A Reggio Emiliában, a Via Mari 10 alatt működő borászat nem mindennapi filozófiájáról ismert.

Nem egy átlagos szőlőskertről van szó, és nem csupán apró mérete miatt. A legkülönlegesebb az, hogy az itt készülő bort nem szabad meginni, ugyanis a tulajdonos az évi 29 palackra egyfajta művészi alkotásként tekint.

Egy ilyen palack önkifejezés, filozófiai provokáció, serkenti az agyat, új gondolatokat ébreszt. Valami, amit a nappalidban tarthatsz és beszélhetsz róla a barátaiddal.  Beszélgetésindító, miután megtudják, hogy a bor készítője a tetőn nevelgeti a szőlőtőkéket.

Tulio Masoni azután alapította a szokatlan szőlőskertet, hogy a vidéken lévő ültetvényét, amit apjától örökölt, eladta. E döntését később megbánva úgy döntött, hogy a középkori palotában saját miniatűr szőlőültetvényt hoz létre.


A Sangiovese fajtájú tőkéket tojással, banánnal, algával és fülemüle-ürülékkel is táplálja.

A Via Mari 10 üveg bora nem kerül értékesítésre, hanem ezek egy galéria által kerülnek felajánlásra (Bonioni Art Gallery) 5 ezer eurós áron.

10 palack 2019-es évjáratú bor még mindig elérhető. Masoni hangsúlyozza, hogy a korábbi palackok nem mindegyikéért fizettek, mert olyan hűséges kliens is akadt, akinek a galéria ajándékba adta a bort.

A bor ízével kapcsolatban tehát nem sokak tudnak beszámolni, de elmondások szerint az első kortynál még zavarba jön az ember, utána viszont új dimenziók nyílnak meg a szájpadlásunkon.

Forrás: termeszeti.hu

Indexkép: Facebook-bejegyzés