Szerdán a Dunántúlon zártabb lesz a felhőtakaró, míg másutt intenzív gomolyfelhő-képződésre számíthatunk hosszabb-rövidebb napos periódusokkal. Sokfelé várható csapadék: nyugaton eső, zápor, a keleti vidékeken pedig a záporok mellett szórványosan alakulnak ki zivatarok, amelyek közt heves zivatar is lehet. Az északias szél megélénkül, az Észak-Dunántúlon meg is erősödik. Zivatarok környezetében viharos széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon 14 és 18, míg keletebbre 20 és 25 fok között várható.
Az előttünk álló héten változékony, gyakran csapadékos időben lesz részünk. A hét első felében sokfelé várható eső, zápor, főként kedden zivatarokra, felhőszakadásokra is számítani lehet. Péntektől a legtöbb helyen csökken a csapadékhajlam, és a jelenlegi számítások szerint a Tiszántúlon és a déli országrészben várhatók további esők, záporok, zivatarok. Összességében a heti csapadékösszeg 20 és 40 mm között valószínű, a keleti határszélen és intenzívebb zivatarok által érintett területeken lehet ennél is nagyobb mennyiségre számítani.
A csapadék mellett a szél is gyakran hátráltatja a héten a növényvédelmi munkákat. Kedden és szombaton többfelé lesznek erős, a többi napon pedig élénk széllökések elsősorban a déli, kora délutáni órákban, illetve zivatarfelhők térségében.
A legmelegebb órák hőmérséklete a hét első napjaiban még 19, 23 fok között lesz jellemző, majd szerdán és csütörtökön több fokos lehűlés várható, ami a Dunántúl nyugati felén lesz erőteljesebb, ott 15 fok fölé sem melegszik a levegő, míg keleten, délkeleten továbbra is 20 fok fölé emelkedik napközben a hőmérséklet. Péntektől ismét melegedés veszi kezdetét, és vasárnapra újra nagy területre kiterjedően meghaladja a 25 fokot a hőmérséklet. Elsősorban a melegebb alföldi területeken a csapadékos idő hatására ismét magas páratartalomra kell számítani.
A kedvező vízellátottság, és az egyre melegebb idő gyors növekedést indított meg valamennyi növényi kultúránál. Az őszi és tavaszi vetések fejlődése egyaránt felgyorsult, előbbiek közül az árpa már virágzik, és az Alföldön a búza is virágozni kezd, míg a káposztarepcére a becőképződés a jellemző. A tavaszi kalászosok is szárba szökkentek már. A kukorica és a napraforgó igényelné most leginkább a meleget, a vetés óta hűvösebb dunántúli tájakon fejletlenebbek, míg az Alföldön 3-5, illetve 4-6 levelesek már az állományok. A gyomok és a különböző kórokozók elszaporodása is felgyorsult az elmúlt időszakban, ezért fokozott figyelmet kell fordítani most a növényvédelemre.
Az időjárás rovat főtámogatója a Kaposflex Kft., támogatója az ICL Specialty Fertilizers.