Csak oda jut vegyszer, ahol valóban szükséges.
Elsőként a leginkább fertőzött Új-Dél-Wales szövetségi államban kezdik a munkát. A permetező drónokat a drónpilóták az XAG térképeit használva, távoli követéssel, okostelefonról irányítják az eszközöket a kijelölt területre. A permetező drónok talaj közelbe is biztonsággal le tudnak ereszkedni, akár helyben lebegni és pontosan a kijelölt területet mentesíteni, precíziós vegyszeradagolással. Egy XAG drón egyszerre 16 liter anyaggal tud felszállni.
Ahol lehetőség van a megszokott talajon végzett mechanikus gyommentesítésre, ott azt alkalmazzák. Ezután a drónokról legelőnek való vetőmagot vagy más, őshonos növényzet magjait szórják el, az eredeti vegetáció helyreállítása érdekében. A beavatkozás hatékonyságát és az őshonos növényzet újbóli térnyerését már talajszinten fogják vizsgálni a soron következő 6 hónapban.
A fenti példa jól mutatja, hogy a dróntechnika milyen előnyökkel jár, olyan helyeken, ahová mezőgazdasági gép el sem juthat, a helikopter pedig nem jelent megoldást, mert a rotor légáramlata teljesen szétszórná, hatástalanná tenné a permetezést, nem beszélve a tetemes üzemeltetési költségekről.
Forrás: www.futurefarming.com