatási intenzitás 50%, ez azt jelenti, hogy a további fennálló 50%-ot önerőből kell előteremteni. Ez lehet saját forrás, de egyéb, az államháztartási alrendszereiből származó egyéb támogatás is. A pályázatban előleg is igényelhető a megítélt támogatási összeg 25%-áig, de legfeljebb 7,5 millió forintig. 50 milliárd Ft keretösszeget különítettek el, így várhatóan 1700 - 3300 vállalkozás juthat támogatáshoz.
|
Mire lehet fordítani a GINOP Plusz-1.2.4-24 támogatást?
A támogatásból finanszírozható az új eszközök, gépek beszerzése, az új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása (az elszámolható összköltség legalább 35%-áig), a szakmai megvalósítást támogató tevékenységek, ingatlan korszerűsítés, bővítés, valamint információs technológia-fejlesztés (utóbbi az elszámolható összköltség legfeljebb 50%-áig).
A vállalkozásfejlesztési pályázatoknál is kiemelten fontos a felkészülés!
A GINOP Plusz-1.2.4-24 pályázatban a támogatási kérelmeket 2025. január 14. – 2026. január 12. lehet benyújtani. A pályázat jelenleg társadalmi egyeztetés alatt áll, így a kiírás részletei még változhatnak, azonban mindenképp érdemes hamar elkezdeni a felkészülést, ugyanis nagy az érdeklődés, a hátrányos helyzetű régiókban sok vállalkozás szorul fejlesztése. Jövő héten részletesen kitérünk a DIMOP Plusz-1.2.6-24 pályázatra is, ami a mikrovállalkozások digitalizációjához nyújt támogatást.